Francë: U Arrestua një Person që Bërtiste ‘Allah Akbar’, Preu & Rrëzoi Pemën e Krishtlindjes

/

U arrestuar në vendngjarje dhe është dërguar në qelitë e paraburgimit.

Sipas raportimeve, një burrë që bërtiste thirrje islamike u arrestua, pasi kishte prerë një pemë publike të Krishtlindjes në Francë këtë javë.

Incidenti shqetësues ndodhi rreth orës 13:00 të së mërkurës në Lormont, një komunë në periferi të Bordeaux.

Banorët lajmëruan autoritetet për një burrë që po priste një pemë të Krishtlindjes që ishte vendosur pranë bashkisë, ndërsa bërtiste “Allah akbar”.

I dyshuari “arriti në mënyrë diskrete me mjetet e nevojshme për të rrëzuar pemën e Krishtlindjes”, raporton Sud Ouest.

Është identifikuar vetëm si një 39-vjeçar i cili “dukej se nuk ishte mirë psikologjikisht”. (U justifikua edhe një tjetër keqbërës nga autoritetet franceze.)

Këshilltarja e Lormont, Julie Rechagneux u kërkoi zyrtarëve të mbrojnë “pasigurinë në qytet” në një video të postuar në mediat sociale.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Gustave Eiffel: Inxhinieri që Krijoi Monumentin e Parisit

Next Story

Gjermania Paralajmëron Qytetarët e Saj që të Kenë Kujdes Kur Udhëtojnë për në Shkup, për Shkak të Kërcënimeve me Bombë!

Latest from Info