Webometrics: Rankimi i Universiteteve më të Mira në Botë Sipas “Google Scholar Citations”!

Rankimi i Universiteteve “Top Universities by Top Google Scholar Citations” e Webometrics, që u publikua më 20 korrik 2020, ka vetëm një Universitet shqiptar. Është pikërisht Universiteti Bujqësor i Tiranës (Kamëz) në vendin e 3626, nga 3809 universitete të kualifikuar për këtë lloj rankimi.

Rankimi në fjalë ka të bëjë me numrin e citimeve të punës kërkimore-shkencore të stafit akademik të universiteteve, në publikime akademike dhe rankohen vetëm universitetet me mbi 1000 citime, apo referime të emrave të pedagogëve/akademikëve.

Në vendin e parë gjendet Universiteti i Harvardit dhe në vendin e 8-të dhe të 10-të respektivisht Cambridge & Oxford.

125 universitete franceze, 89 universitete gjermane, 77 universitete italiane, 25 universitete greke etj.    

1Harvard UniversityUnited States of America14371683
2Stanford UniversityUnited States of America11935550
3University of California BerkeleyUnited States of America8679931
4Massachusetts Institute of TechnologyUnited States of America8277439
5University of California San DiegoUnited States of America7537919
6Columbia University New YorkUnited States of America7372197
7University of CambridgeUnited Kingdom7340223
8University of California Los Angeles UCLAUnited States of America7123549
9University of OxfordUnited Kingdom6977628
10University of MichiganUnited States of America6724963
11University of PennsylvaniaUnited States of America6607591
12UCL University College LondonUnited Kingdom6034937
13Duke UniversityUnited States of America5899289
14Yale UniversityUnited States of America5822858
15Cornell UniversityUnited States of America5398637
16Princeton UniversityUnited States of America5081466
17Northwestern UniversityUnited States of America5022402
18University of Minnesota SystemUnited States of America4985974
19University of Southern CaliforniaUnited States of America4825701
20Imperial College LondonUnited Kingdom4737358
21University of TorontoCanada4708366
22University of California San FranciscoUnited States of America4669942
23University of ChicagoUnited States of America4608113
24University of California IrvineUnited States of America4557292
25University of North Carolina Chapel HillUnited States of America4471267
26University of Wisconsin MadisonUnited States of America4421790
27University of British ColumbiaCanada4373136
28University of Texas AustinUnited States of America4247802
29Washington University Saint LouisUnited States of America4181747
30New York UniversityUnited States of America4107331
31University of FloridaUnited States of America3980261
32King’s College LondonUnited Kingdom3928179
33(2)  Johns Hopkins UniversityUnited States of America3883781
34Carnegie Mellon UniversityUnited States of America3876715
35Arizona State UniversityUnited States of America3867241
36University of Maryland College ParkUnited States of America3856708
37(2)  Pennsylvania State UniversityUnited States of America3812361
38University of Illinois Urbana ChampaignUnited States of America3714993
39Boston UniversityUnited States of America3701227
40Eidgenössische Technische Hochschule ETH Zürich / Swiss Federal Institute of Technology Zurich Switzerland3645526
41(2)  California Institute of Technology CaltechUnited States of America3629036
42University of California Santa BarbaraUnited States of America3597049
43Monash UniversityAustralia3595450
44University of ManchesterUnited Kingdom3532704
45Georgia Institute of TechnologyUnited States of America3505227
46University of QueenslandAustralia3499066
47Rutgers The State University of New JerseyUnited States of America3495134
48Vanderbilt UniversityUnited States of America3450318
49Michigan State UniversityUnited States of America3444477
50Emory UniversityUnited States of America3431855
51McGill UniversityCanada3423896
52University of PittsburghUnited States of America3401674
53University of Colorado BoulderUnited States of America3333620
54(2)  Universidade de São Paulo USPBrazil3298270
55University of SydneyAustralia3267815
56Texas A&M UniversityUnited States of America3212170
57McMaster UniversityCanada3198689
58University of MelbourneAustralia3191232
59University of ArizonaUnited States of America3076247
60École Polytechnique Fédérale de LausanneSwitzerland3065987
61Mayo Clinic College of MedicineUnited States of America3030646
62University of VirginiaUnited States of America3030293
63Ohio State UniversityUnited States of America3026129
64University of AlbertaCanada3006350
65National University of SingaporeSingapore2979453
66University of WashingtonUnited States of America2973769
67University of New South WalesAustralia2962930
68University of EdinburghUnited Kingdom2922976
69M D Anderson Cancer Center University of TexasUnited States of America2894000
70Australian National UniversityAustralia2841856
71University of UtahUnited States of America2787234
72Karolinska Institute / Karolinska InstitutetSweden2772103
73Purdue UniversityUnited States of America2771715
74Catholic University of LeuvenBelgium2754220
75Brown UniversityUnited States of America2738594
76University of IowaUnited States of America2670610
77University of Copenhagen / Københavns UniversitetDenmark2564835
78(1)  Seoul National University / 서울대학교South Korea2537482
79Baylor College of MedicineUnited States of America2525249
80University of Amsterdam / Universiteit van AmsterdamNetherlands2435457
81University of Hong KongHong Kong2405071
82Ghent University / Universiteit GentBelgium2400991
83Universität ZürichSwitzerland2325491
84Utrecht University / Universiteit UtrechtNetherlands2321828
85University of California RiversideUnited States of America2317805
86National and Kapodistrian University of AthensGreece2296997
87Hebrew University of JerusalemIsrael2261900
88University of GeorgiaUnited States of America2235801
89Stony Brook UniversityUnited States of America2228669
90Chinese University of Hong KongHong Kong2220350
91University of Western AustraliaAustralia2209186
92Rice UniversityUnited States of America2203635
93University of AdelaideAustralia2190018
94University of SheffieldUnited Kingdom2187954
95North Carolina State UniversityUnited States of America2184607
96Case Western Reserve UniversityUnited States of America2112931
97University of CalgaryCanada2111125
98Nanyang Technological UniversitySingapore2109685
99Harvard Medical SchoolUnited States of America2107917
100Tsinghua University / 清华大学China2106310
101Università degli Studi di PadovaItaly2103574
102University of Massachusetts AmherstUnited States of America2099462
103Uppsala University / Uppsala UniversitetSweden2097842
104University of NottinghamUnited Kingdom2094926
105Virginia Polytechnic Institute and State UniversityUnited States of America2089646
106University of DelawareUnited States of America2069405
107University of WaterlooCanada2058672
108Wageningen University & Research CentreNetherlands2057474
109University of RochesterUnited States of America2046934
110(2)  Tel Aviv UniversityIsrael2039618
111Indiana University BloomingtonUnited States of America2038401
112University of California Santa CruzUnited States of America2024051
113Università degli Studi di Roma La SapienzaItaly2013612
114University of MiamiUnited States of America1964836
115University of Oslo / Universitetet i OsloNorway1961400
116University of LeedsUnited Kingdom1954585
117Università di Bologna (Università degli Studi di Bologna)Italy1951093
118Université de MontréalCanada1934309
119Bristol UniversityUnited Kingdom1916798
120University of Texas Southwestern Medical Center at DallasUnited States of America1911586
121University of ConnecticutUnited States of America1901217
122Lund University / Lunds UniversitetSweden1883801
123City University of New YorkUnited States of America1874670
124Technische Universität MünchenGermany1871526
125Florida State UniversityUnited States of America1868293
126Università degli Studi di MilanoItaly1867823
127University of Illinois ChicagoUnited States of America1863092
128Western University (University of Western Ontario)Canada1853632
129University of Groningen / Rijksuniversiteit GroningenNetherlands1845595
130Maastricht University / Universiteit MaastrichtNetherlands1845025
131University of Helsinki / Helsingin yliopistoFinland1828323
132Newcastle University Newcastle upon TyneUnited Kingdom1806735
133Université Catholique de LouvainBelgium1805544
134University of AucklandNew Zealand1796587
135University of YorkUnited Kingdom1786466
136Université de GeneveSwitzerland1784119
137Colorado State UniversityUnited States of America1782852
138Aarhus University / Aarhus UniversitetDenmark1780687
139Technical University of Denmark / Danmarks Tekniske UniversitetDenmark1777499
140Queen Mary University of LondonUnited Kingdom1774834
141Oregon State UniversityUnited States of America1773471
142University of Missouri ColumbiaUnited States of America1771465
143Iowa State UniversityUnited States of America1761961
144University of ExeterUnited Kingdom1757669
145University of Hawaii SystemUnited States of America1749348
146(2)  Universidad Complutense de MadridSpain1738344
147VU University of Amsterdam / Vrije Universiteit AmsterdamNetherlands1734885
148University of Gothenburg / Göteborgs UniversitetSweden1734752
149Temple UniversityUnited States of America1714971
150University at BuffaloUnited States of America1687584
151University of WarwickUnited Kingdom1685260
152Dartmouth CollegeUnited States of America1666690
153University of South FloridaUnited States of America1642920
154Universitat de BarcelonaSpain1631767
155University of Notre DameUnited States of America1630344
156Kyoto University / 京都大学Japan1628731
157University of Colorado DenverUnited States of America1625435
158Weizmann Institute of ScienceIsrael1607796
159Georgetown UniversityUnited States of America1595116
160University of HoustonUnited States of America1572660
161Delft University of Technology TU DelftNetherlands1566659
162Ruprecht Karls Universität HeidelbergGermany1561959
163London School of Economics and Political ScienceUnited Kingdom1550590
164Université LavalCanada1549612
165Università degli Studi di Napoli Federico IIItaly1540107
166Universidad de GranadaSpain1532169
167Hong Kong University of Science & TechnologyHong Kong1496926
168Universidade Estadual de Campinas UNICAMPBrazil1495413
169(2)  Universidad Nacional Autónoma de MéxicoMexico1493613
170City University of Hong KongHong Kong1489213
171Technion Israel Institute of TechnologyIsrael1482966
172Tufts UniversityUnited States of America1481333
173Università degli Studi di FirenzeItaly1480106
174University of OregonUnited States of America1479139
175University of KentuckyUnited States of America1462569
176Stockholm University / Stockholms UniversitetSweden1460622
177Macquarie UniversityAustralia1460530
178University of Tennessee KnoxvilleUnited States of America1437022
179Queensland University of TechnologyAustralia1423727
180Universidade Estadual Paulista Júlio de Mesquita FilhoBrazil1404590
181Radboud University / Radboud Universiteit NijmegenNetherlands1396530
182Zhejiang University (National Che Kiang University) / 浙江大学China1395742
183Simon Fraser UniversityCanada1390626
184University of CincinnatiUnited States of America1387237
185Osaka University / 大阪大学Japan1372508
186Peking University / 北京大学China1363325
187Washington State University PullmanUnited States of America1359405
188Karlsruhe Institute of Technology (Universität Karlsruhe)Germany1359162
189Curtin University of TechnologyAustralia1353115
190Queen’s University KingstonCanada1350648
191University of Maryland BaltimoreUnited States of America1349299
192Griffith UniversityAustralia1345905
193University of Alabama BirminghamUnited States of America1325484
194Tohoku University / 東北大学Japan1320247
195University of New MexicoUnited States of America1307650
196Universität WienAustria1296173
197Royal Institute of Technology / Kungliga Tekniska HögskolanSweden1287616
198Hong Kong Polytechnic UniversityHong Kong1287432
199University College DublinIreland1284501
200Université d’Ottawa / University of OttawaCanada1281016
201George Mason UniversityUnited States of America1280161
202(1)  Korea Advanced Institute of Science & Technology KAISTSouth Korea1277945
203Oregon Health & Science UniversityUnited States of America1274194
204Università degli Studi di TorinoItaly1274082
205Trinity College DublinIreland1263003
206University of Central FloridaUnited States of America1260651
207Cardiff UniversityUnited Kingdom1257851
208Dalhousie UniversityCanada1257146
209George Washington UniversityUnited States of America1256034
210Universität TubingenGermany1236507
211Universität BernSwitzerland1214876
212University of Technology SydneyAustralia1212627
213University of KansasUnited States of America1212402
214University of Nebraska LincolnUnited States of America1211726
215Université de LausanneSwitzerland1208565
216(1)  Norwegian University of Science & Technology / Norges Teknisk-Naturvitenskapelige UniversitetNorway1201795
217(1)  Universitat de ValènciaSpain1199229
218National Taiwan UniversityTaiwan1197856
219Rheinische Friedrich Wilhelms Universität BonnGermany1183515
220University of Twente / Universiteit TwenteNetherlands1162985
221University of OtagoNew Zealand1161828
222Wayne State UniversityUnited States of America1160734
223University of TasmaniaAustralia1153846
224University of Bergen / Universitetet i BergenNorway1145676
225Georgia State UniversityUnited States of America1141468
226University of Cape TownSouth Africa1138851
227Eindhoven University of Technology / Technische Universiteit EindhovenNetherlands1132419
228Lancaster UniversityUnited Kingdom1132417
229University of GuelphCanada1129397
230Universidad Autónoma de MadridSpain1124465
231London School of Hygiene & Tropical MedicineUnited Kingdom1124145
232Deakin UniversityAustralia1119920
233University of NewcastleAustralia1119367
234Indiana University SystemUnited States of America1114751
235University of WollongongAustralia1107117
236University of Texas DallasUnited States of America1096927
237Università di Pisa (Università degli Studi di Pisa)Italy1096004
238Virginia Commonwealth UniversityUnited States of America1093465
239Politecnico di MilanoItaly1092595
240Rheinisch Westfalische Technische Hochschule AachenGermany1087031
241Charité Universitätsmedizin BerlinGermany1084605
242University of AberdeenUnited Kingdom1081790
243University of SaskatchewanCanada1077805
244Universität BaselSwitzerland1067271
245Universidad de SevillaSpain1065466
246University of Science & Technology of China / 中国科学技术大学China1058501
247King Abdullah University of Science & TechnologySaudi Arabia1056987
248Nagoya University / 名古屋大学Japan1055669
249University of Tokyo / 東京大学Japan1053144
250York UniversityCanada1051800
251University of Victoria British ColumbiaCanada1050790
252Università degli Studi di PaviaItaly1044922
253(1)  Sungkyunkwan University / 성균관대학교South Korea1042065
254Loughborough UniversityUnited Kingdom1038415
255University of Saint AndrewsUnited Kingdom1028855
256University of East AngliaUnited Kingdom1022917
257University of Massachusetts Medical School at WorcesterUnited States of America1021891
258University of SussexUnited Kingdom1020831
259Universidade do PortoPortugal1018048
260Chalmers University of TechnologySweden1011258
261Università degli Studi di Milano BicoccaItaly1006683
262Universidade Federal de Minas Gerais UFMGBrazil1005312
263Shanghai Jiao Tong University / 上海交通大学China1002723
264University of LeicesterUnited Kingdom997203
265University of BathUnited Kingdom997004
266Louisiana State UniversityUnited States of America987944
267Universidad de ZaragozaSpain983659
268Boston CollegeUnited States of America982844
269La Trobe UniversityAustralia977070
270Universidad Nacional de La PlataArgentina976261
271(1)  Yonsei University / 연세대학교South Korea964871
272Università degli Studi di GenovaItaly963633
273RMIT UniversityAustralia956935
274Università degli Studi di Roma Tor VergataItaly953764
275University of SurreyUnited Kingdom952327
276Tulane UniversityUnited States of America949276
277Ben Gurion University of the NegevIsrael948537
278Clemson UniversityUnited States of America942729
279University of VermontUnited States of America942256
280Universidade Federal do Rio de JaneiroBrazil942114
281Rensselaer Polytechnic InstituteUnited States of America939715
282University of DundeeUnited Kingdom937852
283Aristotle University of ThessalonikiGreece933695
284Université d’Aix Marseille / Aix Marseille UniversitéFrance931687
285Brigham Young UniversityUnited States of America925099
286University of LiverpoolUnited Kingdom921068
287University of Antwerp / Universiteit AntwerpenBelgium919851
288Technische Universität BerlinGermany918931
289Ludwig Maximilians Universität MünchenGermany915925
290Auburn UniversityUnited States of America914652
291Aalto University / Aalto-yliopistoFinland913936
292Drexel UniversityUnited States of America913739
293(3)  University of Texas Health Science Center at San AntonioUnited States of America910270
294Medizinische Universität WienAustria906986
295Universitat Pompeu FabraSpain905698
296Universidade de Santiago de CompostelaSpain905011
297Università degli Studi di PerugiaItaly892692
298Florida International UniversityUnited States of America886796
299San Diego State UniversityUnited States of America886567
300Queen’s University BelfastUnited Kingdom882603
301Tokyo Institute of Technology / 東京工業大学Japan876724
302James Cook UniversityAustralia875707
303Technische Universität DresdenGermany871970
304Universidade de AveiroPortugal871379
305Universität FreiburgGermany870724
306Bar Ilan UniversityIsrael869458
307(1)  Università Cattolica del Sacro CuoreItaly869171
308University of ManitobaCanada868587
309Universidade de LisboaPortugal865725
310Linköping University / Linköpings UniversitetSweden864342
311Universidade Federal do Rio Grande do Sul UFRGSBrazil851330
312California Institute of Technology Caltech Jet Propulsion LaboratoryUnited States of America847640
313University College CorkIreland846942
314Universitat Politècnica de Catalunya BarcelonaTechSpain842426
315University of OklahomaUnited States of America842189
316Fudan University (Shanghai Medical University) / 复旦大学China842188
317University of Southern Denmark / Syddansk UniversitetDenmark839474
318University of South AustraliaAustralia837065
319Hokkaido University / 北海道大学Japan835609
320Johannes Gutenberg Universität MainzGermany833846
321Université de Lyon I / Université Claude Bernard (comUE Université de Lyon)France825816
322Nanjing University / 南京大学China814876
323Universitat Autònoma de BarcelonaSpain812334
324University of AlabamaUnited States of America810240
325National University of Ireland NUI GalwayIreland806821
326Università degli Studi di TrentoItaly806696
327Université Grenoble Alpes (Communauté Université Grenoble Alpes)France805542
328Flinders UniversityAustralia804555
329Université de Bordeaux (ComUE d’Aquitaine)France804093
330(1)  Friedrich Alexander Universität Erlangen Nürnberg FAUGermany803196
331University of Rochester Medical CenterUnited States of America801727
332Université de StrasbourgFrance788668
333University of StrathclydeUnited Kingdom786904
334University of ReadingUnited Kingdom784412
335Friedrich Schiller Universität JenaGermany771064
336University of LouisvilleUnited States of America767740
337Huazhong University of Science & Technology / 华中科技大学China764690
338Università degli Studi di Bari Aldo MoroItaly763522
339University at AlbanyUnited States of America760300
340Universidad Politécnica de ValenciaSpain755895
341West Virginia UniversityUnited States of America753520
342Concordia University MontréalCanada751031
343Università degli Studi di FerraraItaly750143
344Swedish University of Agricultural Sciences / Sveriges LantbruksuniversitetSweden749142
345Universität WürzburgGermany746741
346Hanyang University / 한양대학교South Korea745323
347Umea University / Umeå UniversitetSweden743264
348Tehran University of Medical SciencesIran740220
349Aalborg University / Aalborg UniversitetDenmark736426
350Universidad de SalamancaSpain735863
351Università degli Studi di PalermoItaly733798
352Yeshiva UniversityUnited States of America729119
353Universidade de CoimbraPortugal722077
354University of KentUnited Kingdom717245
355Università degli Studi di ParmaItaly713381
356Utah State UniversityUnited States of America705163
357(1)  Kyungpook (Kyungbook) National University / 경북대학교South Korea704725
358Universität zu KölnGermany699564
359Université de LorraineFrance697432
360Florida Atlantic UniversityUnited States of America696318
361Texas Tech UniversityUnited States of America695615
362Universidad de ChileChile695077
363Universidade Nova de LisboaPortugal689528
364Stellenbosch UniversitySouth Africa687265
365University of Patras (incl University of Western Greece)Greece686602
366Universiti Putra MalaysiaMalaysia685933
367University of Nevada RenoUnited States of America685858
368Harbin Institute of Technology / 哈尔滨工业大学China685182
369Freie Universität BerlinGermany683867
370Universidad de MálagaSpain683000
371Università degli Studi di Modena e Reggio EmiliaItaly681124
372Indiana University/Purdue University IndianapolisUnited States of America675534
373Humboldt Universität zu BerlinGermany670907
374Carleton UniversityCanada669975
375Università degli Studi di VeronaItaly667758
376Universidad de MurciaSpain666842
377Universidad de OviedoSpain666742
378Kyushu University / 九州大学Japan666013
379National Technical University of AthensGreece663297
380University of EssexUnited Kingdom661425
381Universidade do MinhoPortugal661319
382Lehigh UniversityUnited States of America660830
383Oklahoma State University StillwaterUnited States of America660540
384Brunel UniversityUnited Kingdom658773
385University of North TexasUnited States of America658419
386Pohang University of Science & Technology / 포항공과대학교South Korea655543
387University of Texas ArlingtonUnited States of America650030
388Politecnico di TorinoItaly648603
389Colorado School of MinesUnited States of America647541
390Open University UKUnited Kingdom645740
391University of Wisconsin MilwaukeeUnited States of America643770
392Swansea UniversityUnited Kingdom642580
393University of Tartu / Tartu ÜlikoolEstonia642243
