U Rrëzua Qeveria në Itali, Pak Ditë Pas Vatikanit të Zhytur në Terr – Rruga e Hapur për Salvinin!

/

Në krizë politike Italia, mes pandemisë apo sulmit biologjik afatgjatë. U tërhoq Renzi nga bashkëqeverisja me kryeministrin, me dy ministrat e tij. Pse? Enigmatik largimi, tejet i dyshimtë, por për të djathtën tepër shpresëdhënës.

Kush vallë e urdhëroi Renzin të tërhiqet? Bëma, bashkëpunime të nëndheshme me forca globaliste, kulisa që po dalin në dritën e së vërtetës, afera dhe implikime të qeveritarëve italianë në politikën jashtme?

Koalicioni ra, u rrënua, së bashku me të edhe “5 Yjet”.

Pritet që kryeministri Conte të kërkojë votë besimi në parlamentin italian dhe pasi të mos e sigurojë atë do i dorëzojë dorëheqjen presidentit.

Kapitull i ri në Itali. Salvini ka përpara një mundësi të vyer për të instaluar njëherë e për gjatë, të djathtën konservatore në qendër të Europës. Mesa duket ndryshimet dhe vala e djathtë e partive që do të vijnë në pushtet, po fillon nga Italia.

4 Comments

  1. Parashikoj që Brexit të pasohet edhe nga nje tronditje tjeter e FrExit (dalja e Frances nga BE edhe e Italise) ItExit.
    Po më perpara duhet te presim çfarë ere do fryjë ne 20 Janar ne USA.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Po Vijnë Orët e Përplasjes?!

Next Story

Gjermani: 10 Persona Vdiqën Menjëherë Pas Vaksinimit Kundër Coronavirus-it!

Latest from Info