SHBA: Të Vaksinuarit Përbëjnë Shumicën e Vdekjeve nga Covid

/

Ky njoftim, me siguri, do i japë fund një sërë “tregimeve” rreth Covid.

Sipas Washington Post, një analizë e kryer nga Fondacioni i Familjes Kaiser zbuloi se 58% e vdekjeve nga Covid në muajin gusht 2022, ishin të vaksinuar, ose me vaksinën përforcuese.

E mbani mend kur Joe Biden tha vitin e kaluar se amerikanët e pavaksinuar po përballeshin me një dimër me “sëmundje të rënda dhe vdekje” dhe se të pavaksinuarit do të mbushin spitalet së shpejti. Por ja që po ndodh e kundërta.

Fauci mashtron në lidhje me vaksinat dhe vazhdon i paepur t’i promovojë.

Gjatë konferencës së tij të fundit për shtyp, Fauci, sipas Reuters, përsëriti se amerikanët duhet të vaksinohen dhe se duhet të rritet numri i të vaksinuarve, si dhe inkurajoi amerikanët për të marrë vaksinën përforcuese.

Reuters tha se Fauci “promovoi sërish efektivitetin e maskave”, pavarësisht nga fakti se ato janë plotësisht joefektive.

Fauci përsëriti gjithashtu gënjeshtrën bajate se regjimi i vaksinimit siguron mbrojtje për të tjerët, pavarësisht nga provat për të kundërtën.

NBC raportoi gjithashtu se Fauci po i nxit njerëzit të marrnin vaksinat e reja përforcuese.

“Për sigurinë tuaj, për familjen tuaj, merrni vaksinën tuaj të përditësuar Covid-19”, tha Fauci.

Teksa numri i vdekjeve të njerëzve të vaksinuar rritet, konstilacioni vazhdon të promovojë vaksinimin dhe të imponojë njerëzit në shumë shtete me vaksinim të detyrueshëm.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Zelenski Sulmon Publikisht Kryebashkiakun e Kievit

Next Story

Mirionis - Shigjetari më i Mirë i Luftës së Trojës

Latest from Info