Çfarë Thirrje i Bën Elon Musk, Zelenskit?

/

Elon. Musk për Zelenski: “Negocio që të mos humbasësh Odessën. Bëre kundërsulm ndaj ushtrisë më të madhe, gabim”.

Postimi i tij në “X”.

Elon Musk, me postimin e tij në “X”, paralajmëroi Volodmir Zelenskin se rrezikon të humbasë Odessën dhe daljen në Detin e Zi nëse nuk negocion me Rusinë.

“Sidoqoftë, nëse lufta zgjat mjaftueshëm, Odessa do të bjerë gjithashtu… Nëse Ukraina humb apo jo, të gjithë aksesin në Detin e Zi është, sipas mendimit tim, kjo është pyetja e vërtetë që mbetet. Unë rekomandoj një zgjidhje mes negocimit para se të ndodhë kjo”, ka shkruar ai në rrjetin social X.

Kështu e komentoi Musk publikimin e biznesmenit amerikan Bill Ackman për ekspertin John Spencer, i cili shkroi për konfliktin në Ukrainë.

“Ishte humbje tragjike e jetës për Ukrainën të sulmonte ushtrinë më të madhe që kishte mbrojtje në thellësi, fusha të minuara dhe artileri më të fortë, ndërsa Ukraina nuk kishte forca të blinduara, apo epërsi ajrore!” ka shkruar Musk.

Previous Story

Putin Ndez Zjarr në Kaukaz - Ja pse!

Next Story

SHBA: Një Anije u Përplas Sërish në një Urë! (video)

Latest from Info