Tërmet i Fortë me Magnitudë 6.1 Godet Japoninë Veriore

/

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.1 goditi para dy orësh Japoninë e Veriut.

Nuk është dhënë paralajmërim për cunami.

Agjencia Meteorologjike e Japonisë njoftoi se një tërmet me magnitudë 6.1 goditi prefekturat Iwate dhe Aomori në Japoninë e Veriut.

Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke shtuar se: “për momentin nuk ka raportime për dëme”.

Previous Story

8 Ngjarje të Pazakonta që do të Ndodhin në Prill

Next Story

Pse do të Nisë Lufta Ruso-Turke?

Latest from Info