394Sun Yat Sen University (Zhongshan University) / 中山大学China641602
395(3)  Harvard University Harvard Business SchoolUnited States of America640922
396Università degli Studi di SalernoItaly640307
397Medical University of South CarolinaUnited States of America636171
398Indian Institute of Science BangaloreIndia635595
399University of HaifaIsrael635204
400Heriot-Watt UniversityUnited Kingdom635065
401Xi’An Jiaotong University / 西安交通大学China632246
402Western Sydney UniversityAustralia628671
403(3)  Lund University Lund Institute of Technology / Lunds tekniska högskola:Sweden625070
404National Cheng Kung UniversityTaiwan618260
405Universität StuttgartGermany614781
406University of Arkansas FayettevilleUnited States of America614160
407National Research University Higher School of Economics / Национальный исследовательский университет Высшая школа экономикиRussian Federation610404
408Massey UniversityNew Zealand609646
409Università degli Studi di BresciaItaly608054
410University of CreteGreece607835
411Eötvös Loránd University Budapest / Eötvös Loránd Tudományegyetem ELTEHungary604791
412Universität HamburgGermany603592
413Christian Albrechts Universität zu KielGermany602784
414Indian Institute of Technology BombayIndia601218
415University of MalayaMalaysia600423
416Technische Universität DarmstadtGermany598451
417Universität MünsterGermany597982
418National Tsing Hua University Taiwan / 國立清華大學Taiwan595248
419Université de SherbrookeCanada594836
420Universität InnsbruckAustria593569
421Università degli Studi di SienaItaly593219
422Universidad Politécnica de MadridSpain590477
423Università degli Studi di CagliariItaly590262
424Universität LeipzigGermany583500
425Università degli Studi di CataniaItaly582871
426Universiti Sains MalaysiaMalaysia577869
427University of New HampshireUnited States of America576856
428Jyväskylä University / Jyväskylän yliopistoFinland574805
429University of Alaska SystemUnited States of America573682
430University of Eastern Finland / Itä-Suomen yliopistoFinland571616
431University of Oulu / Oulun yliopistoFinland571587
432University of the WitwatersrandSouth Africa569056
433Universität BremenGermany568460
434City University LondonUnited Kingdom568040
435Universitat d’Alacant / Universidad de AlicanteSpain565130
436Binghamton UniversityUnited States of America558715
437Universidade Federal de Santa Catarina UFSCBrazil556727
438Universiti Teknologi MalaysiaMalaysia556205
439Portland State UniversityUnited States of America556188
440University of Rhode IslandUnited States of America554949
441University of Texas San AntonioUnited States of America550925
442University of North Carolina CharlotteUnited States of America546968
443Universidad de Buenos AiresArgentina542789
444Erasmus University of Rotterdam / Erasmus Universiteit RotterdamNetherlands541414
445University of TehranIran537971
446King Saud UniversitySaudi Arabia535111
447University of Iceland / Háskóli ÍslandsIceland534489
448(3)  University of Texas Medical Branch GalvestonUnited States of America534362
449Universität UlmGermany533827
450University of Tsukuba / 筑波大学Japan532282
451Old Dominion UniversityUnited States of America531103
452Universidad de Castilla la ManchaSpain525622
453Bangor UniversityUnited Kingdom524102
454Centro de Investigación y de Estudios Avanzados del IPN CINVESTAVMexico523065
455National Chiao Tung UniversityTaiwan522986
456Wuhan University / 武汉大学China522525
457New Jersey Institute of TechnologyUnited States of America521199
458Université de Montpellier (comUE Languedoc Roussillon Universités)France520817
459Universitat Rovira i VirgiliSpain517733
460Brandeis UniversityUnited States of America516119
461Kent State UniversityUnited States of America515203
462Université de Rennes IFrance515159
463University of Maryland Baltimore CountyUnited States of America514484
464ParisTech Institut des Sciences et Technologies de ParisFrance511816
465Northern Arizona UniversityUnited States of America509371
466Universität HannoverGermany505727
467Kyung Hee University / 경희대학교South Korea505085
468Universidade Federal de São CarlosBrazil501111
469University of PretoriaSouth Africa500344
470University of IoanninaGreece499911
471Rockefeller UniversityUnited States of America499171
472Northeastern UniversityUnited States of America496545
473Indian Institute of Technology DelhiIndia496051
474University of Maine SystemUnited States of America495933
475University of CanterburyNew Zealand494421
476Murdoch UniversityAustralia491980
477University of PlymouthUnited Kingdom489325
478Universidade de Brasília UNBBrazil488964
479Universität Duisburg EssenGermany488105
480American University of BeirutLebanon487013
481Memorial University of NewfoundlandCanada481570
482Universidad Carlos III de MadridSpain480983
483University of Nevada Las VegasUnited States of America478398
484University of UlsterUnited Kingdom476924
485Tianjin University / 天津大学China474993
486University of Nebraska Medical CenterUnited States of America473418
487Southern Methodist UniversityUnited States of America473370
488University of ToledoUnited States of America472601
489Università della Calabria (Università degli Studi della Calabria)Italy470390
490(3)  University of Kansas Medical CenterUnited States of America469288
491(3)  University of Tennessee Health Science Center MemphisUnited States of America468276
492Université de Nice / Université Nice Sophia Antipolis (comUE Université Côte d’Azur)France466163
493École Normale Supérieure de Lyon (comUE Université de Lyon)France464866
494University of Debrecen / Debreceni Egyetem DEHungary462781
495University of Ljubljana / Univerza v LjubljaniSlovenia461956
496University of Arkansas for Medical SciencesUnited States of America461393
497Hacettepe University / Hacettepe ÜniversitesiTurkey460161
498Southeast University / 东南大学China460107
499Ryerson UniversityCanada458038
500Università degli Studi di MessinaItaly454344
501University of Electronic Science & Technology of China / 电子科技大学China451059
502Indian Institute of Technology KanpurIndia449440
503University of WyomingUnited States of America445488
504University of IdahoUnited States of America445297
505Montana State UniversityUnited States of America444893
506Johns Hopkins University Bloomberg School of Public HealthUnited States of America444374
507University of CyprusCyprus444159
508Jefferson (Philadelphia University and Thomas Jefferson University)United States of America444131
509Charles University in Prague / Univerzita Karlova v Praze UKCzech Republic443684
510Soochow University / 苏州大学China442940
511Universidad de CórdobaSpain442356
512City College of New York CUNYUnited States of America441377
513Universidade Federal do CearáBrazil440994
514Indian Institute of Technology MadrasIndia439984
515Università Politécnica delle MarcheItaly438559
516University of North Carolina at GreensboroUnited States of America435662
517Lomonosov Moscow State University / Московский государственный университет М В ЛомоносоваRussian Federation435489
518Amity UniversityIndia433148
519Ulsan National Institute of Science & Technology UNISTSouth Korea431510
520Illinois Institute of TechnologyUnited States of America430757
521University of StirlingUnited Kingdom429829
522University of Tromso / Universitetet i TromsøNorway425680
523Università degli Studi Roma TreItaly424630
524Johannes Kepler Universität LinzAustria424594
525Universidad de CantabriaSpain423695
526Michigan Technological UniversityUnited States of America422286
527Aston UniversityUnited Kingdom421601
528Universität KonstanzGermany420919
529University of LimerickIreland420845
530Université de NantesFrance420508
531Universidad de CádizSpain418638
532Université du Québec MontréalCanada418506
533Tongji University / 同济大学China417584
534Universidad Miguel HernándezSpain417464
535Universidad de ExtremaduraSpain416815
536Saint Louis UniversityUnited States of America415836
537University of Massachusetts BostonUnited States of America415366
538Universität BielefeldGermany414598
539Università degli Studi dell’AquilaItaly413948
540École Polytechnique de MontréalCanada413641
541Shahid Beheshti University of Medical SciencesIran411273
542Medical College of WisconsinUnited States of America410970
543University of Kwazulu NatalSouth Africa410224
544Universidade Federal de Viçosa UFVBrazil410037
545South China University of Technology / 华南理工大学China408005
546Baylor UniversityUnited States of America406385
547Ohio UniversityUnited States of America404387
548Hiroshima University / 広島大学Japan403649
549University of AkronUnited States of America402064
550Missouri University of Science & TechnologyUnited States of America401250
551Norwegian University of Life Sciences / Norges miljø- og biovitenskapelige universitetNorway398446
552Universität PotsdamGermany397503
553Worcester Polytechnic InstituteUnited States of America397248
554University of ThessalyGreece394000
555Justus Liebig Universität GiessenGermany392897
556Middle East Technical University / Orta Doğu Teknik ÜniversitesiTurkey392206
557Tarbiat Modares UniversityIran392172
558University of Memphis (including Lambuth)United States of America391632
559Université de Fribourg / Universität FreiburgSwitzerland391071
560Universidade Federal do ParanáBrazil390917
561Technische Universität GrazAustria390014
562Copenhagen Business SchoolDenmark389748
563Rochester Institute of TechnologyUnited States of America389456
564Tampere University (TUT+UoT) / Tampereen korkeakouluyhteisöFinland389058
565University of Szeged / Szegedi Tudományegyetem SZTEHungary386173
566Augusta University (Georgia Regents University Augusta State University)United States of America385120
567Université de Bourgogne / Université de Dijon (comUE Université Bourgogne Franche Comté)France383974
568Qatar UniversityQatar383782
569University of Texas El PasoUnited States of America381954
570Università degli Studi di UdineItaly381953
571Philipps Universität MarburgGermany381702
572East Carolina UniversityUnited States of America380188
573Mississippi State UniversityUnited States of America379809
574Georg-August-Universität GöttingenGermany375581
575Università degli Studi di TriesteItaly372996
576Northumbria UniversityUnited Kingdom372628
577Shandong University / 山东大学China372514
578University of WaikatoNew Zealand371507
579American University Washington DCUnited States of America371200
580University of MississippiUnited States of America369612
581Istanbul UniversityTurkey366212
582Waseda University / 早稲田大学Japan362376
583King Abdulaziz UniversitySaudi Arabia362078
584College of William & MaryUnited States of America360959
585Universidad de AlcaláSpain359254
586Miami University of OhioUnited States of America357556
587Kobe University / 神戸大学Japan355808
588Universidad de Las Palmas de Gran CanariaSpain355115
589University of New England AustraliaAustralia353775
590Universidad Nacional de Educación a Distancia UNEDSpain352653
591University of Belgrade / Универзитет у Београду / Univerzitet u BeograduSerbia351130
592Xiamen University / 厦门大学China349553
593Universitat Jaume ISpain348225
594University of DenverUnited States of America347969
595Istanbul Technical University / İstanbul Teknik ÜniversitesiTurkey344291
596University of HuddersfieldUnited Kingdom344099
597Dublin City UniversityIreland343472
598University of California MercedUnited States of America342694
599Nankai University / 南开大学China342136
600Birkbeck University of LondonUnited Kingdom342049
601University of PortsmouthUnited Kingdom339444
602University of Massachusetts LowellUnited States of America338781
603New Mexico State UniversityUnited States of America337799
604Banaras Hindu UniversityIndia335638
605Universidade Federal da BahiaBrazil335436
606Universidade Federal FluminenseBrazil334760
607Koç UniversityTurkey334593
608University of HullUnited Kingdom333530
609INSEAD Business School / Institut Européen d’Administration des Affaires (comUE Sorbonne Universités)France333315
610Universidade Federal de PernambucoBrazil331427
611King Fahd University of Petroleum & MineralsSaudi Arabia329869
612Amirkabir University of TechnologyIran329844
613Università degli studi della Campania Luigi VanvitelliItaly328611
614Pusan National University (Miryang) / 부산대학교South Korea325189
615Manchester Metropolitan UniversityUnited Kingdom323828
616Technische Universität KaiserslauternGermany323698
617(1)  Università Commerciale Luigi Bocconi MilanoItaly322828
618Karl Franzens Universität GrazAustria320321
619(3)  University of Oklahoma Health Sciences CenterUnited States of America320314
620Shenzhen University / 深圳大学China319724
621(1)  Universidade da CoruñaSpain319317
622Université du LuxembourgLuxembourg317840
623Beihang University (Beijing University of Aeronautics and Astronautics) / 北京航空航天大学China317630
624Jagiellonian University / Uniwersytet JagiellońskiPoland317013
625Institut National des Sciences Appliquées de Lyon / INSA Lyon (comUE Université de Lyon)France316211
626Universität BayreuthGermany316103
627Universidad de JaénSpain313971
628Cranfield UniversityUnited Kingdom313515
629Indian Institute of Technology RoorkeeIndia311946
630Universitat de GironaSpain311527
631Hong Kong Baptist UniversityHong Kong303818
632Università degli Studi Gabriele d’Annunzio Chieti e PescaraItaly303806
633Universität RostockGermany303426
634Australian Catholic UniversityAustralia302470
635Université de LiègeBelgium302442
636Université INRS Institut National de la Recherche ScientifiqueCanada302074
637Central South University (Zhongnan University) / 中南大学China301980
638Beijing Normal University / 北京师范大学China301975
639Khalifa UniversityUnited Arab Emirates301162
640University of WindsorCanada300717
641Hunan University / 湖南大学China300497
642Chulalongkorn UniversityThailand300438
643Charles Sturt UniversityAustralia299577
644Texas State UniversityUnited States of America298320
645Beijing Institute of Technology / 北京理工大学China296465
646Sultan Qaboos UniversityOman295847
647Keele UniversityUnited Kingdom295214
648North Dakota State UniversityUnited States of America291581
649(1)  Otto Von Guericke Universität MagdeburgGermany291169
650University of New BrunswickCanada288373
651(3)  University of Chicago Booth School of BusinessUnited States of America286062
652Universita degli Studi Magna Graecia di CatanzaroItaly283866
653Università degli Studi di Urbino Carlo BoItaly283723
654Stevens Institute of TechnologyUnited States of America282943
655United Arab Emirates UniversityUnited Arab Emirates281644
656Universität des SaarlandesGermany279363
657Coventry UniversityUnited Kingdom277969
658Budapest University of Technology and Economics / Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem BMEHungary276921
659Università del Salento (Università degli Studi di Lecce)Italy276453
660Pontificia Universidade Católica do Rio Grande do Sul PUCRSBrazil276102
661Sorbonne Université (comUE Sorbonne Universités)France275838
662Universität fur Bodenkultur WienAustria274285
663Lincoln UniversityUnited Kingdom272959
664Isfahan University of TechnologyIran272834
665Universidad de AlmeríaSpain272673
666Nottingham Trent UniversityUnited Kingdom272163
667Cairo UniversityEgypt271540
668University of DelhiIndia270859
669Medizinische Universität InnsbruckAustria270781
670École Polytechnique (comUE Université Paris Saclay)France270405
671Ankara UniversityTurkey270210
672Université de Toulouse III / Université Toulouse Paul Sabatier (comUE Université de Toulouse)France269721
673Masaryk University in Brno / Masarykova Univerzita v Brně MUCzech Republic269058
674Université de LilleFrance268528
675Sorbonne UniversitéFrance267633
676Università degli Studi di SassariItaly266171
677Dalian University of Technology / 大连理工大学China266102
678Heinrich Heine Universität DüsseldorfGermany266098
679Uniformed Services University of the Health SciencesUnited States of America265546
680Università degli Studi dell’Insubria Varese e ComoItaly265412
681Mansoura UniversityEgypt264945
682Keio University / 慶応義塾大学Japan263336
683Bilkent UniversityTurkey263267
684Instituto Politécnico NacionalMexico261573
685Warsaw University of Technology / Politechnika WarszawskaPoland261215
686Financial University under the Government of the Russian Federation / Финансовый Университет при Правительстве РФRussian Federation260377
687Shiraz University of Medical SciencesIran259985
688University of CanberraAustralia259498
689Gazi University / Gazi ÜniversitesiTurkey259076
690CUNY Hunter CollegeUnited States of America258251
691Universidade do Estado do Rio de Janeiro UERJBrazil257930
692Gwangju Institute of Science & Technology   / 광주과학기술원South Korea256848
693Sichuan University / 四川大学China256241
694Ege UniversityTurkey255992
695Institute of Cancer Research University of LondonUnited Kingdom254036
696Wake Forest UniversityUnited States of America253857
697Université de Poitiers (comUE Université confédérale Léonard de Vinci)France253566
698Loyola University ChicagoUnited States of America252269
699CUNY Graduate CenterUnited States of America251968
700Nicolaus Copernicus University / Uniwersytet Mikołaja Kopernika w ToruniuPoland251857
701Université de Tours / Université François Rabelais (comUE Université confédérale Léonard de Vinci)France251750
702Universidad de los Andes ColombiaColombia251276
703Dokuz Eylül UniversityTurkey251001
704Oakland UniversityUnited States of America249823
705Nanjing University of Science & Technology / 南京理工大学China249795
706Tabriz University of Medical SciencesIran249604
707Pontificia Universidad Católica de ChileChile249449
708Ernst Moritz Arndt Universität GreifswaldGermany249275
709Northwestern Polytechnical University / 西北工业大学China248523
710Universidad Autónoma MetropolitanaMexico248171
711Inha University / 인하대학교South Korea248149
712VIT University VelloreIndia247307
713Jilin University / 吉林大学China246603
714University of Warsaw / Uniwersytet WarszawskiPoland246368
715Isfahan University of Medical SciencesIran245666
716University of JohannesburgSouth Africa245638
717Università degli Studi della TusciaItaly243711
718Wilfrid Laurier UniversityCanada243254
719Liverpool John Moores UniversityUnited Kingdom243093
720Victoria UniversityAustralia242953
721University of Missouri Kansas CityUnited States of America242830
722University of JordanJordan241928
723Aberystwyth University / Prifysgol AberystwythUnited Kingdom240650
724Ajou University / 아주대학교South Korea239699
725University of Pécs / Pécsi Tudományegyetem PTEHungary239335
726Singapore Management UniversitySingapore238438
727International School for Advanced Studies / Scuola Internazionale Superiore di Studi Avanzati SISSA di TriesteItaly238271
728Iran University of Science & Technology TehranIran237817
729Universiti Teknologi MARA / MARA University of TechnologyMalaysia237721
730Democritus University of ThraceGreece235984
731Università Ca’ Foscari di VeneziaItaly235120
732(3)  Texas Tech University Health Sciences CenterUnited States of America234026
733Université de Brest / Université de Bretagne OccidentaleFrance233882
734Indian Institute of Technology KharagpurIndia233466
735(3)  Louisiana State University Health Sciences Center New OrleansUnited States of America233439
736University of the West of EnglandUnited Kingdom231826
737Marmara UniversityTurkey231531
738Saint Petersburg State University / Санкт Петербургский государственный университетRussian Federation231499
739Grenoble INP / Institut polytechnique de Grenoble (Communauté Université Grenoble Alpes)France230770
740Fundação Getulio Vargas FGVBrazil230717
741Boğaziçi UniversityTurkey230543
742Okayama University / 岡山大学Japan230157
743Fordham UniversityUnited States of America229647
744Western Michigan UniversityUnited States of America228293
745National Central University / 國立中央大學Taiwan227826
746East China Normal University / 华东师范大学China227661
747Ferdowsi University of MashhadIran227656
748Atatürk UniversityTurkey227482
749Erciyes UniversityTurkey226747
750Iran University of Medical SciencesIran226433
751University of SalfordUnited Kingdom226326
752Universidad de Puerto RicoPuerto Rico226240
753University of the Sunshine CoastAustralia225652
754University of NairobiKenya224842
755Universidad de HuelvaSpain224496
756Northern Illinois UniversityUnited States of America224180
757Universidad Pública de NavarraSpain222949
758Adam Mickiewicz University Poznan / Uniwersytet Adama Mickiewicza w PoznaniuPoland222728
759Chung Ang University / 중앙대학교South Korea222414
760Lulea University of Technology / Luleå tekniska UniversitetSweden219822
761Università degli Studi di CamerinoItaly219568
762Shanghai University / 上海大学China218827
763South University of Science and Technology of China / 南方科技大学China217766
764Southern Cross UniversityAustralia217724
765Mashhad University of Medical SciencesIran215321
766Central Queensland University CQUniversityAustralia213688
767Universidad de ConcepciónChile213396
768University of BradfordUnited Kingdom213333
769Edith Cowan UniversityAustralia212037
770Universidade Federal do Rio Grande do NorteBrazil211444
771Universidade do AlgarvePortugal210426
772Ain Shams UniversityEgypt210180
773Tata Institute of Fundamental ResearchIndia208062
774Chapman UniversityUnited States of America207866
775Oxford Brookes UniversityUnited Kingdom205958
776Jordan University of Science & TechnologyJordan205743
777Brock UniversityCanada205317
778Hasselt University / Universiteit Hasselt (University of Limburg)Belgium204475
779Universitas IndonesiaIndonesia204019
780Université de Besançon / Université de Franche Comté (comUE Université Bourgogne Franche Comté)France203709
781Universidade Federal de Lavras UFLABrazil203246
782University of Southern QueenslandAustralia203222
783Wright State UniversityUnited States of America202947
784Università della Svizzera Italiana LuganoSwitzerland202689
785Tecnológico de MonterreyMexico202641
786Depaul UniversityUnited States of America201693
787Boise State UniversityUnited States of America201077
788Kennesaw State UniversityUnited States of America200970
789Universidad Pablo de OlavideSpain200803
790University of TabrizIran200595
791Bowling Green State UniversityUnited States of America199780
792Universidade Federal do ABC UFABCBrazil198644
793Belarusian State University / Белорусский государственный университетBelarus198628
794Chongqing University / 重庆大学China197721
