Baza më e Re e Ushtrisë Amerikane: Uashington DC!

/

Kush, për kë, me kë, kundër kujt apo cilëve dhe kur?

Për të inaguaruar një president me vota të (vj)edhura në Amerikë, nuk duhen më të ftuar, protokolle dhe ceremoni fosforeshente, fantazmagorike, por një kryeqytet i shndërruar në Bazë Ushtarake.

Presidenti i amerikanëve të majtë, ruhet dhe mbrohet me ushtri nga amerikanët e djathtë? E si mund të jetë ky president i të gjithëve, kur nga gjysma e popullsisë është i terrorizuar dhe me frikë në palcë?

Për të inaguruar një pushtet që po vjen duhet USHTRI. 65.000 ushtarë amerikanë në gadishmëri. Qendra e SHBA-ve në gjendje lufte. Gjithçka, sepse po vjen një tjetër pushtet.

Kush po vjen në pushtet vallë? E majta globaliste? Presidenti i përhumbur? Apo Shteti Militar?

Gjithçka mbetet një mister, deri në orën finale.

Beteja dhe përplasja mes palëve duket se do të jetë ndoshta më e madhja në historinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Amerikanët sot, janë më të polarizuar se kurrë.

Kjo është betejë mes së mirës dhe së keqes, jo thjesht mes së djathtës dhe të majtës.

Ushtria me kë të jetë vallë?

3 Comments

  1. Surpriza më e madhe si sot, si nesër, do te ngelet KONTRASTI fare i qarte midis pranise se 65,000 gardistëve qe kane blinduar Washington DC dhe 6.0 policëve qê po “mbronin” Capitolin ne 6 janar, diten e Protestes kaotike te Antifas ne krye te turmes Pro-Trump!
    Tani, luhet pjesa e dyte e Lojes, po nuk po shikojme asnjë Lojetar(!). Ne fushe kane dalë vetem 65 mije Arbitra!
    Bota po e shikon edhe njehere tjeter Lojen Teatrale, po a do ta pelqeje sadopak ate?

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Kthehet Online Rrjeti Social "Parler" - Mesazh nga CEO!

Next Story

Konsullatës Ruse në New York i Është Ndërprerë Lidhja e Telefonisë Fikse!

Latest from Info