Rritet numri i Vrasjeve në Los Angeles me 250% Brenda Një Jave!

Vrasjet në Los Angeles të Kalifornisë u rritën me 250% javën e kaluar, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë.

Pyetja që ngrihet është: Pse?

– Mos e kanë fajin drejtuesit lokalë që e kanë ulur buxhetin e sivjetëm operacional të Policisë me 150 milionë nga ai i një viti më parë?

– Mos ndoshta përkrah kësaj edhe protestat anarkike dhe të dhunshme zgjuan elementin kriminal dhe i dhanë atij stimul për të dalë në terren?

Dhe analiza e Policisë u jep një përgjigje – “Po!” – të dyja pyetjeve. Ja pra një dhuratë kriminale nga majtizmi në zemër të tij, në Los Angeles, me protesta dhe protestues të paguar, që shëmtuan Amerikën dhe imazhin e saj në botë.

Departamenti i Policisë së Los Angeles po investigon gjithashtu një prokuror të Kalifornisë që nxiste mes rrjeteve sociale, njerëzit, kryesisht ata me ngjyrë, që “të vrisnin policë”, duke u parashktruar edhe hapin e mëpasëm, atë që nëse do të kryenin aktin e vrasjes, do të bënte të gjitha përpjekjet për t’i lënë të lirë.

“Një prokuror mbrojtës i krimit në Kaliforni është nën investigim tashmë, teksa nxiste zezakët të vrisnin policë, me sigurinë që ai do i linte sërish të lirë”, raporton edhe “The Washington Examiner”.

Çudira majstiste amerikane!

Indivitët dhe grupet më vurnerabël, nxiten për krim dhe terror, për dhunë dhe anarki me lehtë. Elementi majtist, është tashmë fakt, po kërkon trazira dhe tension në Amerikë.

U mbetet amerikanëve të gjejnë zgjidhjen dhe të rivendosin ultimatumin e ndaljes së inluencave komuniste dhe terroriste në vend.

1 Comment

  1. I am not sure where you’re getting your info,
    but great topic. I needs to spend some time learning
    much more or understanding more. Thanks for magnificent info
    I was looking for this info for my mission.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Kthehen 'Lockdown' Zonalë në Shqipëri dhe Greqi?!

Next Story

Iluminati mes Medias Shkatërroi Kulturën, Moralin dhe Vetë Njeriun!

Latest from Info

Perëndia Trini

Që në moshë të vogël themi fjalët: “Besoj në një Perëndi…!” Kemi mësuar se Perëndia është