795Chungnam National University / 충남대학교South Korea197473
796Akdeniz UniversityTurkey197264
797San Francisco State UniversityUnited States of America196939
798Shiraz UniversityIran196694
799Johns Hopkins University Applied Physics LaboratoryUnited States of America196591
800Santa Clara UniversityUnited States of America196458
801Kindai University (Kinki University) / 近畿大学Japan196328
802Villanova UniversityUnited States of America195818
803Politecnico di BariItaly194878
804Jawaharlal Nehru UniversityIndia194302
805University of Alabama HuntsvilleUnited States of America194226
806Kazan (Volga Region) Federal University / Kазанский (приволжский) Федеральный УниверситетRussian Federation190921
807AGH University of Science & Technology / Akademia Górniczo-Hutnicza Stanisława Staszica w KrakowiePoland190584
808Martin Luther Universität Halle WittenbergGermany189838
809Universität MannheimGermany187968
810San José State UniversityUnited States of America187915
811Naval Postgraduate SchoolUnited States of America186817
812Mahidol UniversityThailand186419
813HEC Montréal École de GestionCanada186128
814University of BrightonUnited Kingdom185977
815Eskişehir Osmangazi UniversityTurkey185864
816University of DaytonUnited States of America185217
817University of Silesia in Katowice / Uniwersytet Śląski w KatowicachPoland185207
818(1)  Mines ParisTech École des Mines de Paris (comUE Université Paris PSL)France185151
819China Agricultural University / 中国农业大学China184953
820Alexandria UniversityEgypt184314
821University of SharjahUnited Arab Emirates184016
822University of LethbridgeCanada183331
823University of Texas Rio Grande ValleyUnited States of America182427
824Czech Technical University in Prague / České vysoké učení technické v Praze ČVUTCzech Republic181805
825Roskilde University / Roskilde UniversitetDenmark180981
826Manipal UniversityIndia180688
827Universidade Federal do Pará UFPABrazil180588
828Orebro University / Örebro UniversitetSweden179650
829Xidian University / 西安电子科技大学China179641
830Università degli Studi del Piemonte Orientale Amedeo AvogadroItaly179519
831(1)  Jeonbuk National University / 전북대학교South Korea179317
832Marquette UniversityUnited States of America179272
833National Taiwan University of Science & TechnologyTaiwan178363
834California State University FullertonUnited States of America175949
835Universidad de GuadalajaraMexico175658
836University of Missouri Saint LouisUnited States of America175631
837Athens University of Economics and BusinessGreece175447
838Abo Akademi UniversityFinland175297
839London Business SchoolUnited Kingdom174805
840Jamia Millia IslamiaIndia174529
841Peter the Great St.Petersburg Polytechnic University / Санкт-Петербургский Политехнический Университет Петра ВеликогоRussian Federation174270
842Shahid Beheshti UniversityIran174070
843(3)  University of Minnesota DuluthUnited States of America173733
844University of BucharestRomania173436
845Sciences Po Institut d’Études Politiques de Paris (comUE Université Sorbonne Paris Cité)France172673
846American University of SharjahUnited Arab Emirates172254
847Russian University of Economics G V Plekhanov / Российский экономический университет Г В ПлехановаRussian Federation172017
848International Islamic University of MalaysiaMalaysia171994
849Assiut UniversityEgypt171948
850Institut de Physique du Globe de Paris IPGP (comUE Université Sorbonne Paris Cité)France171189
851Texas Christian UniversityUnited States of America170670
852University of the AegeanGreece169913
853Birla Institute of Technology & Science PilaniIndia169869
854Lanzhou University / 兰州大学China169505
855Bournemouth UniversityUnited Kingdom169447
856Karadeniz Technical University / Karadeniz Teknik ÜniversitesiTurkey169169
857Linnaeus University / Linnéuniversitetet (Växjö + Kalmar Universities)Sweden168716
858Universidad de La LagunaSpain167504
859Yildiz Technical University / Yıldız Teknik ÜniversitesiTurkey166509
860Universidade Federal do Espírito SantoBrazil166375
861Ariel UniversityIsrael166294
862Beijing University of Posts and Telecommunications / 北京邮电大学China165638
863Uludağ UniversityTurkey164453
864Università degli Studi della BasilicataItaly163084
865University of NigeriaNigeria162966
866Jinan University / 暨南大学China162521
867California Polytechnic State University Cal PolyUnited States of America162494
868Anna UniversityIndia161394
869Duke-NUS Graduate Medical School SingaporeSingapore161114
870Middlesex UniversityUnited Kingdom161098
871Sabanci UniversityTurkey161091
872Quaid-i-Azam University IslamabadPakistan160991
873Technical University of CreteGreece160598
874Clarkson UniversityUnited States of America160498
875University of HertfordshireUnited Kingdom160433
876Université de Mons (Université de Mons-Hainaut)Belgium159969
877École de Technologie SupérieureCanada159633
878Tomsk State University / Томский государственный университетRussian Federation159386
879California State University NorthridgeUnited States of America159069
880Technische Universität DortmundGermany157519
881University of TantaEgypt156722
882University of Gdansk / Uniwersytet GdańskiPoland156718
883University of GreenwichUnited Kingdom156644
884Central Michigan UniversityUnited States of America156187
885Medizinische Universität GrazAustria156080
886Universitat Oberta de CatalunyaSpain155823
887University of IbadanNigeria155696
888University of MaltaMalta153897
889CUNY Baruch CollegeUnited States of America153260
890National Institute of Technology RourkelaIndia153224
891National Chung Hsing UniversityTaiwan153097
892University of the Western CapeSouth Africa152612
893Universität Saint GallenSwitzerland152533
894Western Washington UniversityUnited States of America151523
895Università Campus Bio Medico di RomaItaly151094
896Universität zu LubeckGermany150861
897Rowan UniversityUnited States of America150796
898Nanjing University of Aeronautics & Astronautics / 南京航空航天大学China150437
899University of Central LancashireUnited Kingdom150051
900Universität HohenheimGermany149833
901Goldsmiths University of LondonUnited Kingdom149456
902Wuhan University of Technology / 武汉理工大学China149441
903University of GlasgowUnited Kingdom149135
904CUNY Queens CollegeUnited States of America148961
905University of South AlabamaUnited States of America148790
906Comenius University in Bratislava / Univerzita Komenského v BratislaveSlovakia148058
907İnönü University MalatyaTurkey147480
908Universidade de Tras os Montes e Alto DouroPortugal147140
909Sejong University / 세종대학교South Korea147110
910Idaho State UniversityUnited States of America146995
911Selçuk UniversityTurkey146949
912Florida Institute of TechnologyUnited States of America144867
913Pontificia Universidad JaverianaColombia144709
914Daegu Gyeongbuk Institute of Science & TechnologySouth Korea144501
915Université de Rouen (comUE Normandie Université)France143767
916Saint George’s University of LondonUnited Kingdom143716
917Silesian University of Technology in Gliwice / Politechnika Śląska w GliwicachPoland142970
918University of Southern MississippiUnited States of America142596
919Universidade de ÉvoraPortugal142420
920University of Stavanger / Universitetet i StavangerNorway142389
921(3)  University of the PhilippinesPhilippines142275
922University of RijekaCroatia141488
923University of Science & Technology Beijing / 北京科技大学China141457
924Duquesne UniversityUnited States of America141358
925Wrocław University of Science and Technology (Politechnika Wrocławska)Poland140785
926Ondokuz Mayýs UniversityTurkey140542
927Tomsk Polytechnic University / Национальный исследовательский Томский Политехнический УниверситетRussian Federation140130
928Institut Teknologi Bandung / Institute of Technology BandungIndonesia139379
929Ewha Womens University / 이화여자대학교South Korea138737
930Peoples’ Friendship University of Russia / Росcийский университет дружбы народовRussian Federation138201
931De Montfort UniversityUnited Kingdom137619
932Beijing (Northern) Jiaotong University / 北京交通大学China137331
933East China University of Science & Technology / 华东理工大学China137071
934Khaje Nassir Toosi University of TechnologyIran136917
935University of Novi Sad / Универзитет у Новом Саду / Univerzitet u Novom SaduSerbia136439
936Cleveland State UniversityUnited States of America135746
937Indian Agricultural Research InstituteIndia134976
938Lakehead UniversityCanada134636
939Punjab Agricultural University LudhianaIndia134529
940North Carolina Agricultural & Technical State UniversityUnited States of America134221
941Lappeenranta University of Technology / Lappeenrannan teknillinen yliopistoFinland133979
942Scuola Normale Superiore di PisaItaly133178
943Pamukkale UniversityTurkey132941
944University of Mississippi Medical CenterUnited States of America132643
945Free University of Brussels / Vrije Universiteit Brussel VUBBelgium132510
946Sakarya UniversityTurkey132473
947Universidade Tecnológica Federal do Paraná UTFPRBrazil132047
948Université Clermont AuvergneFrance131859
949Education University of Hong Kong (Hong Kong Institute of Education)Hong Kong131239
950Yokohama National University / 横浜国立大学Japan131048
951Poznan University of Technology / Politechnika PoznańskaPoland131022
952Universidade da Beira InteriorPortugal130888
953Chonnam National University (Yosu) / 전남대학교South Korea130727
954Universität KasselGermany129930
955Université d’Angers / Université Pays de la LoireFrance129645
956Nova Southeastern UniversityUnited States of America129342
957Interdisciplinary Center HerzliyaIsrael128949
958Universidad Autónoma de San Luis PotosíMexico128260
959Aligarh Muslim UniversityIndia127764
960Stavropol State Agrarian University / Ставропольский государственный аграрный университетRussian Federation127489
961Universität SiegenGermany127416
962Universidad Autónoma del Estado de MéxicoMexico126751
963University of South AfricaSouth Africa126327
964Nazarbayev UniversityKazakhstan126127
965National Sun Yat Sen University / 國立中山大學Taiwan126074
966Georgia Southern UniversityUnited States of America125979
967Cyprus University of TechnologyCyprus125826
968Palacký University of Olomouc / Univerzita Palackého v Olomouci UPCzech Republic125634
969Universiti Malaysia PahangMalaysia124743
970Universidad de Santiago de ChileChile124654
971Loma Linda UniversityUnited States of America124532
972Libera Università di Bolzano / Freie Universität Bozen / Free University of BozenItaly124518
973University of the West IndiesJamaica123572
974South Dakota State UniversityUnited States of America123077
975University of Lodz / Uniwersytet ŁódzkiPoland123042
976China University of Geosciences / 中国地质大学China122934
977Montclair State UniversityUnited States of America122810
978Konkuk University / 건국대학교South Korea122500
979Nara Institute of Science & Technology / 奈良先端科学技術大学院大学Japan122318
980(3)  Nanyang Technological University National Institute of EducationSingapore121991
981Universiti Malaysia SabahMalaysia121869
982Alexandru Ioan Cuza UniversityRomania121512
983Wirtschaftsuniversität Wien / Vienna University of Economics and BusinessAustria121013
984Universidad Politécnica de CartagenaSpain120935
985University of North DakotaUnited States of America120513
986Donghua University / 东华大学China120025
987Tokyo University of Agriculture and Technology / 東京農工大学Japan119505
988Université de NeuchâtelSwitzerland119335
989Appalachian State UniversityUnited States of America118837
990(1)  BI Norwegian Business School / Handelshøyskolen BINorway118073
991Indian Institute of Technology HyderabadIndia117622
992Healh Sciences University Istanbul / Sağlık Bilimleri ÜniversitesiTurkey117560
993(3)  Rotterdam School of Management RSM Erasmus UniversityNetherlands117324
994Universidad Nacional Mayor de San MarcosPeru117312
995Sheffield Hallam UniversityUnited Kingdom117281
996Russian State Social University / Российский государственный социальный университетRussian Federation116888
997Siberian Federal University / Сибирский федеральный университетRussian Federation116803
998CentraleSupélec (comUE Université Paris Saclay)France116719
999University of North Carolina WilmingtonUnited States of America115901
1000Kingston University LondonUnited Kingdom115841
1001Mersin UniversityTurkey115667
1002University of GhanaGhana115273
1003Rhodes UniversitySouth Africa114863
1004Catholic University of Korea / 가톨릭대학교South Korea114563
1005Université de Paris 13 / Université Paris XIII Nord (comUE Université Sorbonne Paris Cité)France114276
1006Universitas BrawijayaIndonesia112642
1007Universiti Teknologi PetronasMalaysia112471
1008Sogang University / 서강대학교South Korea112146
1009Glasgow Caledonian UniversityUnited Kingdom112090
1010Pontificia Universidade Católica do Paraná PUCPRBrazil111481
1011California State University Long BeachUnited States of America111426
1012Sauder School of BusinessCanada111291
1013Universiti Utara MalaysiaMalaysia111045
1014Federation University AustraliaAustralia110637
1015Ahvaz Jundishapur University of Medical SciencesIran110565
1016Universität AugsburgGermany110538
1017Agricultural University of AthensGreece110186
1018Adnan Menderes UniversityTurkey110070
1019(3)  University of Maryland Center for Environmental ScienceUnited States of America109049
1020Thapar University (Thapar Institute of Engineering & Technology)India108281
1021University of Massachusetts DartmouthUnited States of America108177
1022University of Louisiana at LafayetteUnited States of America108137
1023Kangwon National University (Samcheok National University) / 강원대학교South Korea108131
1024School of Oriental and African Studies University of LondonUnited Kingdom107867
1025Creighton UniversityUnited States of America107670
1026Beni Suef UniversityEgypt107648
1027Universidad VeracruzanaMexico107233
1028Suleyman Demirel University TurkeyTurkey107171
1029University of Agriculture FaisalabadPakistan106937
1030University of TulsaUnited States of America106426
1031Universiti Malaysia PerlisMalaysia106401
1032Tokyo Metropolitan University / 首都大学東京Japan106324
1033Singapore University of Technology and DesignSingapore106117
1034Universiti Tun Hussein Onn MalaysiaMalaysia105838
1035University of Wroclaw / Uniwersytet WrocławskiPoland105610
1036Beijing University of Chemical Technology / 北京化工大学 China105528
1037Instituto Politécnico do PortoPortugal105394
1038Ural Federal University / Уральский федеральный университетRussian Federation105381
1039University of Agder / Universitetet i AgderNorway105040
1040Kocaeli UniversityTurkey105010
1041University of Colorado Colorado SpringsUnited States of America104709
1042Muğla Sıtkı Koçman UniversityTurkey104582
1043Okinawa Institute of Science & Technology Graduate University / 沖縄科学技術大学院大学Japan104544
1044State University of New York College of Environmental Science and ForestryUnited States of America104442
1045University of Maribor / Univerza v MariboruSlovenia104393
1046Huazhong (Central China) Agriculture University / 华中农业大学China104291
1047CUNY Brooklyn CollegeUnited States of America104180
1048Open University / Open Universiteit NetherlandsNetherlands104065
1049Technische Universität ChemnitzGermany104064
1050University of Nebraska OmahaUnited States of America103894
1051National Taras Shevchenko University of Kyiv / Київський національний університет Тараса ШевченкаUkraine103345
1052Universidade do Vale do Rio dos Sinos UNISINOSBrazil102846
1053Çanakkale Onsekyz Mart UniversityTurkey102511
1054King Khalid UniversitySaudi Arabia102039
1055South Ural State University / Южно-Уральский государственный университетRussian Federation101626
1056University of HyderabadIndia101616
1057Osaka Prefecture University / 大阪府立大学Japan101142
1058Universiti Tunku Abdul RahmanMalaysia101102
1059National Taiwan Normal UniversityTaiwan100940
1060Universidad de GuanajuatoMexico100891
1061University of Medicine and Pharmacy Iuliu Hatieganu Cluj NapocaRomania100880
1062University of Karlstad / Karlstads UniversitetSweden100875
1063(1)  Norwegian University of Science & Technology / Norges Teknisk-Naturvitenskapelige UniversitetNorway100768
1064Hamad Bin Khalifa UniversityQatar100766
1065Brno University of Technology / Vysoké učení technické v Brně VUTCzech Republic100417
1066State University of New York Upstate Medical UniversityUnited States of America100209
1067Università degli Studi di BergamoItaly100183
1068University of PeradeniyaSri Lanka99590
1069Nanjing Tech University / 南京工业大学China99389
1070Alpen Adria Universität KlagenfurtAustria99249
1071Wesleyan UniversityUnited States of America98776
1072National Technical University of Ukraine Kyiv Polytechnic Institute / Національний технічний університет України Київський політехнічний інститутUkraine98238
1073Napier University EdinburghUnited Kingdom97785
1074Bentley UniversityUnited States of America97598
1075Imam Abdulrahman Bin Faisal University (University of Dammam)Saudi Arabia97506
1076École Centrale de Lyon (comUE Université de Lyon)France96712
1077Universidad Austral de ChileChile96498
1078Claremont Graduate UniversityUnited States of America96455
1079Roehampton UniversityUnited Kingdom96382
1080Universidad de BurgosSpain96354
1081Hamedan University of Medical SciencesIran96142
1082Université de Limoges (comUE Université confédérale Léonard de Vinci)France96009
1083Università degli Studi di FoggiaItaly95843
1084Royal Veterinary College University of LondonUnited Kingdom95632
1085Université de Pau / Université de Pau et des Pays de l’Adour (ComUE d’Aquitaine)France95532
1086Clark UniversityUnited States of America95505
1087American University in CairoEgypt95129
1088Pukyong National University / 부경대학교South Korea95003
1089James Madison UniversityUnited States of America94956
1090University of North FloridaUnited States of America94801
1091Universidad Autónoma del Estado de MorelosMexico94609
1092University Politehnica of Bucharest / Universitatea Politehnica din BucurestiRomania93310
1093Aga Khan UniversityPakistan93078
1094Southwest Jiaotong University / 西南交通大学China92964
1095Malaviya National Institute of TechnologyIndia92949
1096Kanazawa University / 金沢大学Japan92878
1097Sofia University St Kliment Ohridski / Софийски университет Св Климент ОхридскиBulgaria92835
1098(1)  Université de Reims / Université de Reims Champagne Ardenne (comUE Université de Champagne)France92782
1099National Institute of Technology TiruchirappalliIndia92675
1100Tokyo University of Science / 東京理科大学Japan92407
1101Université d’Orléans (comUE Université confédérale Léonard de Vinci)France92359
1102Università degli Studi di Napoli Parthenope (Istituto Universitario Navale)Italy92329
1103Zagazig UniversityEgypt92041
1104Embry Riddle Aeronautical UniversityUnited States of America91930
1105Hefei University of Technology / 合肥工业大学China91481
1106Benha UniversityEgypt91478
1107National Yang Ming UniversityTaiwan91378
1108Universiti Teknikal Malaysia MelakaMalaysia91342
1109Bangladesh Agricultural UniversityBangladesh91189
1110Magnitogorsk State Technical University / Магнитогорский государственный технический университет Г И НосоваRussian Federation90730
1111Southwest University / 西南大学China90653
1112University of WolverhamptonUnited Kingdom90314
1113Cumhuriyet University / Sivas Cumhuriyet ÜniversitesiTurkey90278
1114University of the Free StateSouth Africa90247
1115Gebze Technological University / Gebze Teknik ÜniversitesiTurkey89963
1116Umm Al Qura UniversitySaudi Arabia89917
1117Indian Statistical Institute KolkataIndia89783
1118University of GuilanIran89768
1119South China Normal University / 华南师范大学China89569
1120Lithuanian University of Health Science (Kaunas University of Medicine Veterinary Academy) / Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (Kauno Medicinos Universitetas)Lithuania89498
1121Université des Frères Mentouri Constantine 1 (Ex Université Mentouri)Algeria88769
1122Università degli Studi del MoliseItaly88674
1123Universidad Nacional de Mar del PlataArgentina88364
1124University of PiraeusGreece88297
1125Istanbul Medipol UniversityTurkey88276
1126Warsaw University of Life Sciences (Agricultural University) / Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w WarszawiePoland88168
1127COMSATS Institute of Information Technology IslamabadPakistan88084
1128Gachon UniversitySouth Korea87870
1129University of CalabarNigeria87638
1130École Centrale de NantesFrance87471
1131Kermanshah University of Medical SciencesIran87293
1132Gheorghe Asachi Technical UniversityRomania87117
1133Université de NamurBelgium87022
1134Oslo Metropolitan UniversityNorway87005
1135Fuzhou University / 福州大学China86827
1136Dongguk University / 동국대학교South Korea86817
1137Indian Institute of Science Education and Research KolkataIndia86784
1138Benemérita Universidad Autónoma de PueblaMexico86762
1139National University of Defense Technology (National Defense University) / 国防科学技术大学 (国防科技大学)China86589
1140Universidad de Deusto Deustuko UnibertsitateaSpain86535
1141European University InstituteItaly86531
1142Zurcher Hochschule für Angewandte WissenschaftenSwitzerland86446
1143Xi’An Jiaotong-Liverpool University / 西交利物浦大学China86201
1144Lodz University of Technology / Politechnika ŁódzkaPoland85942
1145Institut National des Sciences Appliquées de Toulouse / INSA Toulouse (comUE Université de Toulouse)France85821
1146Universiti Malaysia SarawakMalaysia85776
1147Multimedia UniversityMalaysia85728
1148Yüzüncü Yil UniversityTurkey85486
1149Universitas AirlanggaIndonesia85174
1150Universiti Malaysia TerengganuMalaysia85116
1151Institute of Sciaence and Technology IST AustriaAustria84899
1152Chang Gung UniversityTaiwan84898
1153University of North Texas Health Science CenterUnited States of America84772
1154Wichita State UniversityUnited States of America84747
1155University of ColomboSri Lanka84121
1156Shinshu University / 信州大学Japan83950
1157Zayed UniversityUnited Arab Emirates83902
1158Fachhochschule NordwestschweizSwitzerland83864
1159Universitas Padjadjaran BandungIndonesia83837
1160Technische Universität IlmenauGermany83695
1161Northeastern University China / 东北大学China83586
1162Charles Darwin UniversityAustralia83078
1163Université du Québec Trois-RivieresCanada82668
1164Lincoln University CanterburyNew Zealand82662
1165Université Mohammed V de RabatMorocco82559
1166Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca (North University of Baia Mare)Romania82448
