NATO po Përgatitet të Pushtojë Rusinë me Një Forcë prej 500 Mijë Vetësh Deri në Shtator 2024!

/

“Në fund të fundit, egoizmi dhe arroganca e shteteve perëndimore çuan në gjendjen aktuale, jashtëzakonisht të rrezikshme”, tha Putin.

“NATO po përgatitet për një pushtim të Rusisë, me një forcë prej 500.000 burrash deri në shtator 2024, diçka që sigurisht do të çojë në Luftën e Tretë Botërore”, argumenton analisti rus Konstantin Zhivkov!

Sipas vlerësimit të tij, dorëzimi i F-16 do të shërbejë për kryerjen e sulmeve ajrore të NATO-s, pasuar nga forcat tokësore.

Shivkov beson se të paktën pesë vende do të marrin pjesë në operacion dhe se tashmë kanë mobilizuar 500.000 trupa për këtë qëllim.

Sipas vlerësimeve të tij, ky pushtim mund të ndodhte që në gusht-shtator.

Vihet re se presidenti serb Aleksander Vuçiç së fundmi kishte deklaruar se në tre deri në katër muajt e ardhshëm pret fillimin Luftës së Tretë Botërore!

Ky plan u zbulua në fakt kur Jens Stoltenberg i NATO-s tha se trupat e Aleancës janë gatishmëri në kufirin me Rusinë numërojnë gjysmë milioni:

“Aleatët po sjellin forca në komandën e NATO-s në një shkallë që nuk është parë në dekada. Sot ne kemi 500.000 trupa në gatishmëri të lartë në të gjithë sektorët, dukshëm më shumë se objektivi i vendosur në Samitin e Madridit në 2022″.

Aleanca e arriti qëllimin e saj pasi anëtarët e saj rritën ndjeshëm mbështetjen për Kievin në javët e fundit.

SHBA dhe disa vende të tjera gjithashtu i kanë dhënë së fundmi Ukrainës dritën jeshile për të përdorur armët e saj për të goditur objektivat brenda Rusisë.

Holanda dhe Danimarka planifikojnë të furnizojnë Kievin me F-16 në muajt e ardhshëm dhe thonë se avioni i avancuar mund të përdoret për të bombarduar Rusinë.

Stoltenberg shtoi se ai e mirëpret ndryshimin e politikës dhe tha se nuk duhet parë si një përshkallëzim nga Rusia.

Por Kremlini ka lëshuar paralajmërime të rrepta për Perëndimin për çdo transferim të F-16, me zyrtarët rusë që shpjegojnë se avioni luftarak amerikan mund të mbante armë bërthamore dhe të përbënte një kërcënim strategjik për Moskën.

Ukraina planifikon të ruajë F-16 në territorin e shteteve të tjera të NATO-s dhe Rusia ka kërcënuar se do t’i godasë ato objekte.

Përveç kësaj, disa anëtarë të NATO-s po përgatiten të dërgojnë trupat e tyre në Ukrainë për të trajnuar forcat lokale.

Në fillim të këtij muaji, Presidenti Emmanuel Makron tha se Franca po punonte për “të finalizuar një koalicion” të vendeve të NATO-s, të gatshme për të dërguar trupa.

Moska ka thënë se trajnerët francezë të vendosur në Ukrainë do të jenë objektiva legjitime për ushtrinë ruse.

Presidenti rus Vladimir Putin akuzoi kohët e fundit liderët perëndimorë se po e çojnë botën në prag të një lufte më të madhe.

“Në fund të fundit, egoizmi dhe arroganca e shteteve perëndimore çuan në gjendjen aktuale jashtëzakonisht të rrezikshme”, shpjegoi ai në një fjalim në Ministrinë e Jashtme ruse.

“Jemi rrezikshëm afër pikës pa kthim. Thirrjet për t’i imponuar një disfatë strategjike Rusisë, e cila zotëron arsenalet më të mëdha të armëve bërthamore, demonstrojnë pamaturinë ekstreme të politikëbërësve perëndimorë”.

Previous Story

U Nënshkrua Pakti i Mbrojtjes së Ndërsjelltë nga Rusia & Korea e Veriut

Next Story

Zionistët Rishkruajnë Biblën e Krishterë

Latest from Info

Perëndia Trini

Që në moshë të vogël themi fjalët: “Besoj në një Perëndi…!” Kemi mësuar se Perëndia është