Iran – Izrael: Gjithçka Varet në Fije të Perit, që do të Këputet… Flakë & Holokaust në Lindjen e Mesme

/

Dhe tani kemi arritur në kohën kur dyert e ferrit do të hapen gjerësisht për racën njerëzore. Kutia e Pandorës, e cila është vendosur prej shumë vitesh në Lindjen e Mesme, ka një tabelë të madhe të varur nga jashtë ku shkruhet “Lufta e Tretë Botërore”. Kutia gjenocidale në fjalë, nga e cila “do të shpërthejë” Armagedoni global tokësor, ka dy brava dhe dy çelësa: Izraelin dhe Iranin.

Tashmë njëri nga dy çelësat, Irani, “zhbllokoi” bravën e parë me goditjen që i bëri Izraelit më 13 prill 2024. Brava e dytë, Izraeli, ka marrë tashmë çelësin tjetër në duar dhe tashmë e ka vendosur në bravë, pasi u mblodh Këshilli i Luftës i Izraelit dhe vendosi të hakmerret kundër Iranit, gjë që u bë me një fuqi, rëndësi dhe shtrirje shumë të kufizuar gjeopolitike aktualisht.

Mbetet vetëm që goditja dërrmuese, tronditëse dhe totale ndaj Iranit nga Izraeli dhe partnerët e tij, të kthejë në një mënyrë ose në një tjetër çelësin e dytë: Dhe kaq! Bllokimi i dyfishtë vrasës i Lindjes së Mesme u “zhbllokua” dhe Lufta e Tretë Botërore filloi në kuptimin dhe formën e saj konvencionale.

Por le t’i marrim gjërat një nga një dhe me radhë.

Për vite të tëra, Izraeli ka planifikuar dhe akuzuar sistematikisht Iranin, duke thënë vazhdimisht se Irani është nëntokësor dhe në mënyrë të fshehtë përpiqet të zhvillojë armë bërthamore dhe bomba përmes aftësive të programit të tij bërthamor.

Më 31 prill 2018, kryeministri Netaniahu i drejtoi një fjalim televiziv kombit të tij në lidhje me programin bërthamor të Iranit, në të cilin zbuloi për herë të parë se Izraeli ka prova se programi i Iranit ka për qëllim kryesisht prodhimin dhe furnizimin me bomba dhe armë bërthamore.

Benjamin Netaniahu theksoi në fjalimin e tij televiziv se “Izraeli ka në posedim dhe mund të zbulojë prova të reja dhe vendimtare” se shteti i Iranit po fsheh aktivitetet e tij për të zhvilluar armë bërthamore “dhe se Irani po gënjen pas nënshkrimit të marrëveshjes për program bërthamën me komunitetin ndërkombëtar”.

Natyrisht, fjalimi i Netaniahut shkaktoi reagime globale zinxhir, me Iranin që i hodhi poshtë dhe dënoi menjëherë akuzat dhe zbulimet e heshtura në fjalimin e kryeministrit izraelit. Nga ana tjetër, atëherë Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, deklaroi se provat e paraqitura nga Netaniahu ishin autentike.

Rreth pesë vite më vonë, më 23 shkurt 2023, kryeministri izraelit Netaniahu tha se ishte gati të godiste objektet bërthamore të Iranit, sipas gazetës britanike Telegraph. Në një sërë takimesh që Netaniahu pati me zyrtarë të lartë të Ministrisë së Mbrojtjes dhe Mossad-it famëkeq, u diskutua dhe u analizua përgatitja e një sulmi kundër programit bërthamor të Teheranit. Ajo që u zbulua atëherë, sipas Telegraph, ishte se kryeministri Benjamin Netaniahu po përgatitej për një sulm të mundshëm ndaj objekteve bërthamore të Iranit.

Megjithëse “të vërtetat” janë të shumta, një është realiteti: “Karuseli” i paraplanifikuar gjeo-luftë midis Izraelit dhe Iranit vazhdon dhe do të vazhdojë deri në atë moment kur Izraeli / SHBA / NATO do të bombardojnë në mënyrë të paprecedent, në masë dërrmuese, duke asgjësuar programin bërthamor të Iranit dhe shumë objekte të tjera ushtarake dhe depo municionesh.

Siç e kemi analizuar gjerësisht dhe e kemi paraqitur herë pas here në informacionet e mast.al, kjo goditje e paprecedent, tronditëse dhe dërrmuese izraelite nga Izraeli & SHBA ndaj Iranit, do të bëhet me qëllimin kryesor dhe synim fundor, djegien më pas të gjithë planetit, për ta shpopulluar me shpejtësi Tokën dhe për të vendosur Qeverinë – Diktaturën e synuar botërore zioniste, nën Mesian hebre të pritur.