1167Mälardalen University / Mälardalens HögskolaSweden82401
1168Tilburg UniversityNetherlands82375
1169Qassim UniversitySaudi Arabia82287
1170Sokoine University of AgricultureTanzania82220
1171College of CharlestonUnited States of America82094
1172Indian Institute of Technology (Indian School of Mines) DhanbadIndia81750
1173University of PuneIndia81526
1174University of DhakaBangladesh81445
1175University of the West Indies at St AugustineTrinidad and Tobago81271
1176Bucknell UniversityUnited States of America81196
1177Universidade Federal de Sergipe UFSBrazil81093
1178University of the PunjabPakistan80904
1179Amrita UniversityIndia80489
1180Humanitas UniversityItaly80461
1181Dicle UniversityTurkey79914
1182Helwan UniversityEgypt79785
1183Indian Institute of Technology IndoreIndia79721
1184Covenant University OtaNigeria79653
1185All India Institute of Medical Sciences AIIMSIndia79606
1186Colegio de PostgraduadosMexico79602
1187Indian Institute of Technology GuwahatiIndia79435
1188University of the West of Scotland (University of Paisley)United Kingdom79413
1189Taipei Medical University / 臺北醫學大學Taiwan79203
1190Indian Institute of Science Education and Research PuneIndia79090
1191Grand Valley State UniversityUnited States of America79047
1192Howard UniversityUnited States of America78966
1193Nanjing University of Information Science & Technology (ex-Institute of Meteorology) / 南京信息工程大学China78863
1194Shizuoka University / 静岡大学Japan78781
1195University of Tennessee ChattanoogaUnited States of America78467
1196Skolkovo Institute of Science and Technology SkoltechRussian Federation78442
1197Jiangsu University / 江苏大学China78381
1198Medical University of Warsaw / Warszawski Uniwersytet MedycznyPoland78353
1199Kwame Nkrumah University of Science & TechnologyGhana78192
1200University of SplitCroatia77715
1201Jazan UniversitySaudi Arabia77713
1202University of Niš / Универзитет у Нишу / Univezitet u NišuSerbia77494
1203University of CalcuttaIndia77318
1204Islamic Azad University Tehran Science & Research BranchIran76462
1205Niigata University / 新潟大学Japan76142
1206Norwegian School of Economics / Norges HandelshøyskoleNorway75983
1207Gaziantep UniversityTurkey75964
1208University of WestminsterUnited Kingdom75368
1209Université de Saint Étienne / Université Jean Monnet Saint Étienne (comUE Université de Lyon)France75024
1210Başkent UniversityTurkey74854
1211Sam Houston State UniversityUnited States of America74814
1212State University of New York Downstate Medical Center BrooklynUnited States of America74789
1213Izmir Institute of Technology / İzmir Yüksek Teknoloji EnstitüsüTurkey74341
1214Ritsumeikan University / 立命館大学Japan74032
1215Université du Mans / Université du MaineFrance73644
1216Belgorod State University / Белгородский государственный национальный исследовательский университетRussian Federation73633
1217University of Sarajevo / Univerzitet u SarajevuBosnia and Herzegovina73584
1218Nihon University / 日本大学Japan73575
1219Babson CollegeUnited States of America73483
1220Southern Federal University (Rostov State University) / Южный федеральный университетRussian Federation73473
1221(3)  University of Warsaw Faculty of Physics / Uniwersytetu Warszawskiego Wydział FizykiPoland73290
1222University of San FranciscoUnited States of America73155
1223İstanbul Medeniyet ÜniversitesiTurkey73125
1224Postgraduate Institute of Medical Education & Research ChandigarhIndia73088
1225Slovak University of Technology in Bratislava / Slovenská technická univerzita v BratislaveSlovakia73055
1226Kafr El Sheikh UniversityEgypt73020
1227Vilnius University / Vilniaus universitetas Lithuania72971
1228(1)  Université Laurentienne / Laurentian UniversityCanada72955
1229Kasetsart UniversityThailand72946
1230Politehnica University Timisoara / Universitatea Politehnica TimişoaraRomania72650
1231Afyon Kocatepe UniversityTurkey72627
1232Universidade Federal de Alfenas UNIFAL-MGBrazil72600
1233Trakya UniversityTurkey72564
1234Russian State Pedagogical University AI Herzen (Gertsenovsky University) / Российский Государственный Педагогический Университет А И ГерценаRussian Federation72220
1235Beijing University of Technology (Beijing Polytechnic University) / 北京工业大学 China72043
1236Universidad Michoacana de San Nicolás de HidalgoMexico71856
1237Université de Toulouse II / Université Toulouse Jean Jaurès (comUE Université de Toulouse)France71788
1238Vilnius Gediminas Technical University / Vilniaus Gedimino technikos universitetas Lithuania71762
1239Institut Teknologi Sepuluh NopemberIndonesia71707
1240Shahid Bahonar University of KermanIran71671
1241Università degli Studi del SannioItaly71667
1242Wellesley CollegeUnited States of America71530
1243Hohai University / 河海大学China71448
1244(3)  University of Warsaw Faculty of Mathematics Informatics and Mechanics / Uniwersytetu Warszawskiego Wydział Matematyki, Informatyki i MechanikiPoland71319
1245Jacobs University BremenGermany71302
1246Durban University of TechnologySouth Africa71196
1247Universidade Federal de Itajubá UNIFEIBrazil71150
1248University of Warmia and Mazury / Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (Akademia Rolniczo-Techniczna w Olsztynie)Poland70920
1249New Mexico Institute of Mining & Technology New Mexico TechUnited States of America70873
1250Semnan UniversityIran70578
1251Stockholm School of Economics / Handelshögskolan i StockholmSweden70575
1252Bangladesh University of Engineering and TechnologyBangladesh70209
1253Tokyo Medical and Dental University / 東京医科歯科大学Japan70190
1254Ocean University of China / 中国海洋大学China70160
1255ShanghaiTech University / 上海科技大学China70077
1256Université de Picardie Jules Verne / Université d’AmiensFrance69941
1257Birla Institute of Technology Mesra RanchiIndia69773
1258CUNY College of Staten IslandUnited States of America69637
1259University of Electro-Communications / 電気通信大学Japan69605
1260Western Kentucky UniversityUnited States of America69487
1261National Chung Cheng University / 國立中正大學Taiwan69412
1262Minia UniversityEgypt69335
1263(3)  Stony Brook MedicineUnited States of America69311
1264Tamil Nadu Agricultural UniversityIndia69275
1265King Faisal UniversitySaudi Arabia68926
1266Ball State UniversityUnited States of America68904
1267Chiang Mai UniversityThailand68801
1268Gifu University / 岐阜大学Japan68287
1269Kerman University of Medical SciencesIran68282
1270Universidad del Norte BarranquillaColombia68237
1271Universidade Federal do Amazonas UFAMBrazil67896
1272Renmin University of China / 中国人民大学China67891
1273Trent UniversityCanada67853
1274Tunghai UniversityTaiwan67796
1275(1)  Pontificia Universidad Católica de ValparaísoChile67620
1276University of LagosNigeria67519
1277Minufiya UniversityEgypt67267
1278Government College University FaisalabadPakistan66749
1279Warsaw School of Economics / Szkoła Główna Handlowa w WarszawiePoland66733
1280Namik Kemal UniversityTurkey66645
1281Nagasaki University / 長崎大学Japan66274
1282Bu Ali Sina University HamedanIran66239
1283Saint Mary’s UniversityCanada66192
1284Technical University of Ostrava / Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava VŠB TUOCzech Republic66158
1285Gaziosmanpaşa University / Tokat Gaziosmanpaşa ÜniversitesiTurkey66142
1286Tezpur UniversityIndia66098
1287Gyeongsang National University / 경상대학교South Korea65896
1288University of South DakotaUnited States of America65754
1289Kahramanmaraş Sütçü İmam University / Kahramanmaraş Sütçü İmam ÜniversitesiTurkey65680
1290Colegio de la Frontera SurMexico65572
1291California State University Sacramento / Sacramento StateUnited States of America65556
1292Universidad Internacional de La RiojaSpain65465
1293Université de Technologie de Compiègne (comUE Sorbonne Universités)France65244
1294Universidad Autónoma de YucatánMexico65236
1295University of East LondonUnited Kingdom65047
1296Bergische Universität WuppertalGermany64881
1297University of Ulsan / 울산대학교South Korea64754
1298Yazd UniversityIran64751
1299Abant Izzet Baysal UniversityTurkey64713
1300Technische Universität BraunschweigGermany64252
1301Universidade Presbiteriana MackenzieBrazil64247
1302Leeds Beckett University (Leeds Metropolitan University)United Kingdom64196
1303Towson University (Baltimore Hebrew University)United States of America64073
1304Fondazione Edmund Mach di San Michele all’Adige (Istituto Agrario)Italy63844
1305(1)  University of Chinese Academy of Sciences / 中国科学院大学China63751
1306United States Naval AcademyUnited States of America63732
1307Shahid Chamran University of AhvazIran63671
1308Universidade Católica PortuguesaPortugal63660
1309Yarmouk UniversityJordan63484
1310Anglia Ruskin UniversityUnited Kingdom63354
1311Université de Perpignan (comUE Languedoc Roussillon Universités)France63148
1312University of Montana MissoulaUnited States of America63053
1313University of Mohaghegh ArdabiliIran62903
1314Middle Tennessee State UniversityUnited States of America62858
1315University of Medicine and Pharmacy Gr T PopaRomania62596
1316Suez Canal UniversityEgypt62588
1317Al Balqa Applied UniversityJordan62084
1318Williams CollegeUnited States of America62082
1319Université de Caen / Université Caen Normandie (comUE Normandie Université)France61951
1320Universidad Católica San Antonio de MurciaSpain61718
1321Hallym University / 한림대학교South Korea61636
1322Juntendo University / 順天堂大学Japan61578
1323University of Kurdistan SanandajIran61392
1324Sumy State University / Сумський державний університетUkraine61252
1325Urmia UniversityIran61123
1326Université de Paris XII / Université Paris Est Créteil Val de Marne (comUE Université Paris Est)France61119
1327Sastra UniversityIndia61110
1328University of San DiegoUnited States of America60905
1329Zhejiang University of Technology / 浙江工业大学China60803
1330Kumamoto University / 熊本大学Japan60799
1331Razi University KermanshahIran60695
1332Liverpool School of Tropical MedicineUnited Kingdom60603
1333Universidad Andrés BelloChile60505
1334University of KashanIran60376
1335Bahauddin Zakariya UniversityPakistan60260
1336Leuphana Universität LüneburgGermany60122
1337China University of Petroleum / 中国石油大学China60114
1338Teesside UniversityUnited Kingdom59894
1339AgroParisTech Institut des Sciences et Industries du Vivant et de l’Environnement (ENGREF+ENSIA+INA PG) (comUE Université Paris Saclay)France59784
1340Ternopil National Economy University / Тернопільський національний економічний університетUkraine59730
1341Recep Tayyip Erdoğan University (Rize University) / Recep Tayyip Erdoğan ÜniversitesiTurkey59699
1342Pace UniversityUnited States of America59681
1343Universidade Estadual do Norte Fluminense Darcy RibeiroBrazil59470
1344Yeditepe UniversityTurkey59376
1345(3)  College of William & Mary Virginia Institute of Marine ScienceUnited States of America59318
1346Institute of Chemical TechnologyIndia59258
1347Universidade Federal Rural de Pernambuco UFRPEBrazil59256
1348Volgograd State University / Волгоградский государственный университетRussian Federation59128
1349California Polytechnic State University Cal Poly PomonaUnited States of America59112
1350Scottish Rural College (Scottish Agricultural College)United Kingdom58985
1351China University of Geoscience Beijing / 中国地质大学 (北京)China58963
1352East Tennessee State UniversityUnited States of America58901
1353Technical University of Košice / Technická univerzita v KošiciachSlovakia58803
1354Saha Institute of Nuclear PhysicsIndia58533
1355Düzce UniversityTurkey58437
1356Kenyatta UniversityKenya58424
1357Jawaharlal Nehru Centre for Advanced Scientific ResearchIndia58406
1358University of MacauMacao58385
1359University of RichmondUnited States of America58376
1360CUNY John Jay College of Criminal JusticeUnited States of America58263
1361(2)  Universidad de La RiojaSpain58109
1362Indian Institute of Engineering Science and Technology Shibpur (Bengal Engineering and Science University)India58020
1363Universidad Adolfo IbáñezChile57828
1364University of Nottingham Ningbo China / 宁波诺丁汉大学China57798
1365(1)  Libera Università Internazionale degli Studi Sociali LUISS Guido CarliItaly57465
1366Orenburg State University / Оренбургский государственный университетRussian Federation57409
1367Università degli Studi di TeramoItaly57314
1368Seoul National University of Science & Technology / 서울과학기술대학교South Korea57180
1369Taif UniversitySaudi Arabia56883
1370Carol Davila University of Medicine and PharmacyRomania56866
1371Indian Institute of Technology (Banaras Hindu University) VaranasiIndia56169
1372Hashemite UniversityJordan55873
1373Gdansk University of Technology / Politechnika GdańskaPoland55839
1374Universidad Autónoma del Estado de HidalgoMexico55662
1375Samara National Research University /  Самарский национальный исследовательский университет С П КоролеваRussian Federation55644
1376University of Tokushima / 徳島大学Japan55567
1377(1)  Korea Advanced Institute of Science & Technology KAISTSouth Korea55529
1378Central European University Budapest / Közép-európai EgyetemUnited States of America55461
1379Cochin University of Science and TechnologyIndia55271
1380Guangdong University of Technology / 廣東工業大學China55155
1381Université des Sciences et de la Technologie Houari BoumedieneAlgeria55040
1382Université de Cergy Pontoise (comUE Université Paris Seine)France54933
1383Shahrekord UniversityIran54611
1384University of Saint Thomas Saint PaulUnited States of America54534
1385Southern Illinois University EdwardsvilleUnited States of America54482
1386West University of TimisoaraRomania54378
1387Technische Universität Hamburg HarburgGermany54317
1388(1)  Incheon National University (University of Incheon) / 인천대학교South Korea54112
1389Ehime University / 愛媛大学Japan53989
1390Babol Noshirvani University of Technology Noshirvani Institute of Technology BabolIran53862
1391University of Agricultural Sciences and Veterinary Medicine Cluj NapocaRomania53839
1392University of KarachiPakistan53807
1393Universidad Autónoma de ChileChile53804
1394Università degli Studi Mediterranea di Reggio CalabriaItaly53802
1395Universitas Sumatera UtaraIndonesia53800
1396Chaoyang University of TechnologyTaiwan53769
1397Bond UniversityAustralia53766
1398Université de Versailles / Université de Versailles Saint Quentin en Yvelines (comUE Université Paris Saclay)France53720
1399Al Imam Muhammad Ibn Saud Islamic UniversitySaudi Arabia53669
1400Eastern Mediterranean University 53579
1401Bharathidasan UniversityIndia53551
1402Universität RegensburgGermany53531
1403Transilvania University of BrasovRomania53470
1404Universidade Federal do Pampa UNIPAMPABrazil53458
1405Kookmin University / 국민대학교South Korea53356
1406Pontificia Universidad Católica del PerúPeru53300
1407University of Cape CoastGhana53215
1408IT University of Copenhagen / IT-Universitetet i KøbenhavnDenmark53206
1409Taibah UniversitySaudi Arabia52964
1410École Supérieure des Sciences Économiques et Commerciales ESSEC (comUE Université Paris Seine)France52949
1411University of Prince Edward IslandCanada52912
1412National Institute of Technology WarangalIndia52790
1413University of Nottingham MalaysiaMalaysia52756
1414An Najah National UniversityPalestinian Territory52720
1415Université de Bretagne SudFrance52639
1416London South Bank UniversityUnited Kingdom52542
1417De La Salle University ManilaPhilippines52176
1418Hofstra UniversityUnited States of America52045
1419Weber State UniversityUnited States of America52015
1420Belarusian National Technical University / Белорусский национальный технический университетBelarus51945
1421Centro de Investigación en Alimentación y Desarrollo CIADMexico51909
1422Mid-Sweden University / MittuniversitetetSweden51784
1423Universidad de TalcaChile51760
1424Federal University of Technology AkureNigeria51676
1425Shaanxi Normal University / 陕西师范大学China51648
1426Veterinarmedizinische Universität WienAustria51638
1427Kwangwoon University / 광운대학교South Korea51615
1428Missouri State UniversityUnited States of America51481
1429Obafemi Awolowo UniversityNigeria51262
1430Balikesir UniversityTurkey51119
1431Poznan University of Economics / Uniwersytet Ekonomiczny w PoznaniuPoland51049
1432École Nationale Supérieure des Ingénieurs en Arts Chimiques et Technologiques INP ENSIACET (comUE Université de Toulouse)France51043
1433Indian Institute of Science Education and Research BhopalIndia50750
1434Jönköping University / Högskolan i JönköpingSweden50660
1435Al Azhar UniversityEgypt50653
1436Kirikkale UniversityTurkey50630
1437Jomo Kenyatta University of Agriculture and TechnologyKenya50401
1438Addis Ababa UniversityEthiopia50353
1439Osaka Institute of Technology / 大阪工業大学Japan50095
1440Loyola Marymount UniversityUnited States of America49983
1441Instituto Tecnológico de Aeronáutica ITABrazil49826
1442University of ZanjanIran49558
1443Universidad de ColimaMexico49115
1444Pondicherry UniversityIndia48965
1445Universiti Sultan Zainal Abidin (Universiti Darul Iman Malaysia)Malaysia48935
1446Kaohsiung Medical University / 高雄醫學大學Taiwan48813
1447Guilan University of Medical Sciences RashtIran48781
1448California State University Los AngelesUnited States of America48777
1449Université de La RéunionFrance48703
1450Indian Institute of Technology BhubaneswarIndia48637
1451Technische Universität ClausthalGermany48415
1452Indian Institute of Science Education and Research MohaliIndia48403
1453Marshall UniversityUnited States of America47825
1454University of Chemistry and Technology Prague / Vysoká Škola Chemicko-Technologická v PrazeCzech Republic47815
1455University of KelaniyaSri Lanka47710
1456University of Mazandaran BabolsarIran47680
1457Indian Institute of Technology RoparIndia47674
1458Hanoi University of Science and Technology / Trường Đại học Bách Khoa Hà NộiViet Nam47560
1459The New SchoolUnited States of America47423
1460Gunma University / 群馬大学Japan47238
1461University of South Wales (Glamorgan & Wales Newport)United Kingdom47163
1462Adelphi UniversityUnited States of America46954
1463Saint John’s UniversityUnited States of America46724
1464Mustafa Kemal UniversityTurkey46663
1465Kharazmi University (Tarbiat Moallem University Tehran)Iran46510
1466College of Nursing and Allied Health SciencesSaudi Arabia46506
1467Florida Gulf Coast UniversityUnited States of America46369
1468Blekinge Institute of Technology / Blekinge Tekniska HögskolaSweden46361
1469Harran UniversityTurkey46235
1470Tadeusz Kościuszko Cracow University of Technology / Politechnika Krakowska Tadeusza KościuszkiPoland45865
1471Université de ToulonFrance45785
1472National Institute of Technology CalicutIndia45716
1473China University of Mining & Technology / 中国矿业大学China45715
1474Texas A&M University Corpus ChristiUnited States of America45691
1475Vinnitsa National Technical University / Вінницький національний технічний університетUkraine45662
1476University of Northern IowaUnited States of America45615
1477Universidade Federal de Ciências da Saúde de Porto Alegre UFCSPABrazil45336
1478Ladoke Akintola University of TechnologyNigeria45331
1479University of Western MacedoniaGreece45217
1480Edge Hill UniversityUnited Kingdom45118
1481Acibadem University / Acıbadem ÜniversitesiTurkey45065
1482Dankook University / 단국대학교South Korea44771
1483University of Dar Es SalaamTanzania44648
1484Harokopio University of AthensGreece44525
1485Togliatti State University / Тольяттинский государственный университетRussian Federation44267
1486Japan Advanced Institute of Science & Technology / 北陸先端科学技術大学院大学Japan44231
1487Lebanese American UniversityLebanon44036
1488Northwest University / 西北大学China43929
1489California State University East BayUnited States of America43885
1490Universidade Estadual de Feira de Santana UEFSBrazil43746
1491Trinity University San AntonioUnited States of America43745
1492Universidad Técnica Federico Santa MaríaChile43737
1493Dr Bhim Rao Ambedkar National Institute of TechnologyIndia43642
1494Motilal Nehru National Institute of TechnologyIndia43581
1495University of Arkansas Little RockUnited States of America43475
1496Zanjan University of Medical SciencesIran43461
1497K L UniversityIndia43444
1498Université de Technologie de Troyes (comUE Université de Champagne)France43390
1499Nanjing University of Posts & Telecommunications / 南京邮电大学China43290
1500West Pomeranian University of Technology / Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w SzczeciniePoland43105
1501University of Seoul / 서울시립대학교South Korea43050
1502Bahçeşehir Üniversitesi BAUTurkey42925
1503Halmstad University / Högskolan i HalmstadSweden42918
1504New York Institute of TechnologyUnited States of America42850
1505Nord UniversityNorway42836
1506University of Toyama / 富山大学Japan42823
1507Makerere UniversityUganda42815
1508ISCTE Instituto Universitário de LisboaPortugal42077
1509Seton Hall UniversityUnited States of America42064
1510Louisiana Tech UniversityUnited States of America41949
1511(3)  Universidad de la República Facultad de CienciasUruguay41920
1512Eastern Michigan UniversityUnited States of America41659
1513Colgate UniversityUnited States of America41594
1514Université LibanaiseLebanon41532
1515Czech University of Life Sciences Prague / Česká zemědělská univerzita v Praze ČZUCzech Republic41516
1516Vietnam National University Hanoi / Đại học Quốc gia Hà NộiViet Nam41372
1517University of DerbyUnited Kingdom41317
1518Universität der Bundeswehr MünchenGermany41237
1519TOBB Economics and Technology UniversityTurkey41212
1520Indian Institute of Technology GandhinagarIndia41193
1521National Institute of Technology Durgapur (Regional Engineering College)India41141
1522Jiangnan University (Southern Yangtze University) / 江南大学China40987
1523Indian Institute of Technology PatnaIndia40923
1524National Taipei University of TechnologyTaiwan40904
1525Osaka City University / 大阪市立大学Japan40815
1526International Institute of Information Technology HyderabadIndia40766
1527Belarusian State Medical University / Белорусский государственный медицинский университетBelarus40669
1528Mie University / 三重大学Japan40657
1529Zonguldak Bülent Ecevit ÜniversitesiTurkey40640
1530Westlake UniversityChina40524
1531University of Sri JayewardenepuraSri Lanka40410
1532Universidade Federal de Mato GrossoBrazil40405
1533King Mongkut’s University of Technology North BangkokThailand40331
1534Robert Gordon UniversityUnited Kingdom40156
1535Tallinn University / Tallinna ÜlikoolEstonia40032
1536Kastamonu UniversityTurkey39989
