Sorosi: “E imagjinoj veten si një lloj Perëndie”

Soros ka botuar një libër, dikur, me titull “Alkimia e Financave”, në të cilin, për veten e tij shkruan: “E imagjinoja veten si një lloj Perëndie”.

Referuar kësaj dhe vetëm kësaj fjalie, besoj se kushdo e kupton rrezikshmërinë e këtij individi, megallomaninë dhe etjen për të qënë ai, i vetmi, sunduesi, urdhëruesi, Action-Master-i mbi Glob.

Nëse lexoni këtë libër, mund të traumatizoheni, teksa mes leximit kupton kush është ky demon. I kobshëm, gjarpër, por aspak gjenial, thjesht manipulativ.

Ky është një nga djajtë mbi dhé, bota, njerëzimi këtij njeriu duhet t’i vendosë fre.

Është fare e thjeshtë të dënohet ku demon, nëse Qeveria Amerikane ndjek metodën e investigimit “Follow the Money”. Dhe po ju them se Presidenti Trump ka për të bërë ekzakt këtë, do të ndjekë ku ka shkuar paraja (edhe me çanta luksi), si, tek kush dhe pse. Më pas do të duhet të justifikojë ku dhe si i ka bërë, teksa shtetet që ka dëmtuar me taktika korruptive fiskale dhe ekonomike janë të shumta (Anglia, Franca, thuajse gjithë Europa Jug-Lindore dhe vetë Amerika).

Shpejt, këtij personi i vjen fundi. Çështje kohe!

Më pas shporren nga Shqipëria e mëkur edhe Rama, Basha dhe gjithë bishtrat sorosiane të majmur në lekë të pista.

#Trump2020

1 Comment

  1. Today, while I was at work, my cousin stole my iPad and tested to see if
    it can survive a 30 foot drop, just so she can be
    a youtube sensation. My apple ipad is now broken and she
    has 83 views. I know this is completely off topic but I had to share it with someone!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Trump letër ultimative OBSH-së

Next Story

Kompania EasyJet sulmohet nga 'hackers' kinezë

Latest from Opinione

Shën Andoni i Madh

Asketi i krishterë i Egjiptit dhe themeluesi i jetës murgërore / asketike në Lindje. Kujtohet dhe