Rinumërimi Problematik në Georgia.

Rinumërimi problematik dhe falco në Shtetin Georgia të SHBA-ve është një rinumërim i kotë, që nga momenti që nuk po lejohet kontrolli dhe verifikimi i firmave në flotët e votimit.

Sekretarja e Shtetit të Georgia-s nuk po lejon numëruesit të kontrollojnë dhe verifikojnë firmat në fletët e votimit dhe ky akt është vazhdimësi në përpjekjet për manipulimin e votës. Pse ndodh kjo? Pse nuk lejohet verifikimi i firmave në fletët e votimit? Pyetje që nuk gjejnë përgjigje tek akti i Sekretares së Shtetit të Georgia-s dhe që e bënë rinumërimin proçes të pandershëm, të parregullt dhe të pakuptimtë.

Gjithkush e di që fitues në Georgia është Trump dhe që humbësi është Biden. Për këtë tashmë janë të bindur edhe vetë të majtët.

Populli amerikan dhe veçanërisht populli i Georgia-s duan dhe kërkojnë një proçes korrekt dhe transparent rinumërimi. E djathta në Amerikë është duke bërë betejë për integritetin e proçesit zgjedhor dhe po haset orë e çast me format manipulative të rinumërimit, që në thelb janë edhe antikushtetuese.

Stafi i presidentit Trump u bën sot thirrje të gjithë amerikanëve që duan dhe mbështetin lirinë, ligjin dhe rendin të bëhen së bashku, për të mbrojtur integritetin dhe dinjitetin e Amerikës, si dhe Kushtetutën e saj.

1 Comment

  1. An interesting discussion is worth comment. I do believe that you ought to write more about this subject, it may not be a taboo matter but typically people do not discuss such subjects.
    To the next! Many thanks!!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Do të Vazhdoni të Heshtni? - Rebelohu!

Next Story

Bullgaria Vendosi 'VETO' Zyrtare Kundër Integrimit të Maqedonisë së Veriut në BE: "Divergjencat tona Janë Historike" - Zbuluar Athina!

Latest from Info