1537Visvesvaraya National Institute of TechnologyIndia39956
1538Universität PaderbornGermany39948
1539International Medical UniversityMalaysia39942
1540(1)  Bharathiar University CoimbatoreIndia39920
1541Gandhi Institute of Technology and ManagementIndia39862
1542University of CraiovaRomania39845
1543Suffolk UniversityUnited States of America39814
1544Malmo University / Malmö högskolaSweden39782
1545South Valley UniversityEgypt39775
1546Thammasat UniversityThailand39745
1547Universiti Pendidikan Sultan IdrisMalaysia39651
1548University of BaghdadIraq39528
1549Ming Chi University of TechnologyTaiwan39417
1550University of Economics Prague / Vysoká škola ekonomická v Praze VŠECzech Republic39401
1551Nagoya Institute of Technology / 名古屋工業大学Japan39156
1552Belgorod State Technological University VG Shukhov / Белгородский Государственный Технологический Университет В Г ШуховаRussian Federation39053
1553Novosibirsk State University / Новосибирский государственный университетRussian Federation39030
1554Université Cadi Ayyad MarrakechMorocco39005
1555Universidade Estadual do CearáBrazil38985
1556Institut National des Sciences Appliquées de Rennes/ INSA RennesFrance38985
1557Maharaja Sayajirao University of BarodaIndia38831
1558Universitas JemberIndonesia38783
1559Universidad Nacional de TucumánArgentina38679
1560University of Northern British ColumbiaCanada38676
1561King Mongkut’s University of Technology ThonburiThailand38574
1562New York Medical CollegeUnited States of America38541
1563Universität Otto Friedrich Universität BambergGermany38467
1564University of Kragujevac / Универзитет у Крагујевцу / Univerzitet u KragujevcuSerbia38333
1565Universidade Federal do MaranhãoBrazil38279
1566Universidad EAFITColombia38229
1567Ningbo University / 宁波大学China38134
1568Federal University of Technology MinnaNigeria37862
1569Hangzhou Dianzi University / 杭州电子科技大学China37702
1570University of BasrahIraq37672
1571East West University BangladeshBangladesh37644
1572University of ChesterUnited Kingdom37610
1573Instituto Politécnico de BragançaPortugal37405
1574University of Zielona Góra / Uniwersytet ZielonogórskiPoland37353
1575Abdul Wali Khan University MardanPakistan37330
1576Smith CollegeUnited States of America37175
1577Universidad Nacional del Centro de la Provincia de Buenos AiresArgentina37175
1578KIIT University Kalinga Institute of Industrial TechnologyIndia37088
1579Military Academy of Technology in Warsaw / Wojskowa Akademia Techniczna Jarosława Dąbrowskiego w WarszawiePoland37047
1580Prince of Songkla UniversityThailand37017
1581Universidad Pontificia BolivarianaColombia36986
1582University of South Eastern Norway / Universitetet i Sørøst-NorgeNorway36943
1583Lahore University of Management SciencesPakistan36895
1584Indian Institute of Technology MandiIndia36854
1585Karabük UniversityTurkey36803
1586Universidad Central de VenezuelaVenezuela36782
1587Central University of RajasthanIndia36706
1588Technische Universität Bergakademie FreibergGermany36641
1589(1)  California State University FresnoUnited States of America36493
1590University of West Bohemia / Západočeská univerzita v Plzni ZČUCzech Republic36486
1591University of MysoreIndia36437
1592University of PeloponneseGreece36432
1593Corvinus University of Budapest / Budapesti Corvinus Egyetem BCEHungary36415
1594Aksaray UniversityTurkey36381
1595Sardar Vallabhbhai National Institute of Technology SuratIndia36337
1596Universidade dos AçoresPortugal36230
1597Texas A&M University at QatarQatar36164
1598Uşak UniversityTurkey36161
1599University of Montenegro / Univerzitet Crne GoreMontenegro36022
1600Islamic Azad University Isfahan KhorasganIran35991
1601Dunarea de Jos University GalatiRomania35901
1602Damietta UniversityEgypt35895
1603Alzahra University (Azzahra University)Iran35699
1604Pepperdine UniversityUnited States of America35667
1605Universitat Ramon LlullSpain35638
1606University of the Philippines DilimanPhilippines35580
1607Universiti Sains Islam MalaysiaMalaysia35535
1608Indian Institute of Technology RajasthanIndia35468
1609Shahrood University of TechnologyIran35439
1610University of Miskolc / Miskolci Egyetem MEHungary35354
1611Universidade Estadual de Santa Cruz UESCBrazil35254
1612Institut Eurecom École d’Ingénieurs en Systemes de CommunicationFrance35251
1613École des Hautes Études en sciences sociales EHESS (comUE Université Paris PSL)France35170
1614Kazakh National University Al Farabi / Әл Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетіKazakhstan35053
1615Duy Tan University / Đại học Duy Tân DTUViet Nam34999
1616Lviv Medical University / Львівський національний медичний університетUkraine34948
1617Wroclaw University of Economics / Uniwersytet Ekonomiczny we WrocławiuPoland34916
1618Morgan State UniversityUnited States of America34778
1619California State University San BernardinoUnited States of America34705
1620(1)  Szent István University / Szent István Egyetem SZIEHungary34697
1621Reykjavik University / Háskólinn í ReykjavíkIceland34648
1622University of ZambiaZambia34646
1623Universiti Tenaga NasionalMalaysia34642
1624Universidade Federal dos Vales do Jequitinhonha e Mucuri UFVJMBrazil34551
1625Universidade de Fortaleza UNIFORBrazil34501
1626University of Port HarcourtNigeria34393
1627(1)  PSG College of TechnologyIndia34353
1628Kyushu Institute of Technology / 九州工業大学Japan34305
1629College of New JerseyUnited States of America34160
1630Ivane Javakhishvili Tbilisi State UniversityGeorgia34110
1631Albany Medical CollegeUnited States of America34086
1632China Medical University TaiwanTaiwan33932
1633Arab Academy for Science & Technology and Maritime TransportEgypt33872
1634Ahi Evran UniversityTurkey33817
1635Seattle UniversityUnited States of America33770
1636National Chengchi UniversityTaiwan33756
1637Université Sidi Mohammed Ben Abdellah FesMorocco33446
1638Fayoum UniversityEgypt33386
1639Belarusian State Economic University / Белорусский государственный экономический университетBelarus33276
1640Fundación Universitaria del Area AndinaColombia33255
1641Sodertorns University College / Södertörns högskolaSweden33139
1642Birmingham City University (University of Central England)United Kingdom33092
1643Cape Peninsula University of TechnologySouth Africa33044
1644IMT Atlantique / Ecole Nationale Supérieure Mines Télécom AtlantiqueFrance33026
1645Taiyuan University of Technology / 太原理工大学China32935
1646University of Latvia / Latvijas Universitāte RigaLatvia32894
1647Universidad Autónoma de QuerétaroMexico32724
1648Arak UniversityIran32625
1649Instituto Politécnico de LeiriaPortugal32560
1650Estonian University of Life Sciences / Eesti MaaülikoolEstonia32551
1651Université de Recherche Paris Sciences et lettres (comUE Université Paris PSL)France32358
1652South China Agricultural University / 华南农业大学China32344
1653National Taiwan Ocean UniversityTaiwan32311
1654Universidad de ValparaísoChile32286
1655University of BurdwanIndia32197
1656Ahmadu Bello UniversityNigeria32154
1657University of Arid Agriculture RawalpindiPakistan32046
1658Uzhhorod National University / Ужгородський національний університетUkraine32035
1659SRM Institute of Science & TechnologyIndia31984
1660Western Carolina UniversityUnited States of America31908
1661Kharkiv National University of Radio Electronics / Харківський національний університет радіоелектронікиUkraine31905
1662Özyeğin UniversityTurkey31850
1663Firat University / Fýrat ÜniversitesiTurkey31755
1664Al Jouf UniversitySaudi Arabia31713
1665Université Mohamed Khider BiskraAlgeria31670
1666Prince Sattam bin Abdulaziz UniversitySaudi Arabia31661
1667National University of Kyiv Mohyla Academy / Національний університет Києво Могилянська академіяUkraine31615
1668Jackson State UniversityUnited States of America31573
1669Saint Joseph’s UniversityUnited States of America31554
1670(1)  Lublin University of Technology / Politechnika LubelskaPoland31553
1671University of Yamanashi / 山梨大学Japan31535
1672University of New OrleansUnited States of America31472
1673Sri Sivasubramaniya Nadar College of EngineeringIndia31470
1674Giresun UniversityTurkey31382
1675International Islamic University IslamabadPakistan31356
1676Universidad Autónoma de Ciudad JuárezMexico31294
1677United Nations University (国際連合大学)Japan31221
1678Universitat de Vic Universitat Central de CatalunyaSpain31167
1679Universiti Kuala LumpurMalaysia31104
1680Moi UniversityKenya31062
1681Air Force Institute of TechnologyUnited States of America30996
1682Yamagata University / 山形大学Japan30902
1683Universidade Estadual do Centro Oeste UNICENTROBrazil30853
1684Higher Colleges of TechnologyUnited Arab Emirates30818
1685Graduate Institute of International Studies GenevaSwitzerland30796
1686Sahand University of Technology TabrizIran30723
1687Mercer UniversityUnited States of America30618
1688Myongji University / 명지대학교South Korea30592
1689University of WinnipegCanada30560
1690Teerthanker Mahaveer University MoradabadIndia30551
1691North China Electric Power University / 华北电力大学China30516
1692Long Island UniversityUnited States of America30483
1693Universidad del DesarrolloChile30465
1694Loyola University MarylandUnited States of America30305
1695North Eastern Federal University MK Ammosova (Yakutsk State University) / Северо-Восточный федеральный университет М К Аммосова (Якутский государственный университет)Russian Federation30243
1696Universiti Malaysia KelantanMalaysia30220
1697Collège de France (comUE Université Paris PSL)France30077
1698University of South Bohemia in České Budějovice / Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích JČUCzech Republic30032
1699University Lucian Blaga of SibiuRomania29987
1700Universidad Fundación San Pablo CEUSpain29937
1701Universidade de PernambucoBrazil29936
1702Université de Lyon II / Université Lumière Lyon II (comUE Université de Lyon)France29765
1703Majmaah UniversitySaudi Arabia29760
1704Institut d’Optique Graduate School IOGS ParisTech (comUE Université Paris Saclay)France29581
1705Conservatoire National des Arts et Métiers CNAM (comUE HESAM)France29578
1706Agricultural University PeshawarPakistan29365
1707NMIMS UniversityIndia29276
1708(1)  Dumlupinar University / T C Kütahya Dumlupınar ÜniversitesiTurkey29213
1709Mutah UniversityJordan29198
1710Universidad Autónoma de SinaloaMexico28880
1711Instituto Politécnico de LisboaPortugal28764
1712Saint Francis Xavier UniversityCanada28748
1713Wrocław University of Environmental and Life Sciences (Agricultural University) / Uniwersytet Przyrodniczy we WrocławiuPoland28735
1714Chung Hua University / 中華大學Taiwan28723
1715Chung Yuan Christian University / 中原大學Taiwan28698
1716American University of the Middle EastKuwait28697
1717University of Technology IraqIraq28690
1718Colorado Heights University (Teikyo Loretto Heights)United States of America28611
1719University of Skovde / Högskolan i SkövdeSweden28593
1720Sunway UniversityMalaysia28556
1721Ömer Halisdemir UniversityTurkey28555
1722Saitama University / 埼玉大学Japan28516
1723Nagoya City University / 名古屋市立大学Japan28490
1724Universidade Federal de Ouro Preto UFOPBrazil28447
1725National Institute of Technology Kurukshetra (Regional Engineering College)India28402
1726Islamic Azad University NajafabadIran28340
1727The Chinese University of Hong Kong Shenzhen / 香港中文大学(深圳)China28338
1728West Chester University of PennsylvaniaUnited States of America28307
1729Universidad Autónoma de ChihuahuaMexico28298
1730Christ University BengaluruIndia28246
1731National Institute of Science Education and ResearchIndia28223
1732China University of Petroleum Beijing / 中国石油大学(北京)China28210
1733Tshwane University of TechnologySouth Africa28186
1734Eskişehir Technical University / Eskişehir Teknik ÜniversitesiTurkey28158
1735Nanjing Normal University / 南京师范大学China28136
1736Rosalind Franklin University of Medicine and ScienceUnited States of America27986
1737University of KhartoumSudan27936
1738Université du Québec ChicoutimiCanada27884
1739Yuan Ze UniversityTaiwan27865
1740Adiyaman UniversityTurkey27781
1741Hanken School of Economics / Hanken Svenska handelshögskolanFinland27777
1742Chungbuk National University / 충북대학교South Korea27728
1743Rzeszow University of Technology / Politechnika Rzeszowska Ignacego ŁukasiewiczaPoland27712
1744University of Central ArkansasUnited States of America27585
1745University of Prishtina (Albanian language)Serbia27580
1746Universidad Nacional de San Martín ArgentinaArgentina27569
1747National Institute of Technology RaipurIndia27515
1748Bialystok Technical University / Politechnika BiałostockaPoland27340
1749(1)  CUNY Lehman CollegeUnited States of America27180
1750Lamar UniversityUnited States of America27179
1751Universidade Federal do Triangulo Mineiro UFTMBrazil27133
1752Texas A&M University CommerceUnited States of America27115
1753Brandenburgische Technische Universität CottbusGermany27100
1754Scuola Superiore di Studi Universitari e di Perfezionamento Sant’Anna SSSUP di PisaItaly27064
1755Shiv Nadar UniversityIndia27028
1756Gorgan University of Agricultural Sciences and Natural ResourcesIran27017
1757Yeungnam University / 영남대학교South Korea27007
1758Technical University of Czestochowa / Politechnika CzęstochowskaPoland26880
1759École Nationale Supérieure d’Ingénieurs de Caen / ENSI Caen (comUE Normandie Université)France26816
1760Texas A&M University GalvestonUnited States of America26783
1761University of Pannonia (University of Veszprem) / Pannon EgyetemHungary26689
1762Altai State University / Алтайский государственный университетRussian Federation26674
1763Islamia University BahawalpurPakistan26414
1764Tamkang UniversityTaiwan26359
1765Desert Research InstituteUnited States of America26294
1766Jaypee Institute of Information Technology University NoidaIndia26274
1767Medical University Prof Dr Paraskev Stoyanov Varna / Медицински университет Проф д р Параскев Стоянов ВарнаBulgaria26250
1768Université de Mulhouse / Université de Haute Alsace (Associé à l’Université de Strasbourg)France26136
1769University of Northern ColoradoUnited States of America26134
1770University of Engineering & Technology LahorePakistan26127
1771Tabuk UniverstiySaudi Arabia26055
1772Bezm-i Alem University / Bezmiâlem Vakıf ÜniversitesiTurkey26049
1773Izmir University of Economics / İzmir Ekonomi ÜniversitesiTurkey25993
1774University of Aizu / 会津大学Japan25968
1775University of Texas TylerUnited States of America25961
1776University of West FloridaUnited States of America25952
1777University of Wisconsin WhitewaterUnited States of America25881
1778Odessa State Polytechnic University / Одесский национальный политехнический университетUkraine25788
1779Amherst CollegeUnited States of America25768
1780Colegio de MéxicoMexico25702
1781National Institute of Technology HamirpurIndia25625
1782Universidad de la SabanaColombia25571
1783Kagoshima University / 鹿児島大学Japan25342
1784Ton Duc Thang University / Đại học Tôn Đức Thắng Thành phố Hồ Chí MinhViet Nam25323
1785Annamalai UniversityIndia25222
1786University of Lorestan KhorramabadIran25209
1787University of Gavle / Högskolan i GävleSweden25205
1788Humboldt State UniversityUnited States of America25196
1789Guangzhou University / 广州大学China25173
1790Soongsil University / 숭실대학교South Korea25157
1791Kean UniversityUnited States of America25035
1792University of Petroleum & Energy StudiesIndia24922
1793Universidade de Passo FundoBrazil24903
1794Tennessee Technological UniversityUnited States of America24856
1795Universitas Negeri PadangIndonesia24832
1796Karunya UniversityIndia24806
1797Northeast Ohio Medical University NEOMEDUnited States of America24801
1798Jagadguru Sri Shivarathreeshwara UniversityIndia24800
1799Université de Chambéry / Université Savoie Mont Blanc (Communauté Université Grenoble Alpes)France24760
1800Babcock UniversityNigeria24758
1801Tottori University / 鳥取大学Japan24720
1802Université d’Évry Val d’Essonne (comUE Université Paris Saclay)France24668
1803Shibaura Institute of Technology / 芝浦工業大学Japan24614
1804North South University BangladeshBangladesh24609
1805Iskenderun Technical University / İskenderun Teknik ÜniversitesiTurkey24565
1806University of Ha’ilSaudi Arabia24553
1807Zahedan University of Medical SciencesIran24505
1808University of BeninNigeria24486
1809University of JeddahSaudi Arabia24402
1810Bharath Institute of Higher Education and Research BIHERIndia24357
1811Universidade de Caxias do SulBrazil24351
1812Instituto Federal de Educação Ciência e Tecnologia de São Paulo IFSPBrazil24339
1813(3)  Peking University Health Science Center (Beijing Medical University) / 北京大学医学部China24331
1814(1)  Sanjay Gandhi Postgraduate Institute of Medical SciencesIndia24311
1815Bradley UniversityUnited States of America24300
1816Université de BejaiaAlgeria24281
1817University at Bialystok / Uniwersytet w BiałymstokuPoland24235
1818Ithaca CollegeUnited States of America24223
1819Pavol Jozef Šafárik University in Košice / Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v KošiciachSlovakia24220
1820Shiraz University of TechnologyIran24205
1821Western Norway University of Applied Sciences / Høgskulen på VestlandetNorway24201
1822Kansas State UniversityUnited States of America24134
1823Indian Institute of Science Education and Research ThiruvananthapuramIndia24117
1824Nanjing Forestry University / 南京林业大学China24070
1825O M Beketov National University of Urban Economy in Kharkiv / Харківський національний університет міського господарства О М БекетоваUkraine24048
1826Jain UniversityIndia24028
1827Belarusian State Technological University / Белорусский государственный технологический университетBelarus24015
1828Mehmet Akif Ersoy UniversityTurkey23932
1829Universiti Kebangsaan Malaysia / National University of MalaysiaMalaysia23922
1830Telkom University / Universitas TelkomIndonesia23910
1831(1)  Sam Higginbottom University of Agriculture Technology and SciencesIndia23910
1832Istanbul Aydin University / Ýstanbul Aydýn ÜniversitesiTurkey23895
1833Cardiff Metropolitan University (University of Wales Institute Cardiff)United Kingdom23889
1834California State University ChicoUnited States of America23888
1835Medical Academy Ludwik Rydygier in Bydgoszcz / Collegium Medicum w BydgoszczyPoland23857
1836Swarthmore CollegeUnited States of America23845
1837University of Fort HareSouth Africa23679
1838Hitit UniversityTurkey23648
1839IHE Delft Institute for Water EducationNetherlands23626
1840University of MacedoniaGreece23620
1841Iran Polymer and Petrochemical InstituteIran23539
1842Bozok UniversityTurkey23441
1843Universidade da MadeiraPortugal23316
1844Universidad Autónoma Metropolitana AzcapotzalcoMexico23291
1845University College of Boras / Högskolan i BoråsSweden23278
1846Université Abdelhamid Ibn Badis MostaganemAlgeria23263
1847Université du Littoral / Université du Littoral Côte d’Opale (comUE Lille Nord de France)France23239
1848University of Advancing TechnologyUnited States of America23166
1849Harbin Engineering University / 哈尔滨工程大学China23165
1850Nevşehir University / Nevşehir Hacı Bektaş Veli ÜniversitesiTurkey23143
1851Brighton and Sussex Medical SchoolUnited Kingdom23050
1852Islamic Azad University Tehran CentralIran23023
1853Université Abou Bekr Belkaid TlemcenAlgeria23014
1854Jeju National University (Cheju) / 제주대학교South Korea22966
1855California State University San MarcosUnited States of America22959
1856University of Ryukyus / 琉球大学Japan22935
1857University of MadrasIndia22916
1858Cracow University of Economics / Uniwersytet Ekonomiczny w KrakowiePoland22914
1859Nanjing Medical University / 南京医科大学China22900
1860Middlebury CollegeUnited States of America22789
1861German University in CairoEgypt22698
1862Scottish Association for Marine ScienceUnited Kingdom22674
1863Saint Petersburg Mining University / Санкт-Петербургский Горный УниверситеRussian Federation22645
1864Nirma University of Science & TechnologyIndia22563
1865Franklin & Marshall CollegeUnited States of America22553
1866Abu Dhabi UniversityUnited Arab Emirates22541
1867Sharda UniversityIndia22515
1868Fujita Health University / 藤田保健衛生大学Japan22497
1869University of New HavenUnited States of America22471
1870Jahangirnagar UniversityBangladesh22396
1871University of RuhunaSri Lanka22381
1872(1)  Universidad Autónoma de TamaulipasMexico22307
1873Poznan University of Medical Sciences / Uniwersytet Medyczny Karola Marcinkowskiego w PoznaniuPoland22306
1874Ilia State UniversityGeorgia22297
1875Integral UniversityIndia22281
1876Universidade Federal da Fronteira Sul UFFSBrazil22268
1877Saint Petersburg State Electrotechnical University / Санкт Петербургский государственный электротехнический университетRussian Federation22249
1878Cyprus International University 22235
1879University of ZadarCroatia22229
1880University of LahorePakistan22207
1881(3) Universitat Ramon Llull ESADE Business School BarcelonaSpain22045
1882Universidad Torcuato di TellaArgentina22040
1883University of ZagrebCroatia22035
1884Université du Québec RimouskiCanada21997
1885University of Tuzla / Univerzitet u TuzliBosnia and Herzegovina21944
1886South Dakota School of Mines & TechnologyUnited States of America21939
1887Birzeit UniversityPalestinian Territory21893
1888Universidad de las Américas PueblaMexico21812
1889Djillali Liabes university of Sidi Bel AbbesAlgeria21795
1890VNUHCM University of Technology / Trường Đại học Bách khoaViet Nam21760
1891Midwestern UniversityUnited States of America21703
1892Université de Technologie de Belfort Montbéliard (comUE Université Bourgogne Franche Comté)France21629
1893Nanchang University / 南昌大学China21599
1894University of the PacificUnited States of America21580
1895Chosun University / 조선대학교South Korea21579
1896Penza State University / Пензенский государственный университетRussian Federation21579
1897University of Danang / Đại học Đà NẵngViet Nam21566
1898Université M’Hamed Bougara de BoumerdesAlgeria21513
1899Athabasca UniversityCanada21505
1900Kurukshetra UniversityIndia21471
1901Hongik University / 홍익대학교South Korea21438
1902Saratov State University / Саратовский государственный университетRussian Federation21367
1903Durham UniversityUnited Kingdom21365
1904Pakistan Institute of Engineering & Applied Sciences IslamabadPakistan21361
1905Federal University of Technology OwerriNigeria21356
1906University of West GeorgiaUnited States of America21348
