Luftë NATO – Rusi & Më Pas Kaos

/

Më 4 mars 2024, ish presidenti rus Dmitri Medvedev shkroi në një postim në Telegram: “Gjermania po përgatitet për luftë me Rusinë”. Deklarata e Medvedev erdhi pas bisedës së përgjuar midis oficerëve të lartë ushtarakë gjermanë rreth një sulmi ushtarak të synuar në Urën e Krimesë, i cili do të ndihmohej nga Mbretëria e Bashkuar në planifikimin e sulmit. Pjesë audios nga takimi ushtarak gjerman, u postuan nga Margarita Simonyan, kryeredaktore e kanalit shtetëror rus RT.

“Të gjitha përpjekjet për të paraqitur bisedën e regjistruar të oficerëve të Bundeswehr-it si një lojë të thjeshtë raketash dhe tankesh janë gënjeshtra keqdashëse”, theksoi Dmitri Medvedev. Nga ana e tij, Berlini pranoi se rusët përgjuan audion e një takimi ushtarak ku oficerët e Forcave Ajrore Gjermane (Luftwaffe) diskutuan furnizimin me raketa të lundrimit me rreze të gjatë ‘Taurus’ në Ukrainë dhe përcaktuan objektivat e mundshëm.

Bazuar në këtë zhvillim, Medvedev bën një deklaratë shtesë për “rrezikun e nxitjes së luftërave” nga lidershipi më i lartë ushtarak gjerman. Askush nuk mund të thotë apo të përjashtojë nëse kancelarja gjermane ka ditur apo jo për këto përgatitje luftarake. Por edhe nëse liderët nuk e dinë dhe nuk urdhërojnë të ndodhë, thotë Medvedev, historia botërore njeh shumë shembuj kur ushtria e vetme, është në gjendje të marrë vendime për liderët politikë për fillimin e luftërave, ose për t’i nxitur ato.

Në fakt, Dmitri Medvedev bën një humor të zi, në postimin e tij, duke thënë se oficerët e lartë ushtarakë do të shkojnë te Olaf Solz dhe do i thonë: “Zoti (Reich) Kancelar, një raketë u rrëzua në Ukrainë. Sipas shtypit dhe trajektores së tij, fluturonte për në Berlin… Çfarë do të përgjigjet Solz ë?” dhe ish presidenti rus përfundoi duke thënë se ajo që do të ndodhë është “e qartë si dita”. Këtu duket indirekt se Medvedev në mendjen e tij e ka, di dhe flet paraprakisht për konfliktin e ardhshëm të Rusisë me Gjermaninë dhe në përgjithësi me Perëndimin e Bashkuar.

Më 18 shkurt 2024, Dmitri Medvedev kërcënoi gjithashtu luftë bërthamore me Perëndimin e Bashkuar. Në postimin e tij në Telegram në atë kohë, Medvedev përsëriti qëndrimin e tij se “fuqitë bërthamore nuk humbasin kurrë një luftë” përsa kohë që mbrojnë atdheun e tyre. Siç e shprehu ai me sy kërcënues dhe prerë, “lokacionet historike dhe ato të bukura janë shënjestruar prej kohësh nga treshja bërthamore (e Rusisë)”, duke iu referuar vendosjes së raketave balistike ndërkontinentale ruse me bazë tokësore, raketave të lëshuara nga nëndetëse dhe bombarduesve strategjikë me bomba bërthamore.

Nga sa më sipër, si dhe nga gjithçka ndodh në harenën ndërkombëtare të shahut gjeostrategjik, nxjerrim tre përfundime.

Së pari, Perëndimi i Bashkuar vazhdon të luftojë në mënyrë hibride Rusinë me armë, financa, informacione dhe municione, si dhe me personel të rregullt ushtarak dhe të fshehtë dhe / ose të ashtuquajturit mercenarë perëndimorë. Ju kujtoj këtu fjalët e sekretarit të fuqishëm të Këshillit të Sigurimit të Rusisë, Nikolai Patrushev: “Ngjarjet në Ukrainë nuk janë një konflikt midis Moskës dhe Kievit. Por është një konfrontim ushtarak midis Rusisë dhe NATO-s dhe mbi të gjitha SHBA-së dhe Britanisë”.

