/

Zgjedhjet në Turqi – Raundi i Dytë

Mesa duket fitues edhe i këtyre zgjedhjeve do të jetë Presidenti aktual exhep Taip Erdogan. Partia e opozitës beson në përmbysje të rezultatit, por shifrat e dhëna zyrtarisht deri më tani e

/

Celine Dion Anulon Turneun Botëror

“Dua ta dini të gjithë se nuk po dorëzohem”, ka thënë këngëtarja. Shqetësim ngrihet për shëndetin e Celine Dion, pasi u njoftua se po anulon turneun e saj botëror, ndërsa vazhdon betejën

/

Çfarë Gjini ka Truri i Njeriut?

Nga kaosi që mbizotëronte prej vitesh, shkenca zbuloi efektin e testosteronit, por edhe të gjeneve që ndikojnë dhe përcaktojnë gjininë e trurit. Çfarë e ndan burrin nga gruaja? Përgjigjet e dukshme, ato

1 2 3 115