1907Altai State Technical University / Алтайский государственный технический университет И И ПолзуноваRussian Federation21331
1908Shaqra UniversitySaudi Arabia21321
1909Universidad del CaucaColombia21216
1910Open University of IsraelIsrael21116
1911V I Vernadsky Crimean Federal University / Крымский федеральный университет имени В.И ВернадскогоRussian Federation21080
1912Universitas Mercu BuanaIndonesia20961
1913(1)  Medical University of Gdansk / Gdański Uniwersytet MedycznyPoland20948
1914Bartin UniversityTurkey20902
1915University of Sadat CityEgypt20897
1916University of BedfordshireUnited Kingdom20889
1917(1)  Southern Medical University (First Military Medical University) / 南方医科大学China20827
1918California State University Dominguez HillsUnited States of America20819
1919Texas Southern UniversityUnited States of America20799
1920Universitat Internacional de CatalunyaSpain20733
1921UTP University of Science and Technology Bydgoszcz / Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy J i J Śniadeckich w BydgoszczyPoland20715
1922Université d’Avignon / Université d’Avignon et des Pays de VaucluseFrance20706
1923Institute for Advanced StudyUnited States of America20686
1924Prairie View A&M UniversityUnited States of America20617
1925Pomona CollegeUnited States of America20609
1926Hanbat National University / 한밭대학교South Korea20588
1927Indraprastha Institute of Information Technology Delhi India20551
1928William Paterson University of New JerseyUnited States of America20522
1929Universidad EuropeaSpain20452
1930Babol University of Medical SciencesIran20414
1931Universität PassauGermany20313
1932Beijing Forestry University / 北京林业大学China20268
1933Universitas MataramIndonesia20266
1934Gomel State University / Гомельский государственный университет Франциска СкориныBelarus20200
1935Bayero University Kano        Nigeria20066
1936Alagappa UniversityIndia20059
1937University of OradeaRomania20053
1938Sree Chitra Tirunal Institute for Medical Sciences and TechnologyIndia20025
1939Universität OsnabruckGermany20006
1940University of the South PacificFiji19986
1941Vitebsk State Medical University / Витебский государственный медицинский университетBelarus19963
1942Moscow Institute of Physics and Technology / Московский физико-технический институт государственный университетRussian Federation19946
1943University of Economics in Katowice / Uniwersytet Ekonomiczny w KatowicachPoland19911
1944Instituto de Empresa Business SchoolSpain19769
1945Elon UniversityUnited States of America19726
1946Northern Kentucky UniversityUnited States of America19667
1947Western Illinois UniversityUnited States of America19644
1948Technical University in Zvolen / Technická univerzita vo ZvoleneSlovakia19577
1949Ruhr Universität BochumGermany19563
1950Universidad Loyola AndaluciaSpain19546
1951Prince Sultan UniversitySaudi Arabia19526
1952Mae Fah Luang UniversityThailand19502
1953(3)  Barnard College Columbia UniversityUnited States of America19472
1954National Institute of Technology SilcharIndia19440
1955Eurasian National University L N Gumilev / Л Н Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетіKazakhstan19408
1956Technological Education Institute of ThessalonikiGreece19392
1957(3)  Universidad de la República Facultad de IngenieríaUruguay19386
1958Mount Royal UniversityCanada19377
1959Technological University Dublin (DIT+ITB+ITT)Italy19372
1960Ukrainian Medical Stomatological Academy / Українська медична стоматологічна академіяUkraine19353
1961(1)  University of KashmirIndia19347
1962Oberlin CollegeUnited States of America19316
1963Lingnan UniversityHong Kong19272
1964University of Houston Clear LakeUnited States of America19254
1965Al Quds University Arab University in JerusalemPalestinian Territory19222
1966Aswan UniversityEgypt19213
1967Université du Québec OutaouaisCanada19200
1968Institute for Advanced Studies in Basic SciencesIran19188
1969Babasaheb Bhimrao Ambedkar University LucknowIndia19180
1970Medical University of Silesia in Katowice / Śląski Uniwersytet Medyczny w KatowicachPoland19096
1971Universidad Autónoma Metropolitana XochimilcoMexico19063
1972Islamic University of GazaPalestinian Territory19044
1973Université 08 Mai 1945 GuelmaAlgeria19024
1974State University of New York at OswegoUnited States of America18979
1975T C Ordu University / T.C. Ordu ÜniversitesiTurkey18977
1976(1)  Kursk State University / Курский государственный университетRussian Federation18916
1977University of BahrainBahrain18867
1978National Institute of Technology Patna (Bihar College of Engineering)India18841
1979Tallinn University of Technology / Tallinna TehnikaülikoolEstonia18828
1980Kongju National University / 공주대학교South Korea18775
1981Atilim UniversityTurkey18737
1982Gonzaga UniversityUnited States of America18682
1983Presidency University KolkataIndia18582
1984North Carolina Central UniversityUnited States of America18571
1985Institute of Tropical Medicine AntwerpBelgium18559
1986Rangsit UniversityThailand18547
1987Lafayette CollegeUnited States of America18523
1988Universidad de CaraboboVenezuela18509
1989Dr D Y Patil VidyapeethIndia18477
1990Galgotias UniversityIndia18448
1991Urmia University of Medical SciencesIran18435
1992Mustansiriyah UniversityIraq18410
1993Texas Woman’s UniversityUnited States of America18391
1994Pontificia Universidade Católica do Campinas PUC-CAMPINASBrazil18354
1995Université Paris Saclay (comUE Université Paris Saclay)France18288
1996Pedagogical University of Cracow / Uniwersytet Pedagogiczny Komisji Edukacji Narodowej w KrakowiePoland18240
1997Escuela Politécnica NacionalEcuador18235
1998Haute École ValaisanneSwitzerland18217
1999Mehran University of Engineering & TechnologyPakistan18144
2000Tennessee State UniversityUnited States of America18117
2001Osmania University HyderabadIndia18102
2002Canterbury Christ Church UniversityUnited Kingdom18088
2003Meiji University / 明治大学Japan18085
2004Universidad Nacional de QuilmesArgentina18060
2005Fairfield UniversityUnited States of America18035
2006University of SunderlandUnited Kingdom18028
2007Université Ibnou Zohr d’AgadirMorocco17983
2008Central China Normal University / 华中师范大学China17969
2009Toulouse School of EconomicsFrance17931
2010Centro Universitário da Fundação Educacional InacianaBrazil17895
2011Maltepe UniversityTurkey17883
2012Université de MonctonCanada17860
2013National University of Computer & Emerging SciencesPakistan17856
2014National University of Food Technologies Kyiv / Національний Університет Харчових ТехнологійUkraine17802
2015Pontificia Universidad Católica ArgentinaArgentina17783
2016University of GloucestershireUnited Kingdom17754
2017Polytechnique Hauts-de-France (Université de Valenciennes)France17731
2018European University CyprusCyprus17673
2019Thiagarajar College of EngineeringIndia17576
2020Sharif University of Technology TehranIran17572
2021Instituto Tecnológico Autónomo de MéxicoMexico17540
2022University of Hyogo (Himeji Institute of Technology) / 兵庫県立大学Japan17492
2023Hakim Sabzevari University (Tarbiat Moallem University Sabzevar)Iran17490
2024Union College Schenectady NYUnited States of America17473
2025Nelson Mandela UniversitySouth Africa17471
2026Indiana State UniversityUnited States of America17442
2027University Goce Delcev StipNorth Macedonia17433
2028Universidade do Oeste Paulista UNOESTEBrazil17428
2029Kadir Has UniversityTurkey17426
2030Colby CollegeUnited States of America17397
2031Universidade Paulista UNIPBrazil17394
2032Asian Institute of Technology ThailandThailand17386
2033Plovdiv University Paisii Hilendarski / Пловдивски университет Паисий ХилендарскиBulgaria17377
2034Centro de Investigación y Docencia EconómicasMexico17374
2035University of MosulIraq17344
2036Universidad del Bío-BíoChile17311
2037Guru Gobind Singh Indraprastha UniversityIndia17304
2038Universität Witten HerdeckeGermany17297
2039University of Benghazi (University of Garyounis)Libya17258
2040University Ovidius / Universitatea Ovidius din ConstanțaRomania17253
2041University of Veterinary and Animal Sciences LahorePakistan17236
2042Siksha O Anusandhan UniversityIndia17143
2043North Eastern Hill UniversityIndia17120
2044Universidade Federal de Juiz de Fora UFJFBrazil17093
2045Staffordshire UniversityUnited Kingdom17083
2046Hellenic Open UniversityGreece17068
2047Sher-E-Kashmir University of Agricultural Sciences & Technology of KashmirIndia17062
2048Cardinal Stefan Wyszynski University Warsaw / Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w WarszawiePoland17039
2049Universitas Halu Oleo KendariIndonesia16999
2050Yanka Kupala State University of Grodno / Гродненский государственный университет Янки КупалыBelarus16968
2051Ardabil University of Medical SciencesIran16886
2052Escola Nacional de Saude Publica Sergio AroucaBrazil16876
2053Bursa Teknik ÜniversitesiTurkey16865
2054Universidade Regional de Blumenau FURBBrazil16851
2055University of Žilina / Žilinská univerzita v ŽilineSlovakia16841
2056Feng Chia University / 逢甲大學全Taiwan16783
2057Beirut Arab UniversityLebanon16722
2058Université des Sciences et de la Technologie d’Oran Mohamed BoudiafAlgeria16719
2059(1)  Montanuniversität Leoben / University of LeobenAustria16712
2060Universidad Tecnológica de La Habana José Antonio EcheverríaCuba16695
2061Kyiv National University of the Technology and Design / Київський Національний Університет Технологій та ДизайнуUkraine16677
2062Université de Paris X / Université Paris Ouest Nanterre La Défense (comUE Université Paris Lumières)France16623
2063Yale NUS CollegeSingapore16597
2064Grodno State Medical University / Гродненский государственный медицинский университетBelarus16564
2065Kwansei Gakuin University / 関西学院大学Japan16513
2066Universidade do Vale do Itajaí UNIVALIBrazil16510
2067Bingöl UniversityTurkey16504
2068Universidad ICESIColombia16502
2069Chongqing University of Posts & Telecommunications / 重庆邮电大学China16472
2070Hogeschool van Amsterdam HvANetherlands16449
2071Universidad San Sebastián ChileChile16426
2072Universidad de las Fuerzas Armadas ESPE (Escuela Politécnica del Ejército)Ecuador16401
2073Henan University / 河南大学China16372
2074Vitebsk State Academy of Veterinary Medicine / государственная академия ветеринарной медициныBelarus16363
2075University of MauritiusMauritius16343
2076Pandit Deendayal Petroleum UniversityIndia16309
2077Baqiyatallah Medical Sciences UniversityIran16288
2078University of UyoNigeria16286
2079Doshisha University / 同志社大学Japan16279
2080Ternopil National Medical University / Тернопiльський Національний Медичний УніверситетUkraine16274
2081University of SulaimaniIraq16253
2082Indiana University of PennsylvaniaUnited States of America16226
2083Faculdade de Odontologia São Leopoldo MandicBrazil16225
2084Ss Cyril and Methodius University SkopjeNorth Macedonia16168
2085Qingdao University / 青岛大学China16165
2086Harvey Mudd CollegeUnited States of America16156
2087National Institute of Technology KarnatakaIndia16096
2088Rajamangala University of Technology ThanyaburiThailand16092
2089Texas A&M University KingsvilleUnited States of America16066
2090CUNY New York City College of TechnologyUnited States of America16063
2091Helmut Schmidt UniversitätGermany16053
2092University of AbertayUnited Kingdom16052
2093Florida Agricultural & Mechanical UniversityUnited States of America16035
2094Manhattan CollegeUnited States of America16031
2095Mount Allison UniversityCanada16006
2096Shahjalal University of Science & TechnologyBangladesh16003
2097Kafkas University / Kafkas ÜniversitesiTurkey16000
2098Yangzhou University / 扬州大学China15950
2099National University of Civil Defence of Ukraine / Національний університет цивільного захисту УкраїниUkraine15934
2100Çankiri Karatekin UniversityTurkey15923
2101Necmettin Erbakan University KonyaTurkey15876
2102Vinnitsa National Pirogov Memorial Medical University / Вінницький національний медичний університет М І ПироговаUkraine15875
2103Instituto Tecnológico de Costa RicaCosta Rica15866
2104University of GujratPakistan15858
2105Universidad Autónoma de ZacatecasMexico15839
2106Universidad Técnica Particular de LojaEcuador15838
2107State University of New York at New PaltzUnited States of America15811
2108(1)  University of Ostrava / Ostravská univerzita v Ostravě OUCzech Republic15810
2109Bilecik Şeyh Edebali ÜniversitesiTurkey15801
2110Gauhati UniversityIndia15788
2111Universidad de SonoraMexico15764
2112Mount Holyoke CollegeUnited States of America15752
2113University of VendaSouth Africa15749
2114FernUniversität in HagenGermany15725
2115Bukovinian State Medical University / Буковинський державний медичний університетUkraine15725
2116Chernihiv National University of Technology / Чернігівський національний технологічний університетUkraine15702
2117Uskudar University / Üsküdar ÜniversitesiTurkey15691
2118Menzies School of Health ResearchAustralia15688
2119Université de Montpellier III / Université Paul Valéry (comUE Languedoc Roussillon Universités)France15635
2120Claremont Mckenna CollegeUnited States of America15630
2121Universitas Kristen Satya WacanaIndonesia15628
2122National Defence University of MalaysiaMalaysia15582
2123Shimane University / 島根大学Japan15579
2124Sonoma State UniversityUnited States of America15544
2125Mekelle UniversityEthiopia15540
2126Kazimierz Wielki University Bydgoszcz / Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w BydgoszczyPoland15536
2127College of Technological StudiesKuwait15501
2128Istanbul Commerce University / İstanbul Ticaret ÜniversitesiTurkey15466
2129University of ChittagongBangladesh15456
2130Kansai University / 関西大学Japan15445
2131University of TampaUnited States of America15431
2132Hamamatsu University School of Medicine / 浜松医科大学Japan15424
2133Tomsk State University of Control Systems and Radioelectronics / Томский государственный университет систем управления и радиоэлектроникиRussian Federation15399
2134University of Wisconsin la CrosseUnited States of America15383
2135Islamic Azad University South TehranIran15333
2136Al Azhar University of GazaPalestinian Territory15305
2137Ajman UniversityUnited Arab Emirates15255
2138Manipal University JaipurIndia15234
2139Universidade Cruzeiro do SulBrazil15202
2140University of Life Sciences in Lublin (Agricultural University) / Uniwersytet Przyrodniczy w LubliniePoland15176
2141Universidade Federal do Estado do Rio de Janeiro UNIRIOBrazil15165
2142Rashtreeya Vidyalaya College of EngineeringIndia15162
2143Faculdade de Medicina de São José do Rio Preto FAMERPBrazil15146
2144National Institute of Mental Health and NeurosciencesIndia15143
2145Asia University TaiwanTaiwan15138
2146Nitte UniversityIndia15119
2147GLA UniversityIndia15117
2148German Jordanian UniversityJordan15086
2149Golestan University of Medical SciencesIran15084
2150Bannari Amman Institute of TechnologyIndia15030
2151Université de M’SilaAlgeria15023
2152Chitkara UniversityIndia15012
2153University for Development StudiesGhana14988
2154Future UniversityEgypt14954
2155Thompson Rivers UniversityCanada14913
2156University of the West Indies Cave Hill Campus BarbadosBarbados14911
2157Zhytomyr Ivan Franko State University / Житомирський державний університет І ФранкаUkraine14904
2158Rafsanjan University of Medical SciencesIran14902
2159Universitas Muhammadiyah YogyakartaIndonesia14900
2160Yaşar UniversityTurkey14892
2161Imam Khomeini International University QazvinIran14836
2162Yasuj UniversityIran14831
2163Coastal Carolina UniversityUnited States of America14741
2164(3)  Southern Illinois University School of MedicineUnited States of America14694
2165Universidad Central Marta Abreu de las VillasCuba14687
2166Western University of Health SciencesUnited States of America14659
2167University of KalyaniIndia14645
2168National Nuclear Research University (Moscow State Engineering Physics Institute) / Национальный исследовательский ядерный университет МИФИRussian Federation14606
2169Landmark UniversityNigeria14604
2170Karamanoğlu Mehmetbey UniversityTurkey14538
2171University of JaffnaSri Lanka14530
2172University of PeshawarPakistan14498
2173University of AnbarIraq14409
2174Charotar University of Science & TechnologyIndia14407
2175Universidad Autónoma de Nuevo LeónMexico14399
2176Scuola Universitaria Professionale della Svizzera ItalianaSwitzerland14351
2177Reed CollegeUnited States of America14339
2178Otto Beisheim Graduate School of ManagementGermany14323
2179Mendel University Brno / Mendelova univerzita v Brně MENDELUCzech Republic14259
2180Gümüşhane University / Gümüşhane ÜniversitesiTurkey14214
2181University of LimpopoSouth Africa14152
2182Universitas TadulakoIndonesia14151
2183Odessa National Academy of Food Technologies / Одеська національна академія харчових технологійUkraine14142
2184Universidad Pedagógica Nacional BogotáColombia14125
2185İstinye Üniversitesi / Istinye UniversityTurkey14123
2186Prince Mohammad Bin Fahd UniversitySaudi Arabia14101
2187Tavria State Agrotechnological University / Таврійський державний агротехнологічний університетUkraine14053
2188Belarusian State Pedagogical University M Tank / Белорусский государственный педагогический университет М ТанкаBelarus14027
2189Universidad Nacional de Río CuartoArgentina14018
2190Shanxi University / 山西大学China14004
2191Vitebsk State University P M Masherov / Витебский государственный университет П М МашероваBelarus13958
2192Ternopil Ivan Pul’uj National Technical University / Тернопільський національний технічний університет І ПулюяUkraine13899
2193Universidad Autónoma de AguascalientesMexico13852
2194Maulana Azad National Institute of Technology BhopalIndia13830
2195Kharkiv National University of Internal Affairs / Харківський національний університет внутрішніх справUkraine13797
2196(1)  University of Medicine and Pharmacy Victor Babes TimisoaraRomania13794
2197Semnan University of Medical SciencesIran13739
2198Grenoble École de ManagementFrance13735
2199Macalester CollegeUnited States of America13696
2200Hankuk University of Foreign Studies / 한국외국어대학교South Korea13644
2201Khmelnitsky National University / Хмельницький нацiональний унiверситетUkraine13632
2202Bowdoin CollegeUnited States of America13544
2203Kumoh National Institute of Technology / 금오공과대학교South Korea13502
2204Altınbaş ÜniversitesiTurkey13501
2205Minnesota State University MankatoUnited States of America13471
2206Hitotsubashi University / 一橋大学Japan13427
2207Faculdade de Ciências Médicas da Santa Casa de São Paulo FCMSCSPBrazil13427
2208Srinakharinwirot UniversityThailand13424
2209Universidad del TolimaColombia13394
2210Chang’an University / 长安大学China13351
2211College of the Holy CrossUnited States of America13339
2212Zhytomyr Polytechnic State University / Державний університет Житомирська політехнікаUkraine13327
2213Southern Taiwan University of Science & Technology / 南臺科技大學Taiwan13322
2214Istanbul Şehir UniversityTurkey13314
2215EM Lyon Business SchoolFrance13285
2216Tyumen State University / Тюменский государственный университетRussian Federation13225
2217Junagadh Agricultural UniversityIndia13180
2218Université de Paris (IPGP Descartes Diderot)France13179
2219Cherkassy State University / Черкаський національний університет Богдана ХмельницькогоUkraine13154
2220Icahn School of Medicine at Mount SinaiUnited States of America13151
2221Universidad Politécnica Salesiana EcuadorEcuador13146
2222Konya Teknik Üniversitesi / Konya Technical UniversityTurkey13119
2223Université Badji Mokhtar de AnnabaAlgeria13080
2224Sinop UniversityTurkey13075
2225Central Connecticut State UniversityUnited States of America13068
2226Jaypee University of Information Technology WaknaghatIndia13050
2227Universidade do Estado de Mato Grosso UNEMATBrazil13033
2228Inje University / 인제대학교South Korea13030
2229AdventHealth UniversityUnited States of America13003
2230Singapore Institute of TechnologySingapore12987
2231Anhui University / 安徽大学China12981
2232Kabardino Balkarian State University / Кабардино-Балкарский государственный университетRussian Federation12934
2233Universidade Estácio de SáBrazil12911
2234Christopher Newport UniversityUnited States of America12857
2235Indian Institute of Space Science & TechnologyIndia12838
2236Université Côte d’Azur (comUE Université Côte d’Azur)France12832
2237University of Medicine and Pharmacy CraiovaRomania12826
2238Technical University of Sofia / Технически университет СофияBulgaria12813
2239Hosei University / 法政大学Japan12689
2240University of PetraJordan12681
2241Universidad El BosqueColombia12674
2242(3)  Universidade Lusófona de Humanidades e TecnologiasPortugal12673
2243Soonchunhyang University / 순천향대학교South Korea12668
2244University of Wisconsin Eau ClaireUnited States of America12664
2245Occidental CollegeUnited States of America12663
2246Chuo University / 中央大学Japan12620
2247Universidad de Bogotá Jorge Tadeo LozanoColombia12603
2248IESE Business School Universidad de NavarraSpain12598
2249Universidad Nacional de San LuisArgentina12589
2250Persian Gulf University BushehrIran12572
2251Al Al-Bayt UniversityJordan12571
2252Georgian Technical UniversityGeorgia12553
2253Naresuan UniversityThailand12525
2254University of BaltimoreUnited States of America12516
2255Tamil Nadu Veterinary and Animal Sciences UniversityIndia12456
2256Yamaguchi University / 山口大学Japan12447
2257Pontificia Universidad Católica del EcuadorEcuador12402
2258Government College University LahorePakistan12398
2259Stepan Gzhytskyi National University of Veterinary Medicine and Biotechnologies Lviv / Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. ҐжицькогоUkraine12393
2260Northeast Normal University / 东北师范大学China12336
2261University of Hradec Králové / Univerzita Hradec Králové UHKCzech Republic12315
2262University of BotswanaBotswana12313
2263Universidad del Pacífico PerúPeru12293
2264National Institute of Technology JamshedpurIndia12274
2265Óbuda University (Budapest Polytechnic) / Óbudai EgyetemHungary12243
2266Slovak University of Agriculture in Nitra / Slovenská poľnohospodárska univerzita v NitreSlovakia12211
2267Huaqiao University / 华侨大学China12163
2268Universidade Federal do Vale do São Francisco UNIVASFBrazil12142
2269Kirovograd National Technical University / Кіровоградський національний технічний університетUkraine12138
2270Jawaharlal Institute of Postgraduate Medical Education & ResearchIndia12098
2271University West / Högskolan VästSweden12093
2272National Pingtung University of Science & Technology / 國立屏東科技大學Taiwan12057
