Luftë Psikologjike Nga Turqia: Transmetuan Pamje Tankesh Që Shkojnë Nga Siria në Evro (Video)!

Në nivel tjetër duket se i çon provokimin dhe sulmet psikologjike Ankaraja, teksa para pak orësh Media-t turke transmetuan pamje të transportimit të armatimeve të rënda dhe tankeve (ΤΟΜΠ ACV-15) në kufirin turko-grek dhe më pas agjensia zyrtare e lajmeve tha se është një praktikë normale.

Sipas Agjensisë së Lajmeve Anadolu, lajmi i mësipërm nuk është i vërtetë.

Në të njëjtën kohë drejtues të lartë të Ministrisë së Mbrojtjes së Greqisë thonë se veprimet në fjalë janë një kundërpërgjigje, por aspak cilësore e turqve, kundrejt forcave të shtuara franceze në Mesdhe, si për të barazuar forcat ushtarake dhe për të treguar potencë luftarake.

Sipas “sozcu.com.tr” pasditen e së Shtunës armë të rënda luftarake nga Turqia e jugut filluan udhëtimin e tyre drejt Greqisë, pikërisht drejt Thrakës lindore dhe Aleksandrupolit.

Më shumë se 40 tanke po transportohen drejt kufirit me Greqinë, në vazhdim pritet të ngarkohen në tren dhe më pas të dërgohen në limanin e Iskenderun.

Lajmin e konfirmon edhe “haberler”, që transmeton edhe videon si më poshtë:

Informacionet thonë se armatimet e rënda që ishin në Siri, janë tërhequr prej andej dhe po shkojnë drejt kufirit me Greqinë.

E në qofshin ditët e profecive, të vështira do të jenë!

3 Comments

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Demokratura, Reforma e Dytë Agrare & Shpronësimi i Shqipëtarëve, Vepër e Realizmit Shqiptarokton!

Next Story

Gérard Depardieu u Ndriçua me Dogmën Ortodokse - U Pagëzua i Krishterë Ortodoks Në Një Kishë Në Paris (foto)!

Latest from Info