Zgjedhjet në Turqi – Raundi i Dytë

/

Mesa duket fitues edhe i këtyre zgjedhjeve do të jetë Presidenti aktual exhep Taip Erdogan.

Partia e opozitës beson në përmbysje të rezultatit, por shifrat e dhëna zyrtarisht deri më tani e bëjnë këtë të pamundur.

Shëndeti i Presidentit Erdogan nuk i jep atij mundësinë të qeverisë si koshient dhe me mënyrën që ka qeverisur deri më sot, që do të thotë, nëse çertifikohet fitorja e radhës së tij, Turqinë do e qeverisë familja e tij, fëmijët dhe rrethi i ngushtë i bashkëpunëtorëve.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

George Soros Ndërton Një Pushtet Politik Paralel Pa Asnjë Legjitimitet Demokratik në Institucionet Ndërkombëtare

Next Story

Arnaut Bajrak në Sheshin e Fjalimit të Fitores së Madhe të Erdogan

Latest from Info