Shikoni Çfarë Teatër Servirin nga Lufta – Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës

/

Çfarë teatër të shëmtuar servir Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës, kur 40% e Kievit dhe vendit nuk ka energji, nuk ka ujë, kur luftohet në frontin rus me një gjigant ushtarak, kur vendi thuajse po shkatërohet, kur Prodhimi i Brendshëm Bruto ka rrënë me 42% dhe kur shumë e shumë ndodhin në një vend me ekonomi të shkatërruar.

Në një video që Ministria e Mbrojtjes poston në Twitter, një ushtar ushqen me kos frutash një qen të vogël (shikoni videon).

Dhe teatri ia del mirë me vallaha “luftën” e ukrainasve, që nuk bëjnë hap nëse nuk ka forca të NATO-s përkrah.

Një postim i veçantë është bërë nga faqja zyrtare e Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës, në sfondin e rimarrjes së Kherson.

Një ushtar ukrainas, diku në vijën e frontit, është regjistruar duke marrë një qenush në krahë dhe duke e ushqyer atë me kos.

Ministria shkruan si mbishkrim të postimit frazën: “Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës!” (Si të jetë duke folur për një fëmijë dhe kujdesin që i duhet dhënë ngrënies së mëngjesit. Qesharakë!)

Duket se kjo foto është pak më interesante se zhvillimet reale në frontin e luftës.

Mes kësaj të dashur lexues të mast.al, duhet të kuptoni se të gjitha institucionet e Ukrainës i drejtojnë amerikanët, ndaj dhe shikoni të tilla Hollywood-ianizma. Kjo është dorë amerikane në paraqitjen e aktualitetit ireal, si gjithmonë manipulim – mashtrim, mes një fotoje të përpunuar, mes një çasti që bëhet epiqendra e situatës, duke shpërngulur vëmendjen nga vatra e problemit.

Falsiteti në ballë, fasada promotore, propaganda shoqëruese në çdo rrethnë a situatë. Kjo i serviret popullit në kulturën amerikane, kjo po mbizotëron në Ukrainë prej afro10 vitesh.

Ku shkel Amerika, shfaqen qenushka që ushqehen me kos, në kohë kolere!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

A Është Lufta në Ukrainë Një Lojë?

Next Story

Medvedev Deklaratë e Fortë Kundër OKB-së

Latest from Info

Shën Andoni i Madh

Asketi i krishterë i Egjiptit dhe themeluesi i jetës murgërore / asketike në Lindje. Kujtohet dhe