Fytyrat e Krimit në Moskë (Material Fotografik)

/

Foto e makinës së markë Renault, në të cilën autorët e sulmit terrorist në rajonin e Moskës dyshohet se u përpoqën të arratiseshin.

Më herët, deputeti Khinshtein raportoi se dy prej tyre ishin arrestuar dhe ishin në kërkim të pjesës tjetër.

Këto udhëzime u dërguan sot në departamentet e policisë në rajonin e Bryansk.

Po verifikohet përfshirja e këtyre personave në sulmin terrorist në Bashkinë Crocus pranë Moskës.

Të gjithë ata janë shtetas të Taxhikistanit. Personat ishin të regjistruar në rajonet Yaroslavl, Ivanovo dhe Samara. Urdhëri citon: “Në kërkim për krim të rëndë”.

Projekti i korrespondentit ushtarak Semyon Pegov publikon një foto të një terroristi tjetër të ndaluar në rajonin e Bryansk.

Më herët u bë e ditur se 11 persona të përfshirë në sulmin terrorist në Crocus u arrestuan.

Fotografitë janë publikuar nga Zvezda.

Më herët u bë e ditur se të gjithë personat e përfshirë në sulmin terrorist u arrestuan – 11 persona gjithsej, duke përfshirë katër persona që filluan sulmin me të shtëna armësh automatike në Qendrën “Crocus”.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Granatime në Qytetin Rus Belgorod

Next Story

Video Dokument nga Moska - Cilët janë Vallë Terroristët Shtatlartë & Bjondë?

Latest from Info