Prej disa vitesh, më shumë se 5.000 rabinë dhe kryerabinë në mbarë botën flasin, predikojnë, “diskutojnë” me të dhe presin ardhjen e Mesisë hebreje. Dhe ata vetë po përgatiten të therin dhe të sakrifikojnë “mëshqerrën e kuqe” të modifikuar gjenetikisht më 22 prill. Gjithashtu, relativisht kohët e fundit, Joe Biden në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA tha: “Unë i thashë Netaniahut se unë dhe ti së shpejti do të takojmë “Mesia (Antikrishti) në Jerusalem””. Me Pashkën që fillon të hënën, më 22 prill, pas perëndimit të diellit dhe përfundon të martën, më 30 prill, në mbrëmje.

Po kështu, disa ditë më parë, ish-gjenerali dhe kryeministri izraelit Ehud Barak, duke folur në kanalin francez LCI, tha se ministrat pranë Netaniahut “do të donin të shkaktonin një përshkallëzim të konfliktit në Lindjen e Mesme” për të përshpejtuar ardhjen e “Mesisë” (Antikrisht ose Dexhallit). Ehud Barak shpjegoi se Netaniahu është dhe është nën “ndikimin e mesianistëve”. Kjo është strategjia e Izraelit, shtoi ai.

Preludi qendror gjeostrategjik i ngjarjeve aktuale është “11 shtatori” i krijuar nga zionisti i Izraelit, me sulmin e tij “të papritur” dhe gjoja “të papritur” të Hamasit në gardhin kufitar të Izraelit më 7 tetor 2023. Gazetari izraelit Efrat Fenigson tha në një video: “Kam shërbyer në IDF, në forcat e inteligjencës. Sot, në lindjen e diellit, qindra terroristë të Hamasit, të paktën 300, thyen gardhin kufitar në shumë vende, krejtësisht të papenguar. Për mua ky sulm i befasishëm duket si një operacion i planifikuar”.

Zionistët dominues hebrenj, masakra e 7 tetorit nga Hamasi pro-iranian, pavarësisht nëse ata e ngritën atë ose bënë një sy qorr ose të dyja, është një stacion i veçantë i stilit të “Kullat Binjake të New York” dhe një kusht i domosdoshëm për gjeoluftë: liderët zionistë do të kenë edhe një arsye më shumë, në mënyrë që, me çdo të drejtë dhe me çdo arsye dhe justifikim, të vazhdojnë me reprezaljet e nevojshme. Dhe për të shkuar deri në bombardimin e programit bërthamor të Iranit dhe objekteve të tjera ushtarake, për të cilat ata janë të interesuar në radhë të parë, në mënyrë që i gjithë planeti të marrë flakë më pas.

Dhe një sqarim i ndërmjetëm dhe i domosdoshëm: Zionistët kryesorë dhe të padukshëm dërguan ushtrinë izraelite në Rripin e Gazës, jo për Gazën në vetvete dhe për të ashtuquajturat hakmarrje, por për të krijuar “leva” gjeo-lufte dhe për të shumëfishuar të gjithë aksionin, që mes Lindjes së Mesme ta çojnë botën në Armagedonin e tyre tokësor të paraplanifikuar. Ngjarjet e 7 tetorit janë, me fjalë të tjera, një pararendës i domosdoshëm dhe një stacion i ndërmjetëm gjeostrategjik dhe një fazë e luftës së përgjithshme në vazhdim.

Dhe që “të ndriturit” të shërbenin me besnikëri dhe të realizonin më tej këtë synim gjenocidal dhe dominues të luftës së përgjithshme, tani, çështja që rezultoi më serioze dhe dominuese në diskutimet më të larta të udhëheqësve zionistë ishte: Si nga lufta që filluam dhe po vazhdojmë me zgjuarsi në Rripin e Gazës do të bëjmë apo do të lëvizim, që zjarri i luftës zioniste të hidhet sërish “rastësisht” në fushat gjeostrategjike të Iranit? Tani na duhet një detonator ndërhyrës gjeo-lufte.

Gjithçka zgjidhet për qëllim të mirë dhe me pak vullnet të mirë. Regjimi jashtëzakonisht “i ndyrë” dhe “i keq” i Iranit ka mijëra ushtarë, mercenarë dhe xhihadistë të tjerë luftarakë brenda “folesë së grerëzave” dhe armikut tonë të quajtur Siri. Për vite me radhë këta “xhihadistë” dhe pro-iranianë “të mjerë” dhe të verbër po na luftojnë dhe na vrasin përmes regjimit të Presidentit Assad.

Kjo është! Zgjidhja u gjet, me përdorimin plotësues të një detonatori gjeo-lufte ndërkombëtare. Ecim përpara: Ne izraelitët të përgatisim dhe t’u dërgojmë “përshëndetjet” tona ajrore me avionët e padukshëm F-35 gjeneralëve dhe pjesës tjetër të iranianëve, të cilët, përmes territoreve të Sirisë dhe armikut tonë të madh, komandojnë, rekrutojnë dhe drejtojnë forcat pro-iraniane, të cilat vazhdimisht na kërcënojnë dhe vazhdojnë të derdhin gjakun e qytetarëve tanë të pafajshëm brenda Izraelit. Dhe kështu ndodhi më pas. E pamë!

