USA: Arrestohet Vajza e Kryebashkiakut Majtist të New York në Protestat e Dhunshme

Në New York është arrestuar vajza e Kryebashkiakut të majtë Bill de Blasio’s. Vajza e tij Chiara de Blaio u arrestua gjatë natës, duke gdhirë e dielë për grumbullim të paligjshëm.

Chiara de Blasio, 25 vjeç, u arrestua nga policia në grumbullim të paligjshëm në “12th Street” Broadway në Manhattan-in e poshtëm, sipas burimeve zyrtare të policisë së NY.

Ajo dhe protestues të tjerë të dhunshëm kishin bllokuar qarkullimin e njerëzve dhe automjeteve dhe nuk iu përgjigjën thirrjeve të policisë dhe gardës për të liruar qarkullimin dhe për të protestuar paqësisht. Pasi nuk i është bindur thirrjeve dhe urdhërit të Policisë, duke i refuzuar egërsisht ata, Chiara se Blasio është arrestuar.

Mesa duket majtistët po nxjerrin edhe fëmijët e tyre rrugëve të protestave të dhunshme, nuk po kursejnë as trashëgimtarët e tyre për të mbrojtur ‘Deep State’, pjesë e së cilit janë. Po bëjnë gjithçka të mundshme që mos akuzohen dhe gjykohen për abuzimet dhe korrupsionin e kryer, duke keqpërdorur detyrën, në kurriz të shtetit të tyre dhe taksapaguesve amerikanë.

Amerika dhe amerikanët nuk mund t’i dorëzohen kurrë anarkisë dhe dhunës majtiste!

Dihej dhe e kemi shkruar se, nga paniku, majtisto-globalistët do të humbisnin gjakftohtësinë dhe vetëpërmbajtjen dhe do të bënin gabime fatale, si këto që po shohim në 40 qytete të SHBA-së.

Populli kuptoi tashmë! Maskat ranë! Sovrani do të vendosë!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Majtistët në SHBA pasi nuk ja Dolën me Virusin e Gates, po Përdorin Dhunën me Protestues të Paguar nga Soros.

Next Story

50 Shtetet e Para në Botë me PBB-në (GDP) më të Lartë për Frymë

Latest from Info

Ati ynë!

Teksa studiojmë “Ati ynë” që na mësoi Jezu Krishti, kuptojmë gjithnjë e më shumë se është