Së dyti, elita e Perëndimit të Bashkuar dhe e arta mega-pendë e pentarkisë sioniste të errësirës vazhdon të përgatitet në mënyrë delikate, inteligjente, intensive, pa mëshirë dhe pa ndalesë për luftën e tretë të përgjithshme dhe tashmë planeti është në flakë të hapur lufte edhe në zjarre të luftës nëntokësore. Arsyeja kryesore që shpjegon pse po ndodh e gjithë kjo është shumë e thjeshtë: Amerika nuk udhëhiqet nga ndonjë president Biden, por nga sionistët hebrenj që kontrollojnë në prapaskenë 100% çdo Biden dhe çdo SHBA.

Së treti, dragoi i ‘Deep State’ të Perëndimit të Bashkuar dhe fuqisë së errët, po shkon me saktësi matematikore drejt shkatërrimit bërthamor, holokaustit tokësor dhe gjenocidit global. Ajo që është më tragjike dhe veçanërisht e tmerrshme është fakti se nuk ka më asnjë mënyrë, askush, për të ndaluar armagedonin tokësor që po vjen: Meqenëse fati i botës mbahet në duart e tyre nga llozhat pagane, vëllazëritë Luciferiane dhe shoqëritë sekrete, kompanitë e ndritura, të gjitha janë pengje të shndritshme, shërbëtorë të mëdhenj dhe kukulla të denja të forcave të udhëheqjes supreme të errësirës.

Dhe ashtu siç ndodhi para Luftës së Parë Botërore dhe Luftës së Dytë Botërore, e njëjta gjë po ndodh edhe tani në kohën tonë, përpara se të arrijmë në Luftën e Tretë Botërore të ardhshme. Nëpër strofkat e pandriçuara, sundimtarët e të shënjezuarve dhe “të të ndriturve” të kësaj bote, u kujdesën që para Luftës së Parë Botërore të përgatitnin “popullin” për të gjitha ato vuajtje që po vinin. Propaganda, lajmet, analizat dhe publikimet e synuara dhanë dhe morën me një ritëm, në kontekste dhe objektiva, në nivele të furishme.

Në mënyrë të ngjashme përkatësisht, drejtuesit e llozhave, vëllazërive dhe shoqërive sekrete, së bashku me pasardhësit e tyre të kudondodhur, edhe një herë u kujdesën dhe përgatitën “masat” për Luftën e Dytë Botërore. Duhet të theksoj këtu, përveç kësaj, se Lufta e Tretë Botërore tashmë ka filluar dhe po zhvillohet në kuptimin dhe formën e saj biologjike që prej vitit 2020. Sipas planeve të forcave të errëta, tani është radha e gjeofizikës gjigante të krijuar nga njeriu fenomen, para se armët bërthamore të bien.

Për hir të së vërtetës dhe ashtu siç veprohej para dy luftërave botërore të së shkuarës, le të marrim një shembull sesi dhe në çfarë mënyre media e mashtrimit sistematik përgatit botën e shkujdesur, të pastër, moskokëçarëse dhe naive për të gjitha tmerret që errësira po përgatitet që të sjellë. Më pas, do të listoj për ju një sërë titujsh dhe nëntitujsh të shthurjes sistematike të medias që kanë të bëjnë dhe i referohen përdorimit të armëve bërthamore në Luftën e Tretë Botërore të ardhshme, të paraplanifikuar.

***

Lexoni:

*Putini paralajmëron për rrezik real të luftës bërthamore: “Moska mund të godasë objektivat perëndimore”.