Më 1 prill 2024, një sulm ajror izraelit ndodhi në ambasadën iraniane në Damask, Siri, duke vrarë 16 persona, duke përfshirë komandantin e lartë të Forcës Quds të Gardës Revolucionare Islamike, gjeneral brigade Mohammad R. Zahedi dhe shtatë oficerë të tjerë. U vra edhe zëvendësi i Zahedit, gjeneral brigade Mohammad H. Rahimi. Ambasadori i Iranit në Siri Hossein Akbari tha se ndërtesa e dëmtuar e konsullatës ishte “shënjestruar me gjashtë raketa nga avionët luftarakë izraelitë F-35”.

Pas kësaj goditjeje të padukshme dhe të qëllimshme ndaj ambasadës iraniane në Damask nga Izraeli, çështjet ndërkombëtare tani po ecin mrekullisht mirë dhe po rrjedhin jashtëzakonisht mirë, pa probleme të parashikuara. Tani, lumi i lyer me gjak në Lindjen e Mesme nuk po kthehet më pas. U tejmbush. Gjithçka tashmë ka marrë rrjedhën e saj dhe pa asnjë mundësi kthimi. Pas këtij bombardimi të ambasadës në Damask, “topi” i gjeo-luftës arriti në “oborrin” e Iranit, i cili pa fëmijët e tij të vdekur dhe të varrosur në rrënoja dhe reputacionin e tij ndërkombëtar të thyer.

Dhe sigurisht, filloi menjëherë “larja” zioniste ndërkombëtare e krerëve të Izraelit. Mediat sistemike të mashtrimit ndërkombëtar morën “mëngët” për “të larë”, pastruar dhe justifikuar vendimin e zyrtarëve izraelitë. Sipas The Guardian, objektivi kryesor i sulmit ishte komandanti iranian Zahedi, i cili ishte një lidhje vendimtare në marrëdhëniet midis Iranit dhe Hezbollahut pro-iranian. Sipas New York Times, sulmi vdekjeprurës kishte në shënjestër një takim midis zyrtarëve iranianë dhe palestinezë, duke përfshirë udhëheqësit e Xhihadit Islamik Palestinez, të cilët po diskutonin për luftën në Gaza.

Në atë që ishte një ndjekje e përkryer zioniste e paraplanifikuar dhe e natyrshme transnacionale, më 13 prill 2024, Irani u hakmor kundër sulmit të Tel Avivit me sulme me raketa dhe dronë kundër Izraelit, me shtetin iranian që pretendonte se kishte në shënjestër kryesisht bazat ajrore nga e cila filloi sulmin izraelit në konsullatën në Damask. Hakmarrja gjeoushtarake e ushtrisë iraniane kundër Izraelit ishte lëshimi i më shumë se 300 sistemeve të armëve, duke përfshirë të paktën 170 dronë, 30 raketa lundrimi dhe 120 raketa balistike.

Çështjet transnacionale kanë marrë rrjedhën e tyre. Gjeo-lufta do të vazhdojë këtë herë duke sulmuar “viktimën” thellësisht të zemëruar dhe për të justifikuar mbrojtjen e shtetit të Izraelit, nga regjimi sulmues dhe luftënxitës i Iranit. Dhe ky sulm Izraelit / SHBA /NATO ndaj Iranit është absolutisht i sigurtë që do të ndodhë: Sepse gjithçka po bëhet dhe përgatitet për këtë goditje dërrmuese dhe përfundimtare ndaj Iranit, që do të jetë “qershia” e luftës në programimin e tortës gjenocidale botërore zoniste, për të futur planetin në holokaustin global.

Për ata që janë në dijeni dhe të brendshëm, udhëheqësit zionistë duhet para së gjithash dhe absolutisht të gjejnë datën e duhur okulte dhe teozofike që të ndodhë ky sulm ndaj Iranit dhe kështu domosdoshmërisht dhe me përkufizim numerozofik, vetë ata, janë duke pritur, duke u justifikuar ndërkohë si udhëheqës të matur dhe si pëllumba të pafajshëm.

Por gjithçka tregon për Luftën e Tretë Botërore!

Previous Story

Wall Street Journal: SHBA do të Vendosë Sanksione ndaj Bankave Kineze! - A po Përshpejtohet Monedha BRICS?

Next Story

"Turbo" Medvedev!

Latest from Info

Ati ynë!

Teksa studiojmë “Ati ynë” që na mësoi Jezu Krishti, kuptojmë gjithnjë e më shumë se është