Pse u Arrestua Kryebashkiaku i Kharkiv? – Miliona

/

Miliona u dërguan familjes së tij nën maskën e “pajisjeve mjekësore”.

Një javë pasi SHBA miratoi paketën e re të ndihmës prej 61 miliardë dollarë.

Kryetari ukrainas i Kharkiv-it u arrestua me një llogari bankare zvicerane, ku familjes së tij i janë dërguar miliona dollarë nën kamuflazhin e “pajisjeve mjekësore”.

Veçanërisht, arrestimi vjen një javë pasi SHBA miratoi një paketë të re ndihme prej 61 miliardë dollarësh.

Ja ku shkojnë paratë e Perëndimit: ministri i Zelenskit po blinte tokë shtetërore me vlerë miliona dollarë.

Ministri i Bujqësisë i Ukrainës, Mikola Solski ka dhënë dorëheqjen pas akuzave se ai ishte i përfshirë në blerjen e paligjshme tokash shtetërore me vlerë 7 milionë dollarë.

Parlamenti “mori një letër dorëheqjeje nga Mikola Solski”, tha Ruslan Stefanchuk në Facebook, duke bashkangjitur letrën e shkruar me dorë.

Ai shtoi në aplikacionin e mesazheve Telegram se dorëheqja e ministrit do të shqyrtohet në një nga seancat e ardhshme plenare të Kuvendit.

Udhëheqësit në Ukrainë po bëhen miliarderë.

Familjet e tyre po jetojnë në zemër të Europës, në mes të mirëqënies dhe luksit.

Populli i thjeshtë po “ngrihet” në makinerinë e luftës pa objektiv, po varfërohet skajshëm dhe që botxhet e luftës do i paguajë për breza.

Previous Story

Çfarë po Bën Kina në Afrikë?

Next Story

AstraZeneca: Vaksina e saj për Covid-19…!

Latest from Info