* Medvedev zbulon kërdinë bërthamore në Europë: “Pse po armatoset baza e Suffolk në Mbretërinë e Bashkuar? Vjen konflikt bërthamor? Do të ketë luftë nëse Ukraina hyn në NATO“. Ajo do të anëtarësohet, përgjigjet Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Stoltenberg.

*Kërcënimet shkatërruese të SHBA-së për luftë bërthamore me Rusinë dhe dollarët që digjen në furrën e luftës së Ukrainës.

*Karaganov (këshilltar i Putin): “Nuk ka zgjidhje, Rusisë do t’i duhet të nisë një sulm bërthamor në Europë”.

Luftë Botërore vjen: “NATO dërgon 20.000 trupa në kufirin e Rusisë. NATO nuk tregon vullnet për të shpërshkallëzuar konfliktin, teksa dërgon trupa në kufirin me Rusinë”.

Financial Times: “Dokumentet sekrete ruse zbulojnë se kur dhe pse Putini do të fillonte luftën bërthamore”.

Skenarët horror nga Universiteti i Luizianës dhe Rutgers: “Lufta bërthamore do të vrasë 5 miliardë njerëz, do të shkaktojë epokë akullnajash dhe uria masive”.

Zbulimi tjetër: “Imazhet e përgatitjeve bërthamore të SHBA-së, Rusisë, Kinës, dikur ishin fantashkencë që po bëhen realitet.”

Vlen të shkruajmë sa më poshtë:

Këto për skenarin e makthit, si të mbroni veten në rast lufte bërthamore, 10 gjërat që do ju duhen, erdhi si mesazh urgjent i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Luftë Bërthamore. Filuan përgatitjet e rezervave të mjekësisë radioaktive.

SHBA përgatitet për luftë bërthamore, teksa qeveria blen barna kundër rrezatimit.

Inteligjenca artificiale dhe ‘chatbots’ flirtojnë në idenë e luftës bërthamore.

Profesor i fizikës bërthamore Thanasis Geranios thotë se, një luftë bërthamore do të shënojë fundin e njerëzimit.

Burime të tjera shprehen dhe paralajmërojnë se Lufta Bërthamore është më afër se kurrë, etj.

***

Për të kuptuar arsyen qendrore pse, çfarë po ndodh në të vërtetë dhe ku do të shkojmë më pas si planet në tërësi, së pari duhet të kuptojmë shumë thellë brenda vetes të vërtetën e vetme dhe më të tmerrshme dhe vdekjeprurëse: çifutët sionistë e kanë planifikuar për dekada dhe tani ata vetë po kryejnë gjenocidin global. Në kohën tonë, fëmijët e sionistëve të mallkimit, po zbatojnë planin e zvogëlimit të shpejtë të popullsisë së botës, një kusht themelor për të krijuar më pas atë që synojnë, qeverinë e vetme sioniste botërore.

Nuk është aspak një ngjarje e rastësishme dhe nuk është thjesht rastësi kohore që në këtë moment ka mbi 60 luftëra, konflikte të përgjakshme dhe konflikte të rënda në planet. Nuk është rastësi që forcat e errëta kanë inokuluar pothuajse të gjithë planetin. Gjithashtu nuk është rastësi që pasardhësit sionistë të Judës kanë marrë tashmë në duart e tyre fazat e ardhshme të Luftës së Tretë Botërore në vazhdim, duke pasur pasur parasysh përfshirjen e tyre të drejtpërdrejtë ushtarake, ndërhyrjet dhe proçeset e përgjithshme ushtarake në Rripin e Gazës, Libanin e Jugut, Siri, Bregu Perëndimor, Jemen, Iran etj.

