U Rrëzua Qeveria në Itali, Pak Ditë Pas Vatikanit të Zhytur në Terr – Rruga e Hapur për Salvinin!

/

Në krizë politike Italia, mes pandemisë apo sulmit biologjik afatgjatë. U tërhoq Renzi nga bashkëqeverisja me kryeministrin, me dy ministrat e tij. Pse? Enigmatik largimi, tejet i dyshimtë, por për të djathtën tepër shpresëdhënës.

Kush vallë e urdhëroi Renzin të tërhiqet? Bëma, bashkëpunime të nëndheshme me forca globaliste, kulisa që po dalin në dritën e së vërtetës, afera dhe implikime të qeveritarëve italianë në politikën jashtme?

Koalicioni ra, u rrënua, së bashku me të edhe “5 Yjet”.

Pritet që kryeministri Conte të kërkojë votë besimi në parlamentin italian dhe pasi të mos e sigurojë atë do i dorëzojë dorëheqjen presidentit.

Kapitull i ri në Itali. Salvini ka përpara një mundësi të vyer për të instaluar njëherë e për gjatë, të djathtën konservatore në qendër të Europës. Mesa duket ndryshimet dhe vala e djathtë e partive që do të vijnë në pushtet, po fillon nga Italia.

4 Comments

  1. Parashikoj që Brexit të pasohet edhe nga nje tronditje tjeter e FrExit (dalja e Frances nga BE edhe e Italise) ItExit.
    Po më perpara duhet te presim çfarë ere do fryjë ne 20 Janar ne USA.

Lini një Përgjigje te Surprise, Surprise..? Anuloje përgjigjen

Your email address will not be published.

Previous Story

Po Vijnë Orët e Përplasjes?!

Next Story

Gjermani: 10 Persona Vdiqën Menjëherë Pas Vaksinimit Kundër Coronavirus-it!

Latest from Info