Trump letër ultimative OBSH-së

Presidenti Trump i dërgon Letër Ulrimative Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), duke i dhënë 30 ditë kohë që të përmbushë kërkesat e ShBA-së, ndryshe Amerika do të rishikojë ristrukturimin total të kësaj Organizate, ose edhe largimin e saj prej kësaj Organizate.

Letra mbyllet me paragrafin kuptimplotë, si më poshtë:

“Janë të ditura tashmë hapat tuaj të gabuar dhe reagimet e gabuara të Organizatës suaj gjatë kësaj Pandemie, që ka qënë ekstremisht e kushtueshme për botën mbarë. E vetmja rrugë për OBSh-në është që aktualisht të mund të demonstrojë pavarësinë e saj nga Kina. Administrata ime ka filluar bisedimet me ju për mënyrën sesi mund të riformohet Organizata. Por duhet dhe është i nevojshëm një veprim i shpejtë. Ne nuk kemi më kohë për të humbur. Ndaj është detyra ime si Presidet i SHBA-së t’ju informoj se, nëse OBSh-ja nuk do të ndërmarrë përmirësime substanciale brenda 30 ditëve, unë do të ndërmarr hapin për ngrirje të përkohëshme të fondeve që japin Shtetet e Bashkuara për OBSh-në dhe do të rishqyrtojmë më pas anëtarësimin tonë në këtë organizatë. Nuk mund të lejoj që dollarët e taksapaguesve amerikanë, të vazhdojnë të financojnë një organizatë që në vendin e tyre është e qartë që nuk i shërben interesave të Amerikës.”

Sinqerisht, Donald Trump

1 Comment

  1. An outstanding share! I have just forwarded this onto a colleague who was conducting a
    little homework on this. And he in fact bought me dinner simply because I discovered it for him…
    lol. So let me reword this…. Thanks for the
    meal!! But yeah, thanx for spending some time to discuss this matter here
    on your internet site.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Trump merr Hydroxychloroquine kundër Covid-19

Next Story

Sorosi: "E imagjinoj veten si një lloj Perëndie"

Latest from Info