Zgjidhet Kryeministrja Britanike, Liz Truss, ‘Partizane’ e BREXIT

/

47-vjeparja Liz Truss deri më sot Ministre e Jashtme e Britanisë së Madhe, do të jetë prej sot Kryeministre e vendit, duke marrë drejtimin e Partisë Konservatore dhe të gjithë Britanisë.

Liz Truss mori 81,326 vota, përkundrejt 60,399 votave që mori rivali i saj, në garën për drejtimin e Partisë, zgjedhje në të cilat votuan 172,437 anëtarë, ndërsa 654 vota dolën të pavlefshme.

“Liz Truss it is!”

Partizane për të nxjerrë Britaninë nga Bashkimi Europian, mbështetëse dhe ndër ideatorët e BREXIT, sot në krye të qeverisë britanike.

Asgjë pozitive për Europën e BE-së së gjermanizuar, që kanë humbur përfundimisht një aleat të çmuar si Britania e Madhe.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Vjen Lockdown-i Errësirrës - Shuhen Dritat - Qëndrojmë në Shtëpi

Next Story

Mister Urdhëri i Papës! Çfarë po ndodh? "Sillni Pasurinë në Vatikan deri më 1 Tetor!"

Latest from Info

Ati ynë!

Teksa studiojmë “Ati ynë” që na mësoi Jezu Krishti, kuptojmë gjithnjë e më shumë se është