Del Ushtria në Rrugët e Shumë Shteteve në SHBA!

Ushtria po del në rrugët e shumë shteteve në SHBA. Institucionet deklarojnë se ushtria po del në rrugë për të ruajtur rendin dhe qetësinë në ditën e inagurimit të presidentit të majtë, duke ditur pakënaqësinë e madhe të 75 milionë votuesve të Trump. Vetëm në Uashington kanë shkuar më shumë se 25 mijë ushtarë.

Drejtues të ushtrisë deklarojnë gjithashtu se do të ketë reagime, protesta dhe kryengritje në qendrat e të 50 shteteve. Asgjë nuk duket të jetë më e qetë në Amerikë, edhe pse heshtja ka disa ditë që mbizotëron!

FBI ka informuar policitë e shteteve edhe për kryengritje të armatosuar, që mund të fillojnë që prej datës 16 janar 2021 dhe deri në ditën e inagurimit.

Michigan, Virginia, Washington dhe Pennsilania janë ndër shtetet që kanë vënë në gadishmëri ushtrinë e tyre për të përforëcuar sigurinë, ndërsa në Texas është mbyllur kryeqyteti nga sot dhe deri më 20 janar 2021.

Në Michigan godina e kapitolit është rrethuar me gardh dhe ushtri, ndërsa parlamenti ka anulluar të gjitha aktivitetet e javës së ardhshme, teksa kërcënimet janë të shumta.

3 Comments

  1. Ndoshta po afron Dita e Drejtesise Hyjnore!
    Kaq ushtare dhe masa ushtarake as ne nje beteje Afganistani nuk janë pare(!) Diçka duket tepër e pazakonshme dhe e panevojshme per nje inaugurim Demokratik, apo jo?
    Çdo gjë mund te ndodhi, dhe populli duhet të veprojë sipas ligjit e te zbatoje Ligjin! Dhe Drejtesine!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Burime të Huaja Flasim për 'Audio' të Çështjes Kriminale #Kosovogate - Audio Biden - Rama / Biden - Thaçi / Biden - Haradinaj!

Next Story

Aeroporti Ndërkombëtar i Frankfurtit Evakuohet - Policia Sulmon të Dyshuarin Duke Hedhur Një Valixhe & Duke Bërtitur "Alluah Akbar"!

Latest from Info

Ati ynë!

Teksa studiojmë “Ati ynë” që na mësoi Jezu Krishti, kuptojmë gjithnjë e më shumë se është