Gjermania Urdhëron Ferma të “Mbyllen” – Duan të Sjellin Fundin e Bujqësisë – Uri me Planifikim

/

Uri e planifikuar?

Forumi Ekonomik Botëror (WEF) dëshiron që të zvogëlohet në mënyrë drastike popullsia e botës përmes mungesave të orkestruara ushqimore në mbarë botën, për të cilat do të fajësojë “ngrohjen globale”.

Ky sulm i bashkërenduar në furnizimin me ushqim në botë u intensifikua këtë javë kur qeveria gjermane urdhëroi fermerët të reduktojnë në mënyrë drastike përdorimin e plehrave, në një përpjekje për të përmbushur axhendën e WEF.

Javën e kaluar, qeveria holandeze, duke vepruar gjithashtu me urdhër nga WEF, mbylli 3.000 ferma për të përmbushur objektivat e Klaus Schwab për ngrohjen globale.

Thegatewaypundit.com raporton: “Ndërkohë, kostot e ushqimit në Bashkimin Europian u rritën 17.26% në tetor 2022, krahasuar me të njëjtin muaj të vitit të kaluar”.

Mike Adams në Natural News raportoi:

Gjatë vitit të kaluar, burokracia e tiranisë së gjelbër të BE-së ka arritur pothuajse të shkatërrojë marrëdhëniet energjetike të Europës Perëndimore me Rusinë, duke e lënë kontinentin të dëshpëruar pa energji të mjaftueshme për të mbajtur funksionimin e rrjetit elektrik. Tani, furnizimi me ushqim i Europës është nën sulm të drejtpërdrejtë përmes programeve të shumta që duket se janë krijuar për t’i dhënë fund ushqimit, në të njëjtën kohë që energjia elektrike po bëhet e pamundur për bizneset dhe familjet.

“Gjermania ndalon fermerët në përdorimin e plehrave të tokës për t’i shërbyer Axhendës së Gjelbër të BE-së”, thotë Breitbart. “Që nga e enjtja, përdorimi i plehrave nitrat është reduktuar shumë në hapësira të mëdha të tokave bujqësore në North Rhine-Westphalia”, shkruan Breitbart, duke iu referuar një prej rajoneve më të mëdhenj, prodhues ushqimorë të Gjermanisë.

Ndalimi vjen nga burokratët e BE-së që bëjnë luftë kundër azotit, elementi thelbësor që përbën gati 80% të atmosferës së Tokës dhe është kritik për prodhimin e të korrave. Pasi i kanë shpallur luftë karbonit, bllokut ndërtues të jetës biologjike, globalistët tani po synojnë azotin, si një mjet për të krijuar qëllimisht urinë globale dhe vdekjen masive (shpopullimin).

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Revista TIME: Zelenski Njeriu i Vitit 2022

Next Story

Skizma e Madhe e Kishës Kristiane

Latest from Info