Rend Amerika të Shfajësojë Rusinë për Raketat në Poloni – Pse? – Ndërkohë që Kish Shans për Ofensivë të NATOs Kundër Diktatorit Putin!

/

SHBA: “Raketat që goditën Poloninë ishin ukrainase”.

Amerikanët duke dashur të shmangin qoftë edhe idenë e një luftë bërthamore, thanë pak orë më parë se, raketat që ranë dje në Poloni dhe vranë dy persona, ishin polake!

Zyrtarët e qeverisë amerikane thonë se në bazë të informacioneve të para që kanë marrë, raketa që ra dje, të martën, në një fshat në juglindje të Polonisë, ku humbën jetën dy persona, ishte një raketë kundërajrore, S-300 dhe u lëshua nga të armatosurit ukrainas, forca për të rrëzuar një raketë ruse në hyrje. Këtë tha një gazetar i Associated Press përmes Twitter.

Në të vërtetë, jo shumë kohë më parë, presidenti amerikan Joe Biden informoi krerët e shteteve dhe qeverive me të cilët diskutoi më herët sot në Bali se ka prova se raketa që ra pasditen e djeshme në fshatin Sewodów në Poloninë juglindore, pranë kufirit me Ukrainën, si pasojë e të cilit humbën jetën dy persona, ishte ukrainase sipas informacioneve të Agjencisë Gjermane, e cila nuk përmend burimet e saj.

Mendojmë që nëse raketa ishte ruse, amerikanët duan ta fshehin që të mos ndodhë makthi bërthamor, nga i cili do të shkatërrohen plotësisht të gjithë. Mirë për aleancën NATO, neni 5 dhe të tjra si këto, por këto duhet të qëndrojnë në nivelin e lojës elektronike dhe jo asaj reale.

Nëse raketa ishte ukrainase, as ata nuk duan të dihet, pasi ndikimi në opinionin e përbashkët perëndimor do të jetë negativ dhe i madh kundër Kievit, kush e përdori nga ajri.

Kjo do të thotë se administrata Biden dëshiron me mjeshtëri të ekspozojë Kievin për të negociuar pa kërkuar shumë?!

Më herët, Presidenti Biden ka thënë se nuk kishte gjasa që raketat të ishin ruse, duke ngritur tonin (dhe duke akuzuar Mediat perëndimore, të cilat janë përgatitur për një breshëri propagande për të fajësuar rusët).

Disa thonë që karetat janë polake, disa që janë ukrainase, Media buçet se janë ruse.

Zelenski është orë e çast në prezencën dhe nën kontrollin e këshilltarëve britanikë dhe atyre Perëndimorë. Kur e dha këtë urdhër për të goditur me raketë Poloninë dhe kujt ja dha? Mbetet për ta vërtetuar se nga erdhi raketa, kush e lëshoi, parë kjo nga satelitët dhe radarët e ushtrive të palëve, kryesisht NATOs del qartazi. Kjo është e thjeshtë për NATOn, për ta vërtetuar dhe nuk ka pse mbetet në shpërndarjen e fotografisë me mbetjen e një rakete, që pse duhet të besojmë që është raketa që goditi Poloninë dhe jo një foto thjesht për kamuflim.

Gjithësesi, erdhi ora që Amerika dhe NATO të mbrojë me fanatizëm Rusinë.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

"Rrufe në Qiell të Hapur" për SHBA - Kompani Ruse e Software Penetroi në Qeverinë & Ushtrinë Amerikane

Next Story

SHBA Mbyll Ndihmën Ushtarake për Ukrainën

Latest from Info