Peticioni “për të Deklaruar George Soros Terrorist & për t’i Konfiskuar Pasurinë”, Bëhet Viral!

Shtëpia e Bardhë shpalli një Peticion kundër miliarderit liberal, majtist radikal, George Soros dhe menjëherë Peticioni kaloi në më shumë se 215 mijë firma.

Peticioni bëhet për të shpallur leftistin ekstrem George Soros si “terrorist” dhe për t’i konfiskuar atij pasuritë (asetet).

Peticioni “Ne Njerëzit”, u publikua në faqen zyrtare (website) të Shtëpisë së Bardhë dhe kërkon që asetet e organizatave të Soros të konfiskohen nga Qeveria e Shteteve të Bashkuara nën ligjin RICO.

Pasi Peticioni filloi të ndahet në faqe të Mediave Sociale, fushata kishte reagime si kurrë më parë dhe shumë shpejt, brenda pak orëve Peticioni është firmosur nga 216.158 patriotë.

Peticioni u bë nga Departamenti i Drejtësisë “për të deklaruar menjëherë George Soros-in, organizatat e tij dhe gjithë personelin e tyre, si terroristë të brendshëm”.

Kërkohet gjithashtu nga Departamenti i Drejtësisë që “të gjitha parusitë e tij personale dhe të organizatave të tij të konfiskohen dhe të kalohen në pasuri civile, publike, në duart e Qeverisë Amerikane”.

George Soros me vullnet të plotë ka kryer akte dhe ka financuar për destabilitetin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, si dhe dëmtimin direkt të ekonomisë dhe jetës sociale të nënshtetasve amerikanë. Ai ka krijuar dhe ka finanzuar me qindra organizata diskrete në SHBA dhe në të gjithë botën, me një qëllim të caktuar, duke përdorur taktika dhe metoda terroriste, duke kërkuar kolapsin e sistemit, për të përmbysur qeverinë konstitucionale të Shteteve të Bashkuara. Është një person që ka krijuar një influencë dhe potencë tmerrsisht të madhe brenda Partisë Demokratike, tek shumë persona që janë ende funksionarë në Qeverinë Federale, deri edhe në persona të Departamentit të Drejtësisë, dhe të gjitha këto na çojnë në bindjen që aktiviteti i tij është i mirëfilltë, aktivitet terrorist dhe asetet e tij duhet të konfiskohen dhe të kalojnë në pronë publike” – shkruhet ndër të tjera në Peticion.

Shumica e amerikanëve në Rrjetet Sociale e kanë quajtur dhe e quajnë tradhëtar të Amerikës dhe amerikanëve dhe e klasifikojnë Soros-in tek personat me rrezikshmëri të lartë.

Firmose edhe ti Peticionin!

Link-u i Shtëpisë së Bardhë si më poshtë:

https://petitions.whitehouse.gov/petition/declare-george-soros-terrorist-and-seize-all-his-related-organizations-assets-under-rico-and-ndaa-law

32 Comments

 1. Giorge Sorros eshte terrorit.Ku njeri me bekimin e shum politikaneve te shitur po shkaterron demokracin ne shum Shtete te ndryshme.Ky njeri djall i ka blere te gjith politikanet Shqiptar .Prandaj ky person meriton denimin me sekuestrim e pronave .

 2. Kur ka prova, drejtësia amerikane nuk ka nevojë për peticion.
  Soros është simbol i padrejtësisë oligarkike, që synon shkatrrimin e vlerave humanitare dhe shoqërore. Si i till duhet ti ndërpritet kjo veprimtari.

 3. Popopopopo cna gjeti ….skam hallin e tij , por si do i vej filli Rames , Tsipras , Vucic …..te gjith keta pin shurren e soros per gargar …un mendoj te mos i marrin asetet , me mir ti marrin shpirtin ….Akili

 4. Jam plotsisht per konfiskimin e pasurive te Sores dukefilluar nga fondacionet ,kreditimet e ndryshme Bankers Petrolium etj.Vec kesaj te shpallen “non grata te gjithe bashkpuntoret ose e thene “vendce”bashkhajdutet e tije

 5. Ju a jeni analfabet deri ne kete mase qe nuk i shihni datat dhe beni spektakel me kete peticion te vitit 2017. Zoti i bekofte shqiptaret! Zoti e bekofte Xhorxh Sorosin!

  • Lule që u vyshke me epitetin “anafabetë” që na shkrun dhe që mesa duket je e rrëmbyer dhe afatshkurtër.
   Peticioni është krijuar nga E.B. në 20 Gusht 2017, dhe sipas rregullit qëndron online për 30 ditë, dmth deri në 19 shtator.
   Por shiko, se shënohet në të djathtë të ekranit që, peticioni ka patur 0 (zero) firma deri në 19 shtator të atij viti. Pse?
   për faktin e thjeshtë, sepse thjesht nuk u publikua në atë kohë nga Shtëpia e Bardhë. U aprovua si Peticion, por nuk u Publikua online. E kuptove?
   Dhe peticioni është publikuar para 3 ditë nga Shtëpia e Bardhë, o LULE, me aprovim të Departamentit të Drejtësisë dhe nuk e di tashmë kujt i kthehet si peshqesh “epiteti”. Ty besoj!
   U kthjellove ndopak shpresoj! Dhe uroj që herë tjetër të vetpërmbahesh.
   Janë disa mijëra që e kanë lexuar dhe firmosur peticionin vetëm nga kjo faqe dhe nuk mund të dalë një “lule” të ofendojë “pishat”, “plepat”, “dushqet” dhe “pemët” shtatlarta të pyllit. (Kjo pak për thumb dhe humor, sepse e mriton.)
   E pafshim Sorosin diabolik një orë e më parë në bangën e të akuzuarve!

