Tentativë për të Vrarë Zelenskin? – Një Makinë Ka Përplasur Limuzinën e Tij & Një Automjet të Eskortës së Tij

Një makinë është përplasur me limuzinën e Presidentit Ukrainas Volodymyr Zelensky dhe me një automjet të eskortës së tij, siç raporton Agjencia e Lajmeve ‘Reuters’ duke cituar një përfaqësues të presidentit të Ukrainës.

Presidenti ukrainas ishte në rrezik serioz, siç raportojnë burimet ukrainase.

Ngjarja vjen një ditë pasi qarkulluan zëra se makina e Vladimir Putinit ishte sulmuar në një atentat të mundshëm, gjë që u mohua menjëherë nga zëdhënësi i Qeverisë Ruse, duke i cilësuar si “operacione psikologjike nga qendra të njohura”.

Sipas një postimi të Serhiy Nikiforov në Facebook, Presidenti Ukrainas Volodymyr Zelenski nuk është lënduar rëndë. Në mënyrë të veçantë, në postimin e tij, përfaqësuesi i presidentit të Ukrainës thekson se: “Në Kiev, një makinë u përplas me automjetin e presidentit të Ukrainës dhe me një automjet tjetër të eskortës së tij”.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Suedi: Vjen në Pushtet e Djathta Ekstreme & e Djathta e Qendrës

Next Story

"Il dado è tratto": Kina Përkrah Rusisë, Kërkon të Marrë Rolin e "Fuqisë së Madhe" Globale

Latest from Info