Pas “11 shtatorit” të inskenuar me mjeshtëri dhe mega “surprizës” së supozuar “të shtetit karavidhe” të Izraelit nga luftëtarët e Hamasit, hebrenjtë sionistë kanë tani fatet, vendimet dhe rrjedhën e përgjithshme të Lindjes së Mesme. Kjo ishte edhe arsyeja kryesore pse anëtarët e Hamasit pushtuan Izraelin Jugor “të pambrojtur” dhe “të fjetur thellë”. Gjithçka u bë për të futur vetë shtetin hebre në luftën rajonale dhe për të drejtuar “nga brenda” konfliktet e luftës dhe zhvillimet transnacionale. Një zhvillim vërtet i madh dhe vërtet i rëndësishëm ky.

Sionistët elitarë botërorë e bënë këtë që të mos lënë fatin, ngjarjet e ardhshme dhe rrjedhën e përgjithshme të Lindjes së Mesme në duart e të tjerëve, sidomos gjatë viteve që ata vetë po shkruajnë, vetë po profetizojnë, vetë po festojnë dhe presin ardhjen e Mesisë hebre. Mos qoftë tepër vonë që zyrtarët kryesorë vendas sionistë, të shtetit të Izraelit, të largohen dhe të harrojnë rolin e tyre, që u është caktuar nga shkrimet e shenjta hebreje, për të pushtuar pjesën tjetër të botës duke kurorëzuar Mesian e tyre (Antikrishtin) në botë si udhëheqës në tempullin e tretë të sapondërtuar të Solomonit.

Për shembull, rabini Ron Chaya, i cili ka lindur në Zvicër, luftoi si komandant tankesh në Luftën e Libanit, studioi Talmudin dhe që tani jeton në Jerusalem, raporton: “Të dashur miq, po marrim shumë mesazhe se Mesia po vjen. Dje në internet rabinët cituan historinë e një prej ushtarëve të IDF-së i cili u plagos në Gaza dhe i cili kishte vdekur klinikisht. Kur u kthye në vetëdije, u tha atyre se u ngjit atje dhe pa se në qiell kishte grindje, grindje të mëdha. Po na e sjellin Mesian tani, ndoshta brenda pak javësh…”.

Është përsëri e thjeshtë: të ashtuquajturit “mesianistë” anembanë botës duan të sjellin vetë fundin e botës së sotme, gjeostrategjikisht, biologjikisht dhe gjeofizikisht, për të sjellë më pas Mesian e tyre hebre. Një rol dhe vend qendror në këtë planifikim global dhe në këtë kurs universal, është qeveria izraelite që ndryshon çdo herë. Për rreth një dekadë tani, më shumë se 5.000 mijë rabinë dhe kryerabinë talmudistë dhe kabalistë në mbarë botën, kanë dhënë vulën e tyre dhe recitalin e tyre kolektiv “mesianik” për ardhjen e afërt të Mesias hebre.

Si përfundim, dhe për të mos nxjerrë konkluzione “të pasakta” dhe arbitrare, do ta mbyll tekstin me deklaratat përkatëse të ish presidentit në rikandidim të SHBA-së, Donald Trump. Më 22 shkurt 2023, në një video të tij, Trump pohoi: “Ekziston një klasë luftëdashëse në Uashington, Lufta e Tretë Botërore nuk ka qenë kurrë më pranë”.

Më 9 prill 2023, Trump shkroi në llogarinë e tij personale vetëm tre fjalë: “Lufta e Tretë Botërore”.

Më 5 shkurt 2024, në Fox News, Trump theksoi se: “Mundësia e Luftës së Tretë Botërore është e hapur”.

A thua se nuk e di se çfarë është planifikuar paraprakisht, si dhe çfarë po vjen, ky i ashtuquajtur mjeshtër i planetit. Sigurisht aspak “i pamend” kandidati, ndoshta njohësi më i mirë i ngjarjeve që vijnë.

Përgatituni për Luftë dhe mos gënjeni mendjen!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Afisha e një Dokumentari në Festivalin e Filmit në Selanik - Koha për Rebelim

Next Story

Putin: “Duam të Negociojmë të Ardhmen e Ukrainës, por Jo me Kokainomanin Zelenski!”

Latest from Info