  • urojm dhe shpresojm te jet e vertet dhe zoti I dhente bekimin ketij lajmi! Uroj nje ore e me pare te vihet para lighit se sa me shum ta vonojne me keq per ne njerzimin…ky te terheq kemben zvarre e te mare me vete dhe kupolen politike shqiptare nga me I madhi e Deri ke zoraqer si te majte ashtu e te diathet.

 6. ** FREEDOM, NATIONAL AND HUMAN RIGHTS FOR NINE MILLION ETHNIC ALBANIANS IN “GREECE” **
  ***** LIRI, TE DREJTA NJEREZORE DHE KOMBETARE PER NENTE MILIONE SHQIPTARET ETNIKE NE “GREQI” ****

  Shenim:
  Qeveria dhe Policia Shqiptare me “urdher” e ultimatum te Greqise, ka arrestuar ne menyre flagrante e brutale 45 Shqiptare paqesore qe do te merrnin pjese ne manisfestimin e madh te protestes, para Konsullates Mafioze “Greke” ne Gjirokaster qe sherben edhe si zyre e pa-shpallur e Asfalise ne Shqiperi dhe si qender e koordinimit te luftes psikologjike kunder shtetit dhe publikut Shqiptar ne Shqiperi me fokus Jugun e vendit.

  Po ashtu jane ngritur si ne kohe lufte e shterrethim mbi 20 postblloqe ne shume qytete ne Shqiperi nga Policia Shqiptare dhe forcat e saj speciale, per te penguar pjesmarresit paqesore per tju bashkuar manifestimit te protestes, para Konsullates Mafioze “Greke” ne Gjirokaster.

  Nga nje llogaritje paraprake jane ndaluar me postblloqe, dhe nepermjet presioneve, friksimeve e makinacioneve te ndryshme te Policise Shqiptare mbi rreth 250 mije Shqiptare nga tere qarqet e vendit, qe desheronin te merrnin pjese me manifestimin paqesor te protestes para Konsullates Mafioze “Greke” ne Gjirokaster.

  Te nxirret para gjyqit dhe te merret ne padi penale tere zinxhiri komandues i Policise fashiste te qeverise se Rames (si dhe zyra e Asfalise ne Konsullaten Greke ne Gjirokaster), e cila me urdher dhe ultimatum te Greqise, vuri ne dispozicion tere mjetet e saj te dhunes per te sabotuar kete manifestim madheshtor proteste ne mbrojtje te interesave te sigurise kombetare te Shqiperise.

  Ti paguhet me ligj nje demshperblim deri 500 milione dollare nga qeveria dhe Policia Shqiptare (si dhe nga zyra e Asfalise ne Konsullaten Greke ne Gjirokaster), shoqates intelektuale-atdhetare “Djemte e Laberise” – per keqtrajtimin dhe dhunen brutale te perdorur dhe arrestimeve pa ligj ndaj perfaqesuesve te kesaj shoqate dhe per dhunen brutale te perdorur ndaj protestuesve paqesore nga i gjithe vendi, nga kjo Polici e qeveri e nxitur dhe nene urdherat e ultimatumin e Asfalise dhe qeverise Greke.

  ———————————————————————

  Greece” will be soon excluded any participation and denied any and all voting rights in the European Union to any matters related to Albania.

  This because “Greece” has a flagrant, open and grave conflict of interest as a European Union member related to all matters concerning Albania in the European Union – starting with the Law of the Declaration of War against Albania, which is in effect in the present (i.e. Greece, currently, is in a state of war with Albania), and many other matters that constitute blatant conflict of interest of “Greece” in the European Union concerning Albania.

  Greece also has not yet paid the reparations of about 600 billion dollars to Albania – regarding the occupation through the Greek territory of Albania by Germany in 1943, and regarding the ethnocide and holocaust of Greece against Albanians in Albania (Chams and Albanians in southern Albania), and against its own citizens of Albanian descent (numbering over 9 million today in Greece).

  The vote of “Greece” in the European Union is the only thing left for this “Greece” to bully Albania related to all matters in the relations between this “Greece” and Albania. Albanian government should quickly set up a team of qualified attorneys to file a lawsuit with the European Commission to exclude Greece from any decision making in the European Commission regarding Albania.

  On the other hand, Albanian government should act as an equal and reciprocate – by immediately putting on the table its counter requirements that the European Union and European Commission must fulfill to open the road for the Albania joining the European Union in equal footing and as an equal partner and in parity.

