Bjellorusi: Lukashenko Kërcënon Kievin

Presidenti Lukashenko në një deklaratë të ashpër tha:

“Dje, nga kanale jo zyrtare, por tejet të besueshme, informohemi për sulm kundër Bjellorusisë nga territori i Ukrainës.

Po u them, do i bëjmë që të shndërrohen në “Ura e Krimesë 2”.

Përgjigja ime është e qartë si President dhe kjo është përgjigja e gjithë popullit tim, nëse guxojnë të sulmojnë, Ura e Krimesë do u duket lule, nëse cënojnë qoftë edhe një metër territor me duart e tyre të ndyra.”

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Zelenski Live nga Kiev - 4 Shpërthime në Qytet

Next Story

Goditet Konsullata Gjermane në Kiev

Latest from Info