Protestë në Selanik Kundër Masave Kufizuese të Qeverisë: të Vaksinuar dhe të Pavaksinuar së Bashku

Protestë e madhe kundër vaksinimit të detyrueshëm dhe masave kufizuese të qeverisë pritet të organizohet në orën 18:00, ora lokale, në qendër të Selanikut, përballë Lefko Pyrgos.

Sipas referimeve të organizatorëve të protestës: “Të vaksinuar dhe të pavaksinuar, të gjithë tashmë do të jenë së bashku në betejën për shëndetin real publik dhe lirinë e individit”.

Mjaft më me ndarje, divergjenca dhe shantazhe kundrejt të pavaksinuarve!

Të pavaksinuarit nuk janë banorë të dorës së dytë, as të një kategorie inferiore. Mjaft më me shantazhet e disa të vaksinuarve kundër të pavaksinuarve! Kurse qeveritë duhet të ndalin të tallen me të vaksinuarit, duke ju sugjeruar atyre tani dozë të 3-të dhe të 4-t.

Të gjithë së bashku sot, selanikasit në qendër të qytetit të tyre, përballë Lefro Pyrgos do t’i kundërvihen arbitraritetit dhe absurditetit qeverisës.

Shqiptarë të Selanikut, bashkojuni protestët!

3 Comments

  1. “I was very pleased to discover this web site. I need to to thank you for your time for this particularly wonderful read!! I definitely savored every part of it and I have you saved to fav to look at new information in your site.}” visit here

  2. May I simply say what a relief to uncover somebody that really understands what theyre discussing over the internet. You certainly know how to bring a problem to light and make it important. More and more people really need to check this out and understand this side of the story. I was surprised that youre not more popular because you certainly have the gift.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Bashën e Kryqëzojmë në Anglisht, me Gjuhën e Etërve të ShBA-ve: "Due Process" & "Right to Assemble"!

Next Story

Gjithçka Gati për 'Lockdown': Presin Vendimin nga Berlini për Mbylljen

Latest from Info