Flota Ruse & Flota Kineze Patrullojnë Oqeanin Paqësor

Ekuipazhet e Flotës Ruse po kryejnë manovra të përbashkëta ushtarake me homologët e tyre Kinezë në Oqeanin Paqësor, për të organizuar komunikimin mes anijeve luftarake, për të kryer ushtrime reale me armë zjarri, si dhe për të mbështetur anijet helikoptermbajtëse.

Stërvitjet janë kryer për të përforcuar bashkëpunimin midis Moskës dhe Pekinit, për të ruajtur paqen dhe stabilitetin detar në Azi dhe Paqësor, si dhe për të mbrojtur aktivitetin ekonomik midis vendeve.

Natyrisht, me këtë lëvizje i adresohen NATOs!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Kështu do të Justifikojnë Errësirën

Next Story

Në Prag të Luftës Turqia me Greqinë - Do të Godasë NATO Turqinë në Rast Sulmi?

Latest from Info