Sulm me Raketa të Hezbollahut në Veri të Izraelit – Të Paktën Tetë të Plagosur

/

Sirenat nuk ranë! Izraelitët u kapën në befasi.

Të paktën tetë ushtarë dhe kolonë izraelitë u plagosën para një orë (17 prill) nga një raketë e drejtpërdrejtë në një ndërtesë në qytetin kryesisht beduin të Arab al-Aramshe në Izraelin verior pranë kufirit me Libanin.

Dy nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë.

Gjatë sulmit, Hezbollahu gjuajti dy raketa dhe një dron kamikaz.

Një roje izraelite ishte vendosur në ndërtesë.

Sirenat nuk kanë rënë, siç raportojnë mediat izraelite, gjë që tregon habi.

Nuk kishte asnjë koment të menjëhershëm nga IDF për incidentin.

Εικόνα

Previous Story

Zoti Dëshiron të Komunikojë me Ty!

Next Story

Netaniahu: Do të Vendosim Vetë, do të Bëjmë Atë që Është e Nevojshme për t'u Mbrojtur!

Latest from Info