Celine Dion Anulon Turneun Botëror

/

“Dua ta dini të gjithë se nuk po dorëzohem”, ka thënë këngëtarja.

Shqetësim ngrihet për shëndetin e Celine Dion, pasi u njoftua se po anulon turneun e saj botëror, ndërsa vazhdon betejën e saj me një sëmundje të pashërueshme.

Në dhjetor kishte njoftuar se kishte anuluar disa data të turneut të saj në Europë.

Por dje, këngëtarja e njohur ka ndarë me fansat e saj në Instagram informacionin se po anulon turneun e saj botëror “Courage”, duke shtuar se “po punon shumë për të rikthyer forcën”.

Ajo postoi një foto të datave të turneut të anuluar dhe tha:

“Me zhgënjim të madh duhet të njoftoj sot anulimin e turneut botëror të guximit. Më vjen shumë keq që ju zhgënjej të gjithëve edhe një herë. Po punoj shumë për të rikthyer forcën, por turneu mund të jetë vërtet i vështirë edhe kur je 100% i shëndetshëm. Nuk është e drejtë për ju mbështetësit e mi që të vazhdoni të njoftoheni se shtyhen koncertet, megjithëse më thyet zemra, është më mirë që i anuloj të gjitha tani, derisa të jem vërtet gati për t’u rikthyer në skenë. Dua që të gjithë ta dini se nuk po dorëzohem… dhe mezi pres t’ju shoh përsëri!”

Këngëtarja e njohur ka publikuar edhe një foto me listën e koncerteve të anuluara.

Sëmundja e rrallë nga e cila vuan Celine Dion

Kujtohet se dhjetorin e kaluar këngëtarja zbuloi se ishte diagnostikuar me çrregullimin e rrallë neurologjik të quajtur Stiff Person Syndrome.

Sëmundje që prek një në një milion njerëz dhe shkakton tension të pakontrollueshëm të muskujve, sëmundje që i lë të sëmurët si “statuja njerëzore” pasi gradualisht e bllokon trupin në pozicione të ngurta, duke i lënë të sëmurët të paaftë për të ecur apo për të folur.

Ndërkohë nuk ka kurë për sëmundje SPS, ka trajtime që ngadalësojnë përparimin dhe Celine Dion ka zbuluar se ajo bën gjithçka që mundet për të minimizuar simptomat.

shutterstock_644957533__1_

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Ronaldo vs Messi - Nga Fusha te Beteja e Pasurisë - Kush ka më shumë pasuri?

Next Story

Serbi - Aleksandar Vuçiç Jep Dorëheqjen si Lider i Partisë Progresiste në Pushtet (UPD)

Latest from Info