Scholz: Europa të Vendosë Sanksione Kundër Iranit

/

Kancelari gjerman Soltz tha se: “Jemi në favor të një pakete të re sanksionesh europiane kundër Iranit”.

Qeveria gjermane është në favor të një raundi të ri të sanksioneve të Bashkimit Europian kundër Iranit, sipas Olaf Scholz.

Në veçanti, kancelari gjerman, Olaf Scholz, deklaroi se është pro sanksioneve shtesë kundër Teheranit, madje menjëherë, duke filluar nga kjo javë.

“Dëshirojmë të vazhdojmë të përshkallëzojmë presionin mbi Gardën Revolucionare të Iranit, por edhe mbi udhëheqjen politike”, tha ai në një video të postuar në Twitter.

Irani shikohet tashmë si aleat i Rusisë dhe strategjia e sanksioneve, që dështoi me Rusinë, mos ndoshta do të rezultojë tragjike dhe fatale me Iranin? Teksa ndërmarrin sanksione kundër Iranit, e kanë kalkuluar reagimin e këtij shteti?

Thirrje këto për sanksione nga një vend që i ka shkaktuar Europës dhe Botës dy luftëra botërore, katastrofë humane, ekonomike dhe gjithçka pason një luftë.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Skandali i Përgjimeve në Greqi Merr Përmasa - Ministri i Shtetit Grek Bën Deklaratë "Bombë"

Next Story

Rusia Nuk do të Kapitullojë Kurrë Përballë Qytetërimit të Satanit

Latest from Info