Makinë Private Hyn Përmes Policëve në New York

Një makinë private ju fut mespërmes një grupi policësh në Buffalo, New York mbrëmjen e së hënës.

Raportohen dy policë të plagosur, përgjatë një nate tjetër të dhunshme në New York, në protesta të organizuara, me protestues profesionistë, të paguar.

Në videon e përcjellë nga një amator, njëri prej policëve goditet nga makina dhe hidhet në trotuar, kurse tjetrit makina i kalon mbi këmbë.

Pas dhunës së ushtruat ndaj policisë, grabitësit dhe vandalët kanë shkatëruar me dhjetra biznese dhe dyqane në New York, duke vjedhur pasurinë e shtetasve amerikanë.

Qendra e organizimit të këtyre protestave kërkon destabilitet në Amerikë, Luftë Civile, kaos dhe rrëzimin e Presidentit Trump.

Asgjë nga sa më sipër mendojnë dhe planifikojnë të realizojnë, nuk do të ndodhë. Shumë shpejt jeta do i kthehet normalitetit. Sot, populli amerikan është gardian i pasurisë së tij dhe aleat me shtetin.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

R€FORM@ na Bindi se Qeveria Rama Është Bankomati i Hazardit Politik BASHA

Next Story

Kaos në kufirin Greko-Bullgar - Turistët & Vizitorët Detyrohen të Karantinohen për 7 Ditë. Greqi Çfarë Bën?! Hape Derën!

Latest from Info