Nga Është Terroristi që u Arrestua në Këto Momente në Rusi?! (video)

/

Arrestohet një nga terroristët ukrainas e “Crocus City Hall”, shtetas ukrainas dhe ish-ushtarak.

Ai pranoi se ishte në një “mision special”.

Një terrorist ukrainas është identifikuar në mesin e pjesëmarrësve në sulmin e tmerrshëm me 143 të vdekur.

Ky person u arrestua pak para se të ikte në Ukrainë dhe me siguri është personi me flokë biondë dhe sy ngjyrë të çelur dhe i cili, i veshur me fanellë dhe një bluzë të thjeshtë, po vriste të pafajshëm në sallën e koncerteve, duke i qëlluar me AK-47 (video që e kemi treguar në informacionin e pasdites së djeshme).

Ai është Rustam Azhijev, një shtetas ukrainas, i cili pretendon se është një “ish-ushtarak”, i cili dëshmon gjithashtu se “ISIS” është thjesht një mashtrim.

Në video është publikuar edhe pasaporta e tij ukrainase, ndërsa shprehet se ka qenë në “mision special”.

Pas ditës së nesërme të zisë kombëtare në Rusi, “përgjigjet tona ndaj krimit do të jenë të paprecedentë”, thonë burime në Moskë.

E gjithë kjo ndërkohë që zyrtari ukrainas i shërbimeve të sigurisë S. Dannilog deklaroi në një intervistë për një media perëndimore se “Ne shpesh do të organizojmë argëtim të tillë si ai sot në Moskë”.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

"Profecitë" e Nuland për Putin & Rusinë (video)

Next Story

Filloi Hakmarrja Ruse - Sulm Tmerri në Kiev

Latest from Info