Pas 19 Vitesh, Më Në Fund Iku, Pa Kthim!

/

Nancy Pelosi, më në fund iku dhe më nuk kthehet!

Ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i demokratëve në Kongres.

Nancy Pelosi, 82 vjeç, ka qenë udhëheqëse e Demokratëve në Dhomën e Përfaqësuesve që prej vitit 2003.

Fitorja e republikanëve në Kongres pati rezultatin e pritur me largimin nga detyra të Kryetares së Dhomës, Nancy Pelosi.

Ajo tha se do të vazhdojë të flasë për popullin e San Franciskos si kongresmene, por nuk do të kërkojë rizgjedhjen në një pozicion drejtues.

Pas fitores së republikanëve në Dhomën e Përfaqësuesve, Nancy Pelosi njoftoi të enjten se nuk do të kërkojë rizgjedhjen në udhëheqjen demokrate. Megjithatë, ajo do të mbetet anëtare e Kongresit.

Pelosi është kryetarja e parë femër e Kongresit amerikan.

Qortojnë profilin e politikanit Putin, që qëndron gjatë në pushtet, por nuk kthejnë kurrë sytë nga vetja, veçori e leftistëve kjo!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Dje, Ranë të Gjitha Rrjetet Celulare në Gjermani!

Next Story

G20 Vendos për Ne! Si do të Mund të Lëvizim / Udhëtojmë Ne?

Latest from Info