Mjeku Gjerman Sucharit Bhakdi: “Absolutisht të Rrezikshme Vaksinat Kundër Coronavirus-it – Do Ju Shkatërrojnë!”

Mjeku Dr.Sucharit Bhakdi, shkencëtar gjerman, në një intervistë për televizionin amerikan FoxNews, tek gazetarja Ingraham Angle, lidhur me vaksinat kundër Coronavirus-it, i karakterizoi ato si “të rrezikshme”.

Duke komentuar mendimet dhe sugjerimet e doktor Anthony Fauci dhe faktin se 75% e amerikanëve, sipas tij, duhet të vaksinohen për Coronavirus-in, për të patur më pas anozi, i cilësoi si “marrëzi”, duke shtuar se, kush i thotë këto nuk e ka idenë e anoziologjisë.

Anthony Fauci është një person i sistemit dhe instrument i tij, që nuk e ka problem që në mbrëmbje të kritikojë dhe të akuzojë britanikët për aprovimin e shpejtë të vaksinës së kompanisë “Pfizer” dhe të nesërmen e asaj dite, qysh në mëngjes, të gëlltisë gjithçka ka thënë një natë më parë.

Në vazhdim, mjeku gjerman, pa emërtuar asnjë prej vaksinave, profesori i mikrobiologjisë me seli në Gjermani, pyetjes – “Nëse e konsideron vaksinën kundër Coronavirusit si të domosdoshme” – iu përgjigj:

“Mendoj se vaksina është absolutish e rrezikshme. Dhe ju paralajmëroj: Nëse pajtoheni me mendimin se vaksina është e domosdoshme, apo e nevojshme, atëherë ka për t’ju çuar drejt shkatërrimit.”

9 Comments

 1. Have you ever thought about adding a
  little bit more than just your articles? I mean, what you say is fundamental and everything.

  But imagine if you added some great graphics or videos to give your posts more,
  ?pop?! Your content is excellent but with
  pics and clips, this site could certainly be one of the greatest in its niche.

  Fantastic blog!

 2. I am not positive the place you are getting your information, however good topic.
  I must spend some time finding out much more or working out more.
  Thanks for great info I used to be on the lookout for this information for my mission.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Duma në "Dhomën e Ulët" Televizive të Eni Vasilit, ku Frroku u bë Çup!

Next Story

Trump: Takim Madhështor në Georgia - Nuk Ka Vend Socializmi në Amerikë - Sërish President!

Latest from Opinione