Po Shkojmë Drejt Luftës III Botërore?

/

Raketat amerikane AGM-88 HARM godasin tokën RUSE. Po ushtrohet presioni ndaj Putinit, por edhe po vërtetohet që lufta nuk do të ketë fund, përkundrazi do të përshkallëzohet.

Forcat e Armatosura të Ukrainës (AFU) përdorën raketa antiradar AGM-88 HARM të prodhimit amerikan për të goditur Rajonin Belgorod të Rusisë, njoftoi kanali Telegram Military Informant, duke cituar Pravda. Por këto raketa mund t’i përdorin vetëm ushtarë amerikanë.

Për herë të parë, Forcat e Armatosura të Ukrainës sulmuan Rajonin e Belgorodit me raketa amerikane AGM-88 HARM.

Sipas informacioneve të para, sistemet ruse të mbrojtjes ajrore kanë kapur të gjitha raketat në qiell. Askush nuk u lëndua, por pyetja që të gjithë po bëjnë është nëse minilufta botërore që po ndodh në Ukrainë do të dalë jashtë kontrollit dhe do të përhapet, ndoshta transatlantikisht.

Të mërkurën, më 12 tetor, kanali “Mash” raportoi se trupat ukrainase hodhën më shumë se 100 raketa në territorin e Rajonit Belgorod të Rusisë. Sipas publikimit, raketat amerikane nuk arritën objektivin dhe u qëlluan më pas nga mbrojtja ajrore ruse.

https://vk.com/video_ext.php?oid=-95492900&id=456240042&hash=6a42e1a407f56a18

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Putin: "Tani Uria - 'Miliardi i Artë' Perëndimorët që Jetuan në Kurriz të 6.5 Miliardë Njerëzve të Tjerë

Next Story

Forca Ushtarake Amerikane Zbarkojnë në Greqi

Latest from Info