  One of those non-negotiable requirements should be that “Greece” be excluded immediately from any decision making and vote regarding Albania and Albanian related matters in the European Union and European Commission. European Union and European Commission are not mafia type organizations, ”that will blindly do whatever a member of the mob organization would demand”.

  This “Greece” is acting like a member of the Camorra and/or a typical “Greek” mob underworld that can force its will on other mobsters by asking for other mob members total submission and obedience to its demands.

  Greece should also be expelled from the European Union and NATO – as a country that does not fulfill any and all criteria/requirements to be in the European Union and NATO, and because Greece is a dictatorship in the middle of Europe that does not recognize any rights at all for over 9 million Albanians/Arvanites and Chams in Greece.
  ——————————————————————————————————————————The so-called “Greece” is a made-up and fake country – made out of ethnic cleansing, racism, holocaust and ethnocide against Albanians (Arvanites and Chams) of Lower Albania. All (100%) leading and senior commanders of the 1821 revolution in the Lower Albania (called unjustly “Greece” today – a name without any factual and historical meaning), where Albanians (Chams and Arvanites).

  Up until 1832, all that region (called “Greece” today) spoke only Albanian. Out of 100% of the people living there in that region up until 1832, about 92-95% were Albanians (Arvanites and Chams), the rest were minorities.

  The first session of the first newly elected Parliament in 1832, of this so-called nowadays “Greece”, held its full Parliament proceedings in the Albanian language (“Greek/Koine” language did not exist back then in the region/area called “Greece” today).

  What is appalling to the international community of scientists and historians, is that “Greek” government today has put a total ban on the access, research and publication of the archival documentations (classified as “top secret”) of the first Parliamentary session of 1832 in “Greece” – and this is a clear evidence that today, “Greek” government is trying by all and any means in its disposal to hide the historical truth about how this “Greece” of today it came about to be.

  Albanians are the descendants of Pelasgians and Illyrians (since 10,000 years and more ago).

  Alexander the Great -was a Pelasgian King of Illyrian/Pelasgian Confederation of Macedonia, falsely presented as “Greek” by con and “planted” historians.

  The Trojan War – was a war between Pelasgians and Illyrians – both ancient Albanian kingdoms/confederations, falsely represented as “Greek” by con and planted “historians”.

  Homer’s “Iliad and Odyssey” epic poems are Pelasgian era poems – falsely represented as “Greek” by con and planted “historians”.

  The Thermopylae Battle – was a battle between Pelasgian army (Sparta – a Pelasgian city) and Persian army, falsely represented as “Greek” battle against Persians by con and planted “historians”.

  The Koine/”Greek” language (a made-up religious language of Roman Empire times – same as Latin language was a religious language for the western part of the Roman Empire), was forced onto Albanians of that region (Arvanites and Chams) after 1832, through ethnic cleansing, holocaust and ethnocide by European powers (through racist Prince Otto of Germany), Russian Empire of that time, and the dangerous anti-Christian sect/cult called “Anadolli Orthodox Church”.

  There is no such thing as “Greece”. Greece is a scam country, artificially created by 1832, from the mafia type collusion of corrupt European powers of that time who brought Prince Otto of Germany to power in that region, Russian Empire of that time, and the dangerous anti-Christian sect/cult of so-called Anadolli Orthodox Church of that time (1832).

  This country so-called “Greece”, has gone entirely bankrupt and belly-up five times from 1832 through 2018, has changed the “official language” of the country two times, and has changed the national flag three times from 1832 through 2019.

  The latest and current national flag of this “Greece” being a blue-color replica of the East India Company flag (the British company who ruled and controlled all trade to and from India during the British rule in India).

  This is enough to tell all, who this made-up country really is – a country with no real and true national identity, a zombie country. If it was not for the free money from Germany, Russian Empire and European powers of that time (1832) and European Union now being poured every year to this “Greece” since 1832 through present, this kind of country would cease to exist tomorrow.

  And the big joke is, that this “Greece” is in a state of war with Albania today. This “Greece” has officially declared war against Albania since October 1940 – through the Law of the Declaration of War against Albania, approved by the “Greek” parliament and the foreign powers’ installed King for “Greece” on October 1940.

  Freedom and full human and national rights to 9 million Albanians of Lower Albania (called unjustly “Greece” today).

  Freedom to Albanians of Lower Albania (called unjustly “Greece” today). Albanian should be the official language of the Lower Albania, and the country should be officially called and internationally recognized as Lower Albania.

  Source:
  Sons of Laberia, Gjirokastra Boys, and Brotherhood of Albanians/Arvanites and Chams of Kryekuq, Varibobi, Malakasa, Lopesi, Ekali, Lluca, Bojati, Mani,Livadhja, Teba – Athina, June 2020, Lower Albania
  ———————————————————————————————————–

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Estradë në Itali: Deputetin e Ngrehin "Peshë" & e Nxjerrin Jashtë Sallës së Parlamentit!

Next Story

Bill Gates Shpërthen Kundër Amerikës që Kundërshton Globalizmin!

Latest from Info