Robert Fico e Kishte “Parashikuar” Atentatin Ndaj Tij Një Muaj më Parë! (video)

/

Çfarë kishte thënë kryeministri sllovak në një moment të padyshimtë?

Një muaj më parë, Robert Fico postoi një video në rrjetet sociale ku “parashikonte” se do të pushkatohej ose ai, ose një anëtar i qeverisë së tij!

Në këtë video ai tha se “priste që ai dhe ata që përbëjnë qeverinë e tij të pushkatoheshin”, duke akuzuar hapur mediat e vendit, të cilat e sulmojnë pa dallim, pasi ndjekin një politikë thjesht properëndimore dhe proeuropiane.

https://www.facebook.com/watch/?v=838540771598504

Në videon përkatëse, e cila ishte pjesë e fushatës së tij elektorale, Robert Fico ka përmendur në mënyrë karakteristike sa vijon:

“Unë jam vetëm duke pritur të shoh se kur ky zhgënjim, aq i thelluar nga Denník N, Smeček ose Aktualite, do të përkthehet në vrasjen e një prej politikanëve kryesorë të qeverisë dhe nuk po e ekzagjeroj as një milimetër.”

Previous Story

Kryeministri i Ri i Shkupit: “Do ta Quaj Vendin Tim si të Dua – Le të Shkojë Greqia në Hagë Nëse Nuk i Pëlqen!”

Next Story

Presidenti Kinez Xi Jinping i Propozoi Serbisë t'i Bashkohet BRICS!

Latest from Info