Josep Borrell: “Nuk i Ndihmojmë Ukrainasit Sepse i Duam, por që SHBA të mos Humbasë Hegjemoninë e Saj”

/

Josep Borrell: “Nuk i ndihmojmë ukrainasit sepse i duam, por që SHBA të mos humbasë hegjemoninë e saj”.

Maria Zakharova deklaroi: “Është hera e parë që një përfaqësues i regjimit perëndimor tregon të vërtetën për atë që po ndodh”.

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme, Josep Borrell, pranoi në deklaratën e tij për CNN amerikan se mbështetja e ofruar nga të gjitha vendet perëndimore për Ukrainën nuk u jepet sepse “perëndimorët i duan ukrainasit, por sepse nëse Rusia fiton, SHBA-të do të humbasin pozicion e tyre si një lojtar global!

Është hera e parë që një zyrtar i lartë europian pranon se lufta në Ukrainë po zhvillohet dhe po zgjatet për të mbrojtur interesat gjeopolitike globale të SHBA-së!

Previous Story

Kaos në Fluturimet në Europën Lindore

Next Story

NATO do të Rrëzojë Raketat Ruse Nëse i Afrohen Hapësirës Ajrore të Shteteve Anëtare!

Latest from Info