Dokumenta Sekretë të Deklasifikuar – Kështu do të Vdesin Miliarda Njerëz Minutë pas Minute!

/

Dokumentet e reja të deklasifikuara amerikane zbulojnë minutë pas minutë shpalosjen e ‘Armagedonit bërthamor’.

Gazeta britanike “Daily Mail” përpiloi një përshkrim të hollësishëm sesi do të duket bota pas lëshimit të raketave bërthamore, bazuar në bisedat me politikanë amerikanë, të nxjerrë nga intervistat ekskluzive me këshilltarë presidencialë, anëtarë të kabinetit, inxhinierë të armëve bërthamore, shkencëtarë, ushtarë, aviatorë, operatorë specialë, agjenci zbulimi, specialistë të menaxhimit të emergjencave, analistë të inteligjencës, nëpunës civilë dhe të tjerë që kanë punuar për këto skenarë makabre për dekada.

Sipas këtyre skenarëve, duke qenë se Pentagoni konsiderohet si objektivi kryesor i një sulmi të mundshëm bërthamor dhe Uashingtoni do të jetë i pari që do të goditet nga një bombë termonukleare e një metagjeni, siç tha Andrew Weber, ish-këshilltar i Sekretarit të Mbrojtjes së SHBA-së për programet bërthamore, kimike dhe biologjike.

Për shkak se Pentagoni është objektivi kryesor i një sulmi nga armiqtë e armatosur bërthamorë të Amerikës, në skenarin e mëposhtëm, Uashingtoni goditet i pari me një bombë termonukleare një megaton.

Planet për Luftën e Përgjithshme Bërthamore janë ndër sekretet më të mëdha të qeverisë amerikane. Dokumentat e deklasifikuar, të fshehur mirë prej dekadash, plotësojnë detajet me një qartësi të frikshme.

Ky sulm do të nënkuptonte fillimin e një lufte bërthamore në shkallë globale dhe fundin e mundshëm të botës brenda disa orësh. Shpërthimi i një bombe termonukleare pasohet nga dritë dhe nxehtësi intensive që është katër deri në pesë herë më e lartë se temperatura e bërthamës së Diellit. Kjo nxehtësi shpërndan betonin, metalin, gurin dhe njerëzit.

Pulsi elektromagnetik i bombës do të fshijë radion, internetin dhe televizionin.

Një shpërthim i një arme termonukleare me një megaton fillon me një ndezje drite dhe nxehtësie aq të jashtëzakonshme saqë është e pamundur për mendjen njerëzore ta kuptojë.

Njëqind e tetëdhjetë milionë gradë Fahrenheit është katër ose pesë herë më e nxehtë se temperatura në qendër të Diellit.

Pentagoni dhe të gjithë dhe gjithçka në të do të shndërrohen në pluhur në sekonda.

Vala e të nxehtit më pas do të përhapet disa kilometra në çdo drejtim me shpejtësinë e dritës, duke djegur gjithçka në rrugën e saj.

Shumica e njerëzve nuk do të jenë në gjendje të bëjnë më shumë se disa hapa nga vendi ku do të ndodhen kur të shpërthejë bomba.

Ata në Uashington që janë mjaft të pafat për t’i mbijetuar shpërthimit do të kenë djegie të shkallës së tretë ose të katërt që askush nuk do të jetë në gjendje t’i trajtojë, pasi shumica e spitaleve të specializuara janë relativisht afër Pentagonit dhe qendrës së qytetit, të cilat nuk do të ekzistojnë më.

Vlerësohet se brenda disa sekondave, një milion njerëz do të preken nga rrezatimi termik dhe se 90% e tyre do të vdesin. Ndikimi i bombës do të jetë më i fortë se uraganet më të fuqishëm dhe do të fshijë çdo gjë në rrugën e saj.

Gjysmë minutë më vonë, një re në formë kërpudha do të formohet dhe një moment thithjeje vdekjeprurëse ku makinat, njerëzit, shtyllat do të thithen në qendër të ferrit dhe do të digjen.

Pas një minute, reja e kërpudhave do të zgjerohet dhe do të ngrihet lart në troposferë nga ku grimcat radioaktive do të mbulojnë Tokën.

Në atë moment, më pak se dy minuta pas shpërthimit, më shumë se një milion njerëz do të kenë vdekur dhe ekspertët paralajmërojnë se vetëm atëherë do të fillojë ferri i vërtetë.

Zjarret do të shpërthejnë kudo, tubacionet e gazit do të shpërthejnë, uzina kimike, tanke, furra… duke krijuar një element zjarri që do të konsumojë gjithçka përballë, rrugët do të shkrihen dhe ndërtesat që shemben do të kthehen në furra gjigante.

Makinat me sistem ndezës elektrik nuk do të mund të ndizen.

Do të kalojnë shumë ditë para se të mbijetuarit e paktë të kuptojnë se ndihma nuk po vjen.

Dioksidi i karbonit do të depërtojë në çarje, nëntokë, stacione metroje dhe do të mbysë të mbijetuarit.

Qyteti i Uashingtonit do të zhduket. Tetë, nëntë minuta më vonë, njëzet kilometra nga “toka zero” (Pentagoni në këtë simulim), të mbijetuarit nuk do ta dinë se çfarë u ndodhi atyre. Dhjetëra mijëra prej tyre do të vdesin nga dëmtimi i mushkërive dhe zogjtë do të bien të ngordhur nga qielli.

Nuk do të ketë energji elektrike, telefon, shërbime emergjente, internet, pompat e ujit nuk do të funksionojnë. Niveli i rrezatimit në këtë diametër do të jetë vdekjeprurës.

Ata që në njëfarë mënyre arrijnë t’i shpëtojnë vdekjes nga shpërthimi, vala goditëse dhe stuhia, befas e kuptojnë se do të jenë vetëm.

Ish-drejtori i Agjencisë Federale të Menaxhimit të Emergjencave, Craig Fugate, thotë se shpresa e tyre e vetme për mbijetesë është të mësojnë sesi “të mbijetojnë vetë”. Kështu fillon gara për ushqim, ujë…

Njerëzit krijuan armën bërthamore në shekullin e 20-të për të shpëtuar botën nga e keqja dhe tani, në shekullin e 21-të, arma bërthamore do të shkatërrojë botën.

“Daily Mail” raporton se Pentagoni i di të gjitha këto, sepse që nga fundi i Luftës së Dytë Botërore, qeveria amerikane po përgatitet dhe po bën prova për një luftë të përgjithshme bërthamore.

Lufta e tretë, bërthamore, garantohet se do të lërë të paktën dy miliardë të vdekur, përfundon “Daily Mail”, siç raporton portali rus Russia Today.

Një sulm bërthamor në Pentagon është vetëm fillimi i një skenari që do të rezultojë në fundin e qytetërimit siç e njohim ne.

Si i di qeveria amerikane kaq shumë fakte që lidhen me pasojat bërthamore, ndërkohë që publiku i gjerë nuk di asgjë?

Përgjigja është po aq qesharake sa edhe vetë pyetja, sepse gjatë gjithë këtyre viteve, që nga përfundimi i Luftës së Dytë Botërore, qeveria amerikane ka përgatitur dhe riprovuar planet për një Luftë të Përgjithshme Bërthamore.

Lufta e Tretë Botërore Bërthamore është e garantuar të lërë të paktën dy miliardë të vdekur.

Previous Story

Olaf Scholz: "Putini do ta Ndalë Luftën në Ukrainë kur të Kuptojë se Nuk po Fiton në Fushën e Betejës"!

Next Story

Eklipsi i 8 Prillit - Foto & Video (4min 28sek)

Latest from Info