Revista TIME: Zelenski Njeriu i Vitit 2022

/

Zelenski u shpall “Personi i Vitit” nga revista TIME duke ndjekur hapat e Hitlerit në vitin 1938.

Pas ndalimit dhe mbylljes së të gjitha Media-ve në Ukrainë dhe kalimit të infomimit publik vetëm nga transmetuesi shtetëror, pas burgosjes së kundërshtarëve të tij politikë dhe kufizimit të partive politike siç ndodh në vende diktatoriale, Presidenti Volodimir Zelenski shpallet “Personi i Vitit” nga revista TIME.

Adolf Hitlerit është nderuar me të njëjtin titull nga e njëjta revistë në vitin 1938.

Revista TIME pretendon se titulli “Person i Vitit” nuk është domosdoshmërisht një miratim, por thjesht një reflektim se cili person ishte më me ndikim në botë, në një vit të caktuar. Por kjo kopertinë e paraqet Zelenskin si një hero dhe të gjitha mbulimet e tjera mediatike të konfliktit aktual botëror kanë qenë vazhdimisht pro Zelenskit.

Gjë që nuk duhet të jetë befasi për ndokënd, duke pasur parasysh se TIME është në pronësi të Marc Benioff, i cili është pjesë e bordit të Forumit Ekonomik Botëror, lideri i të cilit Klaus Schwab gjithashtu shet ideologji të ndikuara nga nazistët.

Në prill, Zelenksi mori një mësim tjetër nga libri i strategjisë së Adolf Hitlerit dhe urdhëroi arrestimin e liderit të opozitës ukrainase me akuza të dyshimta.

Partia Naziste në Gjermaninë e viteve 1930 nisi sulmet ndaj opozitës së saj politike, sapo Hitleri u bë Kancelar. Tani Zelenski po bën të njëjtën gjë.

Siç e dini, qeveria e Zelenskit është e mbushur me nazistë dhe nëse dikush ka dyshime, mund t’i drejtohet shtypit amerikan dhe europian të para disa viteve. Një djalë me origjinë hebreje në një pushtet plot me nazistë? Absurd vallë?

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Dokument FBI: Shtëpia e Bardhë & Kissinger Pranojnë se Hitleri nuk Vdiq në L2B

Next Story

Gjermania Urdhëron Ferma të "Mbyllen" - Duan të Sjellin Fundin e Bujqësisë - Uri me Planifikim

Latest from Info

Melina Merkuri

Personaliteti Melina Merkuri u dallua jo vetëm si aktore, por edhe si politikane me luftën e