2273Butler UniversityUnited States of America11997
2274Kufa University / University of KufaIraq11995
2275Alfaisal UniversitySaudi Arabia11974
2276Gulf University for Science & TechnologyKuwait11949
2277Bard CollegeUnited States of America11946
2278Nippon Medical School / 日本医科大学Japan11932
2279University of New England MaineUnited States of America11912
2280Universidad Católica del MauleChile11898
2281Rajiv Gandhi Centre for BiotechnologyIndia11889
2282Port Said UniversityEgypt11874
2283Ibaraki University / 茨城大学Japan11873
2284Iğdır UniversityTurkey11865
2285Delhi Technological UniversityIndia11828
2286University of Shanghai for Science & Technology / 上海理工大学China11794
2287Brac UniversityBangladesh11760
2288Hue University / Đại học HuếViet Nam11726
2289Curtin University SarawakMalaysia11704
2290University of Primorska / Univerza na PrimorskemSlovenia11702
2291Kielce University of Technology / Politechnika Świętokrzyska w KielcachPoland11690
2292National Kaohsiung University of Science and TechnologyTaiwan11683
2293ICAR Central Institute of Fisheries Education CIFEIndia11668
2294Yokohama City University / 横浜市立大学Japan11663
2295Yasuj University of Medical SciencesIran11633
2296(1)  California State University FresnoUnited States of America11596
2297Ateneo de Manila UniversityPhilippines11583
2298National Yunlin University of Science & TechnologyTaiwan11582
2299Universidad Mayor ChileChile11582
2300Universidad de CuencaEcuador11549
2301Arak University of Medical SciencesIran11548
2302University of West London (Thames Valley University)United Kingdom11531
2303Vietnam National University of AgricultureViet Nam11525
2304Arkansas State UniversityUnited States of America11511
2305Instituto Tecnológico MetropolitanoColombia11511
2306Acadia UniversityCanada11493
2307Al Zaytoonah UniversityJordan11477
2308Universitas Katolik ParahyanganIndonesia11470
2309Can Tho University / Đại học Cần ThơViet Nam11439
2310Petrozavodsk State University / Петрозаводский государственный университетRussian Federation11369
2311North Maharashtra UniversityIndia11369
2312Kharkiv State Academy of Railway Transport / Українська державна академія залізничного транспортуUkraine11369
2313Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics / Белорусский государственный университет информатики и радиоэлектроникиBelarus11329
2314Assam UniversityIndia11328
2315Murray State UniversityUnited States of America11307
2316University of Fukui / 福井大学Japan11294
2317Salahaddin University ErbilIraq11290
2318Fujian Normal University / 福建师范大学China11261
2319All India Institute of Medical Sciences AIIMS RishikeshIndia11257
2320Dnipropetrovsk State Medical Academy / Дніпропетровська медична академіяUkraine11217
2321Institute of Mathematical SciencesIndia11183
2322Instituto Federal de Educação Ciência e Tecnologia do Espírito SantoBrazil11182
2323Université de Marne la Vallée / Université Paris Est Marne la Vallée (comUE Université Paris Est)France11178
2324Université Hassiba Benbouali de ChlefAlgeria11138
2325Universidad Católica de Valencia San Vicente MártirSpain11134
2326Central University of Tamil NaduIndia11118
2327Széchenyi István University Győr / Széchenyi István Egyetem SZEHungary11096
2328Université Fédérale de Toulouse Midi Pyrénées (comUE Université de Toulouse)France11073
2329Instituto Superior de Psicologia AplicadaPortugal11036
2330Kongu Engineering CollegeIndia11026
2331Al Ahliyya Amman UniversityJordan11019
2332University of Lapland / Lapin yliopisto / Lapplands UniversitetFinland11009
2333Jawaharlal Nehru Technological University HyderabadIndia10983
2334Indian Institute of Information Technology Allahabad India10965
2335Macau University of Science & TechnologyMacao10960
2336State University of Moldova / Universitatea de Stat din MoldovaMoldova10950
2337Rutgers The State University of New Jersey CamdenUnited States of America10878
2338Periyar University SalemIndia10842
2339Universitas GunadarmaIndonesia10815
2340Sacred Heart UniversityUnited States of America10802
2341University of Engineering & Technology TaxilaPakistan10801
2342Bushehr University of Medical SciencesIran10793
2343Frederick University Cyprus10791
2344Hasso Plattner InstituteGermany10772
2345Xiangtan University / 湘潭大学China10742
2346Centro Federal de Educacão Tecnológica de Minas Gerais CEFET-MGBrazil10712
2347Willamette UniversityUnited States of America10710
2348University of MaiduguriNigeria10705
2349Toyota Technological Institute ChicagoUnited States of America10685
2350Liverpool Hope UniversityUnited Kingdom10682
2351Bauman Moscow State Technical University / Московский государственный технический университет Н Э БауманаRussian Federation10633
2352California State University Monterey BayUnited States of America10585
2353Hunan Normal University / 湖南师范大学China10575
2354(3)  University of Texas Health Science Center at HoustonUnited States of America10571
2355Yerevan State UniversityArmenia10561
2356Szczecin University / Uniwersytet SzczecińskiPoland10544
2357Universidad del AtlánticoColombia10515
2358Universitas TerbukaIndonesia10493
2359National Institute of Technology Agartala (Tripura Engineering College)India10481
2360Monmouth UniversityUnited States of America10449
2361Al Hussein bin Talal UniversityJordan10446
2362Instituto Politécnico de SetúbalPortugal10442
2363Western University Hanoi / Đại học Thành Tây Hà NộiViet Nam10436
2364institut National des sciences Appliquées de Rouen / INSA Rouen (comUE Normandie Université)France10421
2365Buffalo State SUNYUnited States of America10409
2366Chelyabinsk State Pedagogical University / Челябинский государственный педагогический университетRussian Federation10408
2367Sophia University / 上智大学Japan10407
2368M S Ramaiah Institute of TechnologyIndia10397
2369Southern Connecticut State UniversityUnited States of America10348
2370Simmons CollegeUnited States of America10332
2371Goa UniversityIndia10305
2372Indian Institute of Information Technology Design and Manufacturing IIITDM JabalpurIndia10287
2373Agrocampus Ouest / Institut Supérieur des Sciences Agronomiques Agroalimentaires Horticoles et du PaysageFrance10282
2374Immanuel Kant State University of Russia (Kaliningrad State University) / Балтийский федеральный университет И КантаRussian Federation10280
2375Vidyasagar UniversityIndia10275
2376Batman UniversityTurkey10253
2377Zhejiang SCI-TECH University / 浙江理工大学China10241
2378Purdue University NorthwestUnited States of America10237
2379Universidad Tecnológica NacionalArgentina10233
2380Université Amar Telidji de LaghouatAlgeria10225
2381Istanbul Bilgi UniversityTurkey10219
2382Independent University BangladeshBangladesh10201
2383Banat University of Agricultural Sciences TimisoaraRomania10201
2384Kashan University of Medical SciencesIran10197
2385Sri Ramachandra University (Sri Ramachandra Medical College and Research Institute)India10165
2386Universidad Panamericana MéxicoMexico10155
2387Tikrit UniversityIraq10142
2388Vassar CollegeUnited States of America10133
2389Dalarna University College / Högskolan DalarnaSweden10133
2390State University of New York Institute of Technology Utica/Rome SUNY PolyUnited States of America10122
2391Abdullah Gül University KayseriTurkey10114
2392Hanoi National University of Pedagogy / Trường Đại học Sư Phạm Hà NộiViet Nam10113
2393Université du Havre / Université Le Havre Normandie (comUE Normandie Université)France10104
2394PES University (PES Institute of Technology)India10100
2395Troy UniversityUnited States of America10090
2396Princess Sumaya University for TechnologyJordan10087
2397National Mining University of Ukraine / Національний гірничий університетUkraine10086
2398Universidad de TarapacáChile10078
2399Instituto Superior de Engenharia de CoimbraPortugal10072
2400Colegio de la Frontera NorteMexico10069
2401Mykolas Romeris University / Mykolo Romerio universitetas Lithuania10061
2402Université Moulay Ismail MeknèsMorocco10054
2403University of DuhokIraq10030
2404Yachay TechEcuador10004
2405University of La VerneUnited States of America9985
2406Çankaya UniversityTurkey9978
2407Centro de Investigación en MatemáticasMexico9962
2408(3)  Université de Monastir Faculté des Sciences de MonastirTunisia9958
2409Birjand University of Medical SciencesIran9935
2410Fu Jen Catholic University / 輔仁大學Taiwan9896
2411Mepco Schlenk Engineering CollegeIndia9887
2412Nipissing UniversityCanada9882
2413Universidade AbertaPortugal9877
2414Artvin Çoruh UniversityTurkey9871
2415Sari Agricultural Science and Natural Resources UniversityIran9871
2416Université de Rennes II / Université Rennes II Haute BretagneFrance9862
2417Université de MascaraAlgeria9835
2418Federal University Oye Ekiti Ekiti StateNigeria9827
2419Hazara UniversityPakistan9807
2420Lagos State UniversityNigeria9796
2421Technological Education Institute of CreteGreece9795
2422(3)  Universidad de la República Facultad de QuímicaUruguay9775
2423A T Still UniversityUnited States of America9758
2424Washington & Lee UniversityUnited States of America9751
2425Bandırma Onyedi Eylül ÜniversitesiTurkey9747
2426COMSATS University AbbottabadPakistan9721
2427Metropolitan State University of DenverUnited States of America9703
2428Pondicherry Engineering CollegeIndia9698
2429University of NorthamptonUnited Kingdom9695
2430Kharkiv Medical Academy of Postgraduate Education / Харківська медична академія післядипломної освітиUkraine9695
2431Université de Batna 2Algeria9689
2432University of PitestiRomania9658
2433China Pharmaceutical University / 中国药科大学China9655
2434University of Wisconsin OshkoshUnited States of America9641
2435PSG College of Arts and ScienceIndia9630
2436National University of Physical Education and Sport of Ukraine / Національний Університет Фізичного Виховання І Спорту УкраїниUkraine9627
2437University of ZimbabweZimbabwe9624
2438British University in EgyptEgypt9615
2439Universidad Antonio NariñoColombia9595
2440Azarbaijan Shahid Madani University Tarbiat MoallemIran9584
2441Utah Valley UniversityUnited States of America9563
2442TED UniversityTurkey9475
2443Singidunum University / Универзитет Сингидунум / Univerzitet SingidunumSerbia9456
2444Youngstown State UniversityUnited States of America9454
2445Holon Institute of TechnologyIsrael9449
2446Rostov State Medical University / Ростовский государственной медицинский университетRussian Federation9440
2447Technical University of Liberec / Technická univerzita v Liberci TULCzech Republic9380
2448Jichi Medical School / 自治医科大学Japan9360
2449BFH Berner Fachhochschule / Haute école spécialisée bernoiseSwitzerland9352
2450Mahasarakham UniversityThailand9341
2451Yanshan University / 燕山大学China9338
2452Centurion University of Technology and ManagementIndia9332
2453Manonmaniam Sundaranar UniversityIndia9291
2454Institut Polytechnique Lasalle BeauvaisFrance9283
2455University of Rzeszow / Uniwersytet RzeszowskiPoland9273
2456Università di Macerata (Università degli Studi di Macerata)Italy9270
2457Sapientia Hungarian University of TransylvaniaRomania9251
2458Ionian UniversityGreece9249
2459All India institute of Medical Sciences AIIMS BhopalIndia9200
2460Denison UniversityUnited States of America9185
2461Indian Institute of Management LucknowIndia9183
2462Université Kasdi Merbah OuarglaAlgeria9180
2463Northwest A & F University / 西北农林科技大学China9135
2464Universitas Negeri GorontaloIndonesia9134
2465Calvin UniversityUnited States of America9129
2466Muş Alparslan UniversityTurkey9117
2467Suranaree University of TechnologyThailand9093
2468Technical University of Moldova / Universitatea Tehnica a MoldoveiMoldova9069
2469Central University of HaryanaIndia9063
2470Instituto Federal GoianoBrazil9061
2471Vels University ChennaiIndia9050
2472Skidmore CollegeUnited States of America9048
2473Seattle Pacific UniversityUnited States of America9040
2474Widener UniversityUnited States of America9031
2475(3)  Université de Tunis el Manar Faculté des Sciences Mathématiques, Physiques et Naturelles de TunisTunisia9007
2476Gelişim University / İstanbul Gelişim ÜniversitesiTurkey8934
2477Istanbul Sabahattin Zaim UniversityTurkey8917
2478Haverford CollegeUnited States of America8915
2479Università IUAV di Venezia (Istituto universitario di architettura di Venezia)Italy8895
2480IÉSEG School of ManagementFrance8868
2481MacEwan University (Grant MacEwan College)Canada8866
2482Central Washington UniversityUnited States of America8857
2483Eastern Illinois UniversityUnited States of America8831
2484Saga University / 佐賀大学Japan8830
2485Yunnan University / 云南大学China8817
2486Kyoto Institute of Technology / 京都工芸繊維大学Japan8815
2487École Nationale Vétérinaire de Toulouse (comUE Université de Toulouse)France8812
2488Universidad de Mondragon Mondragon UnibertsitateaSpain8782
2489Suan Sunandha Rajabhat UniversityThailand8781
2490California State University BakersfieldUnited States of America8781
2491Bangabandhu Sheikh Mujibur Rahman Agricultural UniversityBangladesh8777
2492Universidad Católica de la Santísima ConcepciónChile8741
2493Kerbala University/ University of KarbalaIraq8721
2494Hochschule LuzernSwitzerland8708
2495Cyprus InstituteCyprus8707
2496Federal University Ndufu Alike Ikwo FUNAINigeria8704
2497Universidade Estadual de Goiás UEGBrazil8699
2498Changwon National University / 창원대학교South Korea8695
2499University of Engineering & Technology PeshawarPakistan8693
2500Petro Mohyla Black Sea National University / Чорноморський національний університет Петра МогилиUkraine8691
2501Khulna University of Engineering & TechnologyBangladesh8680
2502Sebha University /Sabha UniversityLibya8651
2503Southern Russian State Technical University (Novocherkassk Polytechnical Institute) / Южно Российский государственный политехнический университет М И ПлатоваRussian Federation8650
2504Josip Juraj Strossmayer University of OsijekCroatia8646
2505Universidad de AntofagastaChile8626
2506Al Qadisiyah UniversityIraq8589
2507Universidade de Franca UNIFRANBrazil8574
2508Prydneprovskaya State Academy of Construction and Architecture / Придніпровська державна академія будівництва та архітектуриUkraine8573
2509Bila Tserkva State Agrarian University / Білоцерківський Національний Аграрний УніверситетUkraine8559
2510Rose Hulman Institute of TechnologyUnited States of America8537
2511Universidad del MagdalenaColombia8535
2512Universidad Pontificia de SalamancaSpain8528
2513Chandigarh Group of CollegesIndia8505
2514University of Natural Sciences and the Humanities in Siedlce / Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w SiedlcachPoland8500
2515Université Larbi Ben Mhidi de Oum El BouaghiAlgeria8482
2516Fujian Agriculture & Forestry University / 福建农林大学China8474
2517(3)  Universidad de la República Facultad de Ciencias SocialesUruguay8465
2518Université Hassan II de CasablancaMorocco8461
2519Hasan Kalyoncu University (Gazikent University)Turkey8442
2520Technical University of Koszalin / Politechnika KoszalińskaPoland8436
2521Vel Tech Dr RR & Dr SR Technical UniversityIndia8393
2522Shri Mata Vaishno Devi UniversityIndia8385
2523Siirt UniversityTurkey8356
2524Rollins CollegeUnited States of America8342
2525Subharti UniversityIndia8328
2526Istituto Dalle Molle di Studi sull’Intelligenza ArtificialeSwitzerland8315
2527University of Tripoli (Al Fateh University)Libya8302
2528Tafila Technical UniversityJordan8276
2529Kampala International UniversityUganda8274
2530Université de JijelAlgeria8272
2531Veer Surendra Sai University of Technology (University College of Engineering Burla)India8234
2532Hangzhou Normal University / 杭州师范大学 China8232
2533Southwestern University of Finance & Economics / 西南财经大学China8229
2534University of ZabolIran8227
2535University of HartfordUnited States of America8211
2536Opole University of Technology / Politechnika OpolskaPoland8211
2537Universidade do Sul de Santa Catarina UNISULBrazil8203
2538Universidade Federal de Integração Luso Afro Brasileira UNILABBrazil8194
2539Maharshi Dayanand UniversityIndia8191
2540Qingdao University of Science & Technology / 青岛科技大学China8187
2541Al Ain UniversityUnited Arab Emirates8175
2542Universitas Islam Negeri Raden Intan Lampung (UIN Raden Intan Lampung)Indonesia8167
2543Gomel State Medical University / Гомельский государственный медицинский университетBelarus8098
2544Instituto Politécnico de Castelo BrancoPortugal8093
2545Hautes Écoles Specialisees Geneve (Haute École de Travail Social)Switzerland8090
2546Inter-University Centre for Astronomy and AstrophysicsIndia8068
2547Madanapalle Institute of Technology & ScienceIndia8059
2548Kunsan National University / 군산대학교South Korea8034
2549University of MalakandPakistan8030
2550Biruni ÜniversitesiTurkey8029
2551Shahid Rajaee Teacher Training University TehranIran8012
2552(3)  Institute for Materials and Energy Sharif University of Technology Iran8009
2553University of Mostar / Sveucilište u MostaruBosnia and Herzegovina7994
2554Università degli Studi di Enna KoreItaly7981
2555Beykent UniversityTurkey7962
2556VNUHCM University of ScienceViet Nam7939
2557Diyala UniversityIraq7925
2558Sookmyung Women’s University / 숙명여자대학교South Korea7869
2559University of MumbaiIndia7844
2560Hope CollegeUnited States of America7843
2561Riga Technical University / Rīgas Tehniskā universitāteLatvia7842
2562Hochschule für Angewandte Wissenschaften HamburgGermany7814
2563College at Brockport SUNYUnited States of America7804
2564Universitas PattimuraIndonesia7783
2565Shoolini University of Biotechnology and Management SciencesIndia7780
2566(3)  Auburn University MontgomeryUnited States of America7771
2567Nizhny Novgorod State University / Нижегородский государственный университет Н И ЛобачевскогоRussian Federation7760
2568Technological Education Institute of AthensGreece7757
2569Daffodil International UniversityBangladesh7757
2570Universidade PositivoBrazil7754
2571Shahrood Medical Science UniversityIran7746
2572Tokyo Women’s Medical University / 東京女子医科大学Japan7743
2573Richard Stockton CollegeUnited States of America7730
2574Universidad Estatal de MilagroEcuador7676
2575Mogilev State University A Kuleshov / Могилевский государственный университет А А КулешоваBelarus7674
2576University of Jinan / 济南大学 China7665
2577Tomas Bata University in Zlín / Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně UTBCzech Republic7655
2578Zaporizhzhya National University / Запорізький національний університетUkraine7615
2579Bates CollegeUnited States of America7605
2580National Institute for Research & Development in Micro-TechnologiesRomania7596
2581Toyohashi University of Technology / 豊橋科学技術大学Japan7585
2582Panteion University of Political and Social SciencesGreece7578
2583Swinburne University of Technology Sarawak CampusMalaysia7572
2584Ned University of Engineering & TechnologyPakistan7558
2585Valdosta State UniversityUnited States of America7551
2586Kumaraguru College of TechnologyIndia7532
2587Ahmedabad UniversityIndia7510
2588Université de TébessaAlgeria7497
2589Daegu University / 대구대학교South Korea7483
2590Islamic Azad University TabrizIran7467
2591Applied Science Private UniversityJordan7458
2592Universidade do Vale do Paraíba UNIVAPBrazil7453
2593Lorestan University of Medical Sciences KhorramabadIran7451
2594École Nationale Supérieure d’Électrotechnique, d’Électronique, d’Informatique, d’Hydraulique et des Télécommunications INP ENSEEIHT (comUE Université de Toulouse)France7430
2595Valiasr University of RafsanjanIran7426
2596Belarusian-Russian University / Белорусско-Российский университетBelarus7420
2597Leningrad State University A S Pushkin / Ленинградский Государственный Университет А С ПушкинаRussian Federation7418
2598University Valachia TargovisteRomania7408
2599Universidad Autónoma de BucaramangaColombia7395
2600Kerman Graduate University of TechnologyIran7390
2601High Point UniversityUnited States of America7373
2602Universidad Autónoma de GuerreroMexico7371
2603University of BacauRomania7368
2604Purdue University Fort Wayne United States of America7365
2605Yalova UniversityTurkey7363
2606University of Southern IndianaUnited States of America7354
2607Robert Morris UniversityUnited States of America7334
2608University of Miyazaki / 宮崎大学Japan7329
2609Egypt Japan University of Science & TechnologyEgypt7327
2610Indian Institute of Science Education & Research IISER TirupatiIndia7317
2611Universidad Central del EcuadorEcuador7287
2612Ilam UniversityIran7286
2613Universidad de los Andes Santiago de ChileChile7282
2614Hamilton CollegeUnited States of America7274
2615Morehouse School of MedicineUnited States of America7258
2616Universidade Federal do Recôncavo da Bahia UFRBBrazil7245
2617Walailak UniversityThailand7221
2618Universidad Externado de ColombiaColombia7208
2619Open University of Sri LankaSri Lanka7205
2620University of North GeorgiaUnited States of America7203
2621Krok University (Kyiv University of Economics and Law of the CRIC ) / Університет КРОКUkraine7185
2622Aoyama Gakuin University / 青山学院大学Japan7176
2623Sathyabama Institute of Science and Technology (Sathyabama Deemed University)India7164
2624Korea National University of Transportation / 한국교통대학교South Korea7164
2625Merrimack CollegeUnited States of America7114
2626Istituto di studi avanzati di Lucca IMTItaly7090
2627Kochi University / 高知大学Japan7079
2628Islamic Azad University MashhadIran7042
2629Ekiti State University Ado Ekiti (University of Ado Ekiti)Nigeria7026
2630Chubu University / 中部大学Japan7023
2631Drake UniversityUnited States of America6973
2632Fairleigh Dickinson UniversityUnited States of America6968
2633Odessa State Environmental University / Одеський державний екологічний університетUkraine6965
2634University of Ruse Angel Kanchev / Русенски университет Ангел КънчевBulgaria6961
2635Sumy State Pedagogical University / Сумський державний педагогічний університет А С МакаренкаUkraine6956
2636Xiamen University Malaysia Campus Malaysia6943
2637Siddaganga Institute of TechnologyIndia6938
2638Universiti Teknologi BruneiBrunei Darussalam6935
2639Zewail City of Science and TechnologyEgypt6927
2640Ho Chi Minh City University of Technology and Education / Đại học Sư phạm Kỹ thuật Thành phố Hồ Chí MinhViet Nam6919
2641University of Agricultural Sciences and Veterinary Medicine Ion Ionescu de la BradRomania6917
2642Eastern Kentucky UniversityUnited States of America6915
2643Aja (Army) University of Medical SciencesIran6914
2644Golestan UniversityIran6906
2645Saint John Fisher CollegeUnited States of America6904
2646Vlerick Leuven Gent Management SchoolBelgium6897
2647Belarusian State Agricultural Academy / Белорусская государственная сельскохозяйственная академияBelarus6885
2648Universitas Atma Jaya YogyakartaIndonesia6878
2649Grinnell CollegeUnited States of America6859
2650Lipetsk State Technical University / Липецкий государственный технический университетRussian Federation6851
2651University of Education LahorePakistan6838
2652National University Odessa Maritime Academy /Національний університет Одеська Морська АкадеміяUkraine6832
2653Universidad Centroccidental Lisandro AlvaradoVenezuela6830
2654University of AllahabadIndia6827
2655Bath Spa UniversityUnited Kingdom6817
2656University of Nebraska KearneyUnited States of America6807
2657Kilis 7 Aralık University / December 7 University of KilisTurkey6791
2658Chancellerie des Universités de ParisFrance6778
2659Shippensburg University of PennsylvaniaUnited States of America6766
2660Guangxi University / 广西大学China6757
2661Instituto Federal de Educação Ciência e Tecnologia do Rio Grande do Sul IFRSBrazil6756
2662Medical University of Wroclaw / Akademia Medyczna Piastów Śląskich we WrocławiuPoland6756
2663Princess Nourah Bint Abdulrahman UniversitySaudi Arabia6755
2664Najran UniversitySaudi Arabia6753
2665Pskov State University / Псковский государственный университетRussian Federation6735
2666Korea Institute for Advanced Study / 고등과학원South Korea6728
2667M S Ramaiah University of Applied SciencesIndia6726
2668Fukuoka University / 福岡大学Japan6725
2669Defence Institute of Advanced TechnologyIndia6720
2670Northern Michigan UniversityUnited States of America6709
2671Pázmány Péter Catholic University Budapest / Pázmány Péter Katolikus Egyetem PPKEHungary6699
2672Damghan UniversityIran6698
2673KIET Group of InstitutionsIndia6688
2674(1)  Ho Chi Minh City University of Industry / Đại học Công nghiệp Thành phố Hồ Chí MinhViet Nam6673
2675Dickinson CollegeUnited States of America6671
2676University of AbujaNigeria6670
2677VNUHCM International University / Trường Đại học Quốc tế Viet Nam6661
2678Bridgewater State UniversityUnited States of America6652
2679Kitasato University / 北里大学Japan6649
2680Lewis & Clark CollegeUnited States of America6642
2681Universidad Tecnológica de PanamáPanama6615
2682Riphah International UniversityPakistan6602
2683Arab American UniversityPalestinian Territory6569
2684SEGi UniversityMalaysia6567
2685University of Houston DowntownUnited States of America6565
2686Okan University / İstanbul Okan ÜniversitesiTurkey6548
2687University of ScrantonUnited States of America6537
2688Stetson UniversityUnited States of America6515
2689Universidad Nacional de AsunciónParaguay6513
2690Universitat de les Illes BalearsSpain6510
2691Universidade Regional do Noroeste do Estado do Rio Grande do Sul UNIJUÍBrazil6503
2692Universidad del QuindíoColombia6500
2693Liberty UniversityUnited States of America6465
2694Singapore MIT Alliance for Research and TechnologySingapore6444
2695Saudi Electronic University Saudi Arabia6433
2696Vitebsk State Technological University / Витебский государственный технологический университетBelarus6409
2697(3)  Melbourne Business SchoolAustralia6408
2698Tarleton State UniversityUnited States of America6407
2699Universitas Tarumanagara UNTARIndonesia6407
2700Rikkyo University / 立教大学Japan6399
2701Gomel State Technical University P O Sukhoi / Гомельский государственный технический университет П О СухогоBelarus6379
2702Universidade Salvador UNIFACSBrazil6377
2703University of MalayerIran6357
2704Jerusalem College of TechnologyIsrael6349
2705London Metropolitan UniversityUnited Kingdom6338
2706University of WinchesterUnited Kingdom6337
2707(1)  Jiangsu Normal University / 江苏师范大学China6327
2708Usmanu Danfodiyo UniversityNigeria6325
2709Central University of KeralaIndia6316
2710University of Petroleum Technology AbadanIran6298
2711Université d’ElouedAlgeria6287
2712University of Puget SoundUnited States of America6268
2713Chaitanya Bharathi Institute of TechnologyIndia6251
2714Gurukula Kangri VishwavidyalayaIndia6232
2715Maseno UniversityKenya6225
2716Gettysburg CollegeUnited States of America6221
2717Hirosaki University / 弘前大学Japan6220
2718Eastern Virginia Medical SchoolUnited States of America6206
2719Central University of Punjab BathindaIndia6205
2720University of BridgeportUnited States of America6187
2721Université d’Artois (comUE Lille Nord de France)France6186
2722University of JosNigeria6182
2723Kirklareli UniversityTurkey6180
2724Bryant UniversityUnited States of America6178
2725University of Central OklahomaUnited States of America6172
2726Radford UniversityUnited States of America6168
2727(1)  European University of Lefke / Lefke Avrupa Üniversitesi6160
2728University of Medicine, Pharmacy, Sciences and Technology George EmilRomania6151
2729Palade of Tîrgu Mureș
2730Uka Tarsadia University BardoliIndia6146
2731Sami Shamoon College of EngineeringIsrael6143
2732Universidade do Estado do Rio Grande do Norte UERNBrazil6109
2733Universidade de SorocabaBrazil6071
2734Université Ibn Tofail KénitraMorocco6064
2735Management and Science UniversityMalaysia6052
2736Northeastern Illinois UniversityUnited States of America6046
2737İzmir Democracy University / İzmir Demokrasi ÜniversitesiTurkey6038
2738(3) Sekolah Teknik Elektro dan Informatika SurabayaIndonesia6030
2739Centro Federal de Educação Tecnológica Celso Suckow do Fonseca CEFET/RJBrazil6016
2740International Helenic UniversityGreece6010
2741University of Pristina (Serbian language in Mitrovica) / Универзитет у Приштини / Univerzitet u Prištini Kosovska MitrovicaSerbia6003
2742Technological Education Institute of Thessaly (former TEI of Larissa)Greece6000
2743American University of Ras al Khaimah AURAKUnited Arab Emirates5994
2744Universitas Bina NusantaraIndonesia5993
2745Georgia College & State UniversityUnited States of America5962
2746Hebei University of Technology / 河北工业大学China5957
2747Islamic Azad University QazvinIran5953
2748Belmont UniversityUnited States of America5944
2749Nelson Mandela African Institute of Science & TechnologyTanzania5933
2750Instituto Federal de Educação Ciência e Tecnologia de Santa Catarina IFSCBrazil5912
2751Politeknik Elektronika Negeri SurabayaIndonesia5911
2752Rhodes CollegeUnited States of America5904
2753Southwest Petroleum University / 西南石油大学China5903
2754Burapha UniversityThailand5896
2755Kharkiv State Technical University of Construction and Architecture / Харківський національний університет будівництва та архітектуриUkraine5889
2756Somaiya VidyaviharIndia5879
2757Fayetteville State UniversityUnited States of America5878
2758Trinity CollegeUnited States of America5877
2759Dow University of Health Sciences KarachiPakistan5875
2760Wuhan University of Science & Technology / 武汉科技大学China5861
2761National University of KaohsiungTaiwan5857
2762(3)  College of Science Baghdad UniversityIraq5854
2763Sikkim Manipal University of Health Medical & Technological SciencesIndia5850
2764Belarusian Medical Academy of Post Diploma Studies / Белорусская медицинская академия последипломного образованияBelarus5846
2765Dhofar UniversityOman5838
2766Anand Agricultural UniversityIndia5819
2767Furman UniversityUnited States of America5811
2768Al Nahrain UniversityIraq5798
2769Télécom SudParis Institut National des TelecommunicationsFrance5792
2770Leon Kozminski Academy of Entrepreneurship and Management / Akademia Leona Koźmińskiego w WarszawiePoland5791
2771University of MoratuwaSri Lanka5774
2772University Oil Gas PloiestiRomania5774
2773Lucknow UniversityIndia5750
2774Sant Longowal Institute of Engineering and TechnologyIndia5748
2775Universitas Nusa CendanaIndonesia5741
2776Donau Universität Krems Universität für WeiterbildungAustria5716
2777Middle East University JordanJordan5701
2778École Nationale Supérieure des Mines d’AlèsFrance5698
2779University of Chemical Technology and Metallurgy Sofia / Химикотехнологичен и металургичен университетBulgaria5696
2780Academic Centre for Dentistry / Academisch Centrum Tandheelkunde AmsterdamNetherlands5693
2781Dayananda Sagar College of EngineeringIndia5691
2782(1)  Indira Gandhi National Open UniversityIndia5690
2783Hubei University / 湖北大学China5686
2784Pharos University in AlexandriaEgypt5685
2785Universidade São FranciscoBrazil5667
2786Ural State University of Economics / Уральский государственный экономический университетRussian Federation5666
2787State University of New York GeneseoUnited States of America5656
2788Islamic Azad University LahijanIran5653
2789Central University of Finance & Economics / 中央财经大学China5650
2790University of KeralaIndia5619
2791Politeknik Negeri MalangIndonesia5607
2792John Carroll UniversityUnited States of America5604
2793Davidson CollegeUnited States of America5603
2794Universidad Nacional de San JuanArgentina5584
2795Voronezh State University / Воронежский государственный университетRussian Federation5579
2796Kohat University of Science & TechnologyPakistan5579
2797Inland Norway University of Applied SciencesNorway5578
2798Islamic Azad University AhvazIran5561
2799Salisbury UniversityUnited States of America5560
2800Jawaharlal Nehru Technological University AnantapurIndia5545
2801Athlone Institute of TechnologyIreland5544
2802University of Santo TomasPhilippines5529
2803Carleton CollegeUnited States of America5511
2804Bahria UniversityPakistan5511
2805B S Abdur Rahman Crescent Institute of Science & Technology ChennaiIndia5507
2806Moscow State University of Psychology and Education / Московский городской психолого-педагогический университетRussian Federation5500
2807Institute of Economics Management and Law Kazan / Институт экономики, управления и права г КазаньRussian Federation5498
2808Coimbatore Institute of TechnologyIndia5480
2809Christ Institute of Technology (Dr S J S Paul Memorial College of Engineering & Technology)India5480
2810Universidad de la SerenaChile5479
2811ESIEE Paris (comUE Université Paris Est)France5470
2812Polotsk State University / Полоцкий государственный университетBelarus5468
2813Rider UniversityUnited States of America5456
2814Dhirubai Ambani Institute of Information and Communication TechnologyIndia5453
2815Universitas Muria KudusIndonesia5453
2816Universidad CESColombia5429
2817Sambalpur UniversityIndia5381
2818Samara State Medical University / Самарский государственный медицинский университетRussian Federation5379
2819Universidad Autónoma de ManizalesColombia5365
2820Belarusian State Agrarian Technical University / Белорусский государственный аграрный технический университетBelarus5348
2821Universitätsmedizin MainzGermany5347
2822Ryukoku University / 龍谷大学Japan5342
2823University of Health and Allied SciencesGhana5332
2824Pacific University OregonUnited States of America5324
2825Universidad Autónoma de CampecheMexico5316
2826Universidad de las Américas EcuadorEcuador5311
2827Agri Mountain University / Ağrı İbrahim Çeçen UniversityTurkey5290
2828Universidad de los LagosChile5289
2829Siena CollegeUnited States of America5282
2830Gujarat UniversityIndia5280
2831Universidade Estadual de Mato Grosso do SulBrazil5280
2832Singapore University of Social Sciences SUSS  (SIM University)Singapore5279
2833Dr D Y Patil UniversityIndia5279
2834Philadelphia University at JordanJordan5270
2835Sumy National Agrarian University / Сумський національний аграрний університетUkraine5267
2836Shanghai Normal University / 上海师范大学China5265
2837California State University Channel IslandsUnited States of America5243
2838Dibrugarh UniversityIndia5231
2839Haute École d’Ingénierie et de Gestion du Canton de VaudSwitzerland5219
2840Université de Bouira Algeria5195
2841Universidad Técnica de MachalaEcuador5188
2842Olabisi Onabanjo University (Ogun State University)Nigeria5175
2843Capital Normal University / 首都师范大学China5162
2844Munzur University TunceliTurkey5161
2845Instituto Superior Politécnico de ViseuPortugal5126
2846İbn Haldun ÜniversitesiTurkey5120
2847ORT Braude CollegeIsrael5105
2848University of PhayaoThailand5103
2849Universidade Estadual do Rio Grande do Sul UERGSBrazil5103
2850(3)  Instituto Superior de Engenharia de LisboaPortugal5085
2851Hogeschool Utrecht (Hogeschool Domstad)Netherlands5081
2852Samarkand State Medical Institute / Самаркандский Государственный Медицинский ИнститутUzbekistan5071
2853Roosevelt UniversityUnited States of America5063
2854Meijo University / 名城大学Japan5058
2855Karpagam Academy of Higher EducationIndia5056
2856O P Jindal Global UniversityIndia5024
2857Urmia University of TechnologyIran5020
2858École Nationale Supérieure de mécanique et d’Aérotechnique de Poitiers ISAE ENSMA (comUE Université confédérale Léonard de Vinci)France5015
2859Brest State Technical University / Брестский государственный технический университетBelarus5010
2860Shri Ramdeobaba Kamla Nehru Engineering CollegeIndia4990
2861Providence CollegeUnited States of America4986
2862FLACSO Ecuador Facultad Latinoamericana de Ciencias SocialesEcuador4973
2863College of Applied Sciences RustaqOman4968
2864Stephen F Austin State UniversityUnited States of America4964
2865Gran Sasso Science InstituteItaly4960
2866Hawler Medical UniversityIraq4940
2867Chaudhary Charan Singh Haryana Agricultural UniversityIndia4910
2868Southern Utah UniversityUnited States of America4900
2869Air University IslamabadPakistan4892
2870Chernihiv State Pedagogical University Taras Shevchenko / Чернігівській національний педагогічний університет Т Г ШевченкаUkraine4885
2871Instituto Federal de Educação Ciência e Tecnologia do Rio de Janeiro IFRJBrazil4882
2872Université Chouaib EddoukaliMorocco4879
2873Botswana International University of Science & TechnologyBotswana4876
2874La Salle UniversityUnited States of America4869
2875Texas A&M University San AntonioUnited States of America4855
2876Mindanao State University Iligan Institute of TechnologyPhilippines4847
2877Wonkwang University / 원광대학교South Korea4839
2878York Saint John UniversityUnited Kingdom4827
2879Gautam Buddha UniversityIndia4809
2880Bauhaus Universität WeimarGermany4806
2881Middle Technical UniversityIraq4798
2882Hanoi University of Civil Engineering / Trường Đại học Xây DựngViet Nam4793
2883University of BalamandLebanon4791
2884Hindustan University (Hindustan Institute of Technology & Management)India4777
2885Mahatma Gandhi Institute of Medical SciencesIndia4776
2886Khulna UniversityBangladesh4774
2887University of Maryland Eastern ShoreUnited States of America4774
2888Salem State UniversityUnited States of America4766
2889Jaramogi Oginga Odinga University of Science & Technology (Bondo University College)Kenya4762
2890National Economics University / Trường Đại học Kinh tế Quốc dânViet Nam4759
2891Universitas Kristen Duta WacanaIndonesia4759
2892Instituto de Ensino e Pesquisa INSPERBrazil4750
2893Mardin Artuklu UniversityTurkey4743
2894Redeemer’s UniversityNigeria4737
2895Le Moyne CollegeUnited States of America4735
2896Grodno State Agrarian University / Гродненский государственный аграрный университетBelarus4728
2897Universidade FEEVALEBrazil4724
2898Dnepropetrovsk State University of Internal Affairs / Дніпропетровський державний університет внутрішніх справUkraine4724
2899Universidade Vila Velha UVVBrazil4723
2900PEC University of Technology (Punjab Engineering College)India4722
2901Hochschule Bonn Rhein SiegGermany4720
2902Işık UniversityTurkey4713
2903Slippery Rock UniversityUnited States of America4702
2904Universidad de NariñoColombia4689
2905South Eastern Kenya UniversityKenya4685
2906University of CumbriaUnited Kingdom4680
2907University of East Sarajevo / Univerzitet u Istocnom Sarajevu / Универзитет у Источном СарајевуBosnia and Herzegovina4677
2908Eastern Washington UniversityUnited States of America4671
2909United States Military Academy at West PointUnited States of America4670
2910(3)  Vinnitsa Trade and Economic institute / Вінницький торговельно економічний інститутUkraine4667
2911Shantou (Swatow) University / 汕头大学 (汕頭大學)China4658
2912Faculdade MeridionalBrazil4653
2913Samford UniversityUnited States of America4635
2914IMT Lille Douai  (Mines Douai + Télécom Lille) (comUE Lille Nord de France)France4629
2915Indian Institute of Management IndoreIndia4609
2916Western New England UniversityUnited States of America4594
2917École Nationale Polytechnique d’AlgerAlgeria4584
2918Erzurum Teknik ÜniversitesiTurkey4582
2919Ankara Sosyal Bilimler UniversityTurkey4565
2920Escola Bahiana de Medicina e Saúde PublicaBrazil4559
2921Høyskolen KristianiaNorway4531
2922AIMST UniversityMalaysia4518
2923Universidad IberoamericanaMexico4508
2924Canisius CollegeUnited States of America4505
2925Loyola University New OrleansUnited States of America4496
2926National University of Public Service / Nemzeti Közszolgálati EgyetemHungary4492
2927Faculdades La Salle UNILASALLEBrazil4481
2928Santa Fe InstituteUnited States of America4472
2929State University of New York SUNY CortlandUnited States of America4459
2930International Max Planck Research School for Astronomy and Cosmic Physics at the University of HeidelbergGermany4444
2931University of the Highlands and IslandsUnited Kingdom4433
2932Escola Superior de Propaganda e Marketing ESPMBrazil4433
2933Punjab Technical University JalandharIndia4431
2934Perm State Technical University / Пермский национальный исследовательский политехнический университетRussian Federation4424
2935Advanced Centre for Treatment, Research & Education in CancerIndia4417
2936Open University of Hong KongHong Kong4410
2937Keimyung University / 계명대학교South Korea4389
2938Sudan University of Science & TechnologySudan4387
2939University of North Carolina AshevilleUnited States of America4386
2940Osun State UniversityNigeria4375
2941Centro de Investigación y Estudios Superiores en Antropologia SocialMexico4366
2942University of Houston VictoriaUnited States of America4359
2943École Nationale Supérieure Agronomique de Toulouse INP ENSAT (comUE Université de Toulouse)France4356
2944Universidad Nacional de Rio NegroArgentina4354
2945Eastern Connecticut State UniversityUnited States of America4346
2946Parul UniversityIndia4329
2947Palestine Technical University KhadouriPalestinian Territory4313
2948Bayburt UniversityTurkey4311
2949University of Pardubice / Univerzita Pardubice UPACzech Republic4291
2950Universidad Nacional Agraria La MolinaPeru4291
2951Technische Hochschule Mittelhessen (Fachhochschule Giessen Friedberg)Germany4289
2952Graphic Era UniversityIndia4285
2953Nagaoka University of Technology / 長岡技術科学大学Japan4271
2954Universidade Estadual do Norte do Paraná UENPBrazil4267
2955Islamic Azad University Tehran NorthIran4260
2956Suez UniversityEgypt4258
2957Universidad Alberto HurtadoChile4257
2958(1)  SKEMA Business School (comUE Université Côte d’Azur)France4250
2959Palestine Polytechnic UniversityPalestinian Territory4240
2960University of Hormozgan Bandar AbbasIran4233
2961Galatasaray UniversityTurkey4227
2962Lincoln University College MalaysiaMalaysia4224
2963(1)  Shanghai University of Finance & Economics / 上海财经大学China4215
2964Sabaragamuwa UniversitySri Lanka4213
2965National University of Uzbekistan / O’zbekiston Milliy UnivesitetiUzbekistan4209
2966NEOMA Business School (Rouen Business School)France4208
2967Bitlis Eren University / Bitlis Eren ÜniversitesiTurkey4205
2968Saint Mary’s University San Antonio TexasUnited States of America4182
2969Polessky State University / Полесский государственный университетBelarus4166
2970Universitas Pembangunan Nasional Veteran Jawa TimurIndonesia4164
2971Gezira UniversitySudan4153
2972Jessore University of Science & TechnologyBangladesh4145
2973Istanbul Kültür UniversityTurkey4140
2974State University of New York PlattsburghUnited States of America4131
2975Trakia University Stara Zagora / Тракийски УниверситетBulgaria4122
2976Ghulam Ishaq Khan Institute of Engineering Sciences and TechnologyPakistan4108
2977Université Saint Joseph de BeyrouthLebanon4105
2978Universidad Peruana de Ciencias AplicadasPeru4105
2979Deutsche Sporthochschule KölnGermany4096
2980Osmaniye Korkut Ata UniversityTurkey4092
2981Central University of JharkhandIndia4090
2982Universitatea Eftimie Murgu ReşiţaRomania4088
2983Cork Institute of TechnologyIreland4086
2984Indian Institute of Information Technology and Management Gwalior  India4070
2985Hull York Medical School United Kingdom4067
2986Saint Clement of Ohrid University of BitolaNorth Macedonia4062
2987Universidad de los LlanosColombia4055
2988Bryn Mawr CollegeUnited States of America4053
2989National University of Science & TechnologyZimbabwe4050
2990Xavier University of CincinnatiUnited States of America4043
2991National Institute of Development AdministrationThailand4029
2992Indian Institute of Management CalcuttaIndia4008
2993Universidad Juárez del Estado de DurangoMexico3999
2994Gomal University Dera Ismail KhanPakistan3996
2995Southeast Missouri State UniversityUnited States of America3980
2996Byisk Technological Institute / Бийский технологический институтRussian Federation3977
2997Malatya Turgut Özal University / Malatya Turgut Özal ÜniversitesiTurkey3974
2998Red de Universidades AnáhuacMexico3967
2999Mimar Sinan Fine Arts UniversityTurkey3965
3000Tata Institute of Social SciencesIndia3961
3001University North / Sveučilište SjeverCroatia3954
3002Valparaiso UniversityUnited States of America3951
3003Gakushuin University / 学習院大学Japan3944
3004University of WasitIraq3944
3005REVA UniversityIndia3923
3006Novosibirsk State University of Economics and Management / Новосибирский государственный университет экономики и управленияRussian Federation3908
3007Winston Salem State UniversityUnited States of America3900
3008Universidade Metodista de São PauloBrazil3885
3009Instituto Politécnico do Cavado e do AvePortugal3884
3010Universidad de Oriente Santiago de CubaCuba3871
3011University of Detroit MercyUnited States of America3868
3012Sri Venkateswara College of EngineeringIndia3865
3013Shri Guru Gobind Singhji Institute of EngineeringIndia3858
3014Université Lounici Ali de Blida 2Algeria3854
3015PSNA College of Engineering and TechnologyIndia3849
3016Southampton Solent UniversityUnited Kingdom3845
3017National Chiayi University / 國立嘉義大學資Taiwan3840
3018Al Isra University AmmanJordan3837
3019Audencia Nantes École de ManagementFrance3833
3020Pushkin State University of Russian Language / Государственный институт русского языка А С ПушкинаRussian Federation3833
3