Aleanca Botërore e Mjekëve: “Covid-19 Nuk Është Pandemi, por Një Grip Normal!” (video)

U krijua “Aleanca Botërore e Mjekëve” (World Doctors Alliance), në Berlin, Gjermani më 10 tetor 2020.

Heiko Schoning

Jemi këtu për të njoftuar krijimin e “World Doctors Alliance” dhe unë jam një mjek nga Gjermania.

Jam themelues i WDA-së dhe anëtar i Grupit ekstra-Parlamentar për Hetimin e Covid-19. Në këtë Aleancë jemi mbledhur mjekë, shkencëtarë, aktivistë për paqen dhe jemi këtu të gjithë për të thënë se, çështja Covid-19 nuk është aspak e vërtetë dhe kemi për detyrë që si mjekë të themi të vërtetën.

Elke de Klerk

Unë jam një mjeke nga Hollanda dhe më duhet të them se nuk jemi në një pandemi apo në një epidemi. Gjithashtu deklarojmë se Covid-19 nuk do të duhet të jetë ende në ‘Listën A’, sepse tani e dimë që është thjesht një virus gripal normal dhe një virus i tillë nuk ka pse të jetë në ‘Listën A’. Ndaj dhe si mjekë jemi duke ndërmarrë hartimin e një padie bazuar në ligj, kundër shtetit hollandez. Këtë çështje e kemi sjellë për diskutim në një numër shumë të madh mjekësh dhe infermierësh gjithashtu, me të cilët kemi kontakt dhe janë 87 mijë infermierë, që nuk e pranojnë vaksinën e përgatitur për ne, për stafin mjekësor pra, për mjekët dhe infermierët.

Dua të deklaroj hapur se nuk ka pandemi dhe çuditem pse fëmijët tanë në shkolla detyrohen të mbajnë maska, që është hapur dhe në formë absolute shkelje e kushtetutës dhe e së drejtës, gjithashtu nuk ka pse fëmijët të frigohen apo të intimidohen për asnjë arsye mjekësore. Nuk ka arsye për panik, po ashtu edhe në praktikën e përditshme nuk ka arsye për panik. Paniku është krijuar nga testi fals pozitiv ‘PCR’. Ju bëj me dije se 89%-94% e këtyre testeve janë fals pozitivë, nuk janë teste për Covid-19, gjithashtu edhe përqindja që mbetet është false negative. Ndaj dhe na duhet të shikojmë vetëm gjendjen klinike të të prekurve dhe mjekët duhet të ndalin bërjen e këtyre testeve. Është shumë e rëndësishme t’i kthehemi gjendjes klinike dhe fakteve tek pacienti.

Tashmë në Hollandë kemi shtypin e përditshëm, lajmet dhe burimet e infomimit që po thonë se testet ‘PCR’ nuk janë teste korrekte, ndaj dhe jam shumë e gëzuar, e për rrjedhojë është një sinjal që nënkupton se duhet të kemi shpresë.

Një mjeke nga Irlanda na thotë:

Statistikat janë bërë publike dhe na tregojnë se deri në muajin prill 2020 në Irlandë kishte zero vdekje dhe këto janë të dhëna zyrtare nga CSO. Vdekja e parë ndodhi në prill dhe më pas në të gjithë Irlandën kemi patur 98 vdekje, në një popullatë prej 5 milion banorësh. Ndërkohë që në Irlandë çdo vit vdesin 30 mijë njerëz, prej të cilëve 10 mijë nga sëmundje kardiovaskulare, 10 mijë nga tumori dhe pjesa tjetër nga sëmundje të tjera.

***

Mjekët e përgjegjshëm dhe të pakapur nga PLAN-demia po flasin hapur dhe po organizohen për t’i bërë pritë së keqes. U duhet padyshim ndihma e gjithësecilit prej ne, kudo në botë. Lufta e Pandemisë duhet të marrë fund, për të rifilluar jetën normalisht dhe për të mos lënë në dishezë ekonominë, por edhe shëndetin psiqik dhe mendor të njerëzve.

Ata që mjekë që vazhdojnë dhe heshtin sot, nesër duhet të heqin bluzën e bardhë dhe më të mos ushtrojnë këtë profesion “mision” për njeriun dhe jetën, teksa sot po bëhen aleatë me krimin global të pseudo-pandemisë.

11 Comments

 1. Hello there! Quick question that’s totally off topic.
  Do you know how to make your site mobile friendly?
  My website looks weird when viewing from my iphone. I’m trying to find a theme or plugin that might be able to fix
  this problem. If you have any suggestions, please share.
  Appreciate it!

 2. Pretty great post. I simply stumbled
  upon your weblog and wanted to mention
  that I have really enjoyed surfing around your weblog
  posts. In any case I’ll be subscribing in your rss feed and I am hoping
  you write again soon!

 3. Hi there, just became aware of your blog through Google,
  and found that it’s truly informative.
  I’m going to watch out for brussels. I’ll
  be grateful if you continue this in future.
  Numerous people will be benefited from your writing.
  Cheers!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Kandidati Biden, Simbol i Devijancës dhe Imoralitetit!

Next Story

Alarm në Greqi: Priten Lëkundje të Tjera të Fuqishme Sizmike deri në 6 Ballë të Shkallës Rihter.

Latest from Opinione