#Qeshni dhe #Duartrokisni diskretitimin që Presidenti i Tanzanisë, u ka bërë mashtruesve të OBSH-së, si distributori i testeve të Covid-19

Doktoranti i Kimisë, Presidenti i Tanzanisë John Magufuli nuhati lojën që po i organizonte OBSH-ja. Teksa në vend kishte vetëm 20 raste të konstatuara, brenda 3 apo 4 ditësh rastet arritën në afro 500 persona, pas testimeve që kryheshin.
Në këto kushte Presidenti, e futi në kurth qendrën e testeve të Covid-19 në vendin e tij, qendër e shtetit nën ndikimin e OBSh-së.

-Një test Covid-19 ja bëri një deleje.

-Një test Covid-19 ja bëri një dhie.

-Një test Covid-19 ja bëri një fruti (pawpaw).

Të tre testeve u vendosi emra njerëzish. Që të tre testet, pas përgjigjeve të analizave dolën pozitivë. Dmth, një dele, një dhi dhe një frut në Tanzani janë mbartës të Covid-19.

Sulmi ndaj tij nuk po ndalet. Majtisto-globalistët kanë ngritur kundër tij opozitën që thërret dhe ulëret për izolim dhe masa ekstreme në kohë “pandemie”, ndërkohë që nuk ka të prekur, nuk ka të sëmurë.

Presidenti premton që do të vazhdojë të demaskojë #Plandeminë!

11 Comments

 1. Oh my goodness! Awesome article dude! Thank you so much, However I
  am going through problems with your RSS. I don’t understand the reason why I
  can’t subscribe to it. Is there anybody else having identical RSS problems?
  Anyone that knows the answer can you kindly respond? Thanks!!

 2. Great post. I was checking constantly this blog and I’m impressed!
  Very helpful information particularly the last part 🙂 I care for such information a lot.

  I was seeking this certain info for a very long time. Thank you and best of luck.

 3. Its such as you learn my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the ebook in it
  or something. I think that you just can do with a few percent
  to pressure the message house a little bit,
  but instead of that, that is magnificent blog. A fantastic read.
  I will certainly be back.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Tronditëse faktet. Një i vdekur, që mes një botimi, akuzon dy të gjallë. Një i vrarë, që mes një botimi, akuzon dy, për vrasës.

Next Story

Në Emër të Dashurisë, Dil nga Shtëpia. Ja pse jemi bashkë kundër Krimit të Organizuar, sepse kemi dhe ndajmë ndjenja dhe logjikë të përbashkët.

Latest from Info