Goditet Konsullata Gjermane në Kiev

BILD dhe Agjensi të tjera të informacionit raportojnë se u godit Konsullata Gjermane në Kiev, ndërkohë që Bashkimi Europian deklaroi para pak minutash se do të furnizojë me armë Kievin.

Kjo gopditje në trupin diplomatik të Gjermanisë në Kiev është përveçse provokim rus, edhe një paralajmërim për Gjermaninë se mund të jetë objektiv i goditjeve, gjë që i jep të tjera përmasa kësaj përplasjeje dypalëshe, që me implikimin e BEsë dhe NATOs do të kalojë në një përplasje shumëpalëshe.

Mesa duket, ditë apokaliptike vijnë, nëse nuk do të kërkohet armëpushimi dhe sjellja në negociatë e palëve.

Kontributi i OKBsë, BEsë dhe NATOs për negociata duket të jetë zero, është zero. Mos ndoshta ky fakt duhet të na bindë që duan dhe u duhet luftë? Gjithësecili është i lirë të gjykojë dhe të nxjerrë rezultate.

Një gjë është e qartë tashmë, Lufta po merr përmasa.

1 Comment

 1. Kjo është luftë e imponuar nga Amerika në territorin evropian!
  Nëse deshin mirkuptim dhe paqe,do të kishte normalitet!
  Çfarë ju mungonte për t’u ulur në tavolinë dhe për të patur paqe?
  Amerika duket që i ka shpallur luftë Evropës dhe jo Rusisë?
  Shikoni se kush po dëmtohet!
  Rusia po del e fituar!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Bjellorusi: Lukashenko Kërcënon Kievin

Next Story

Medvedev: Ky Ishte Episodi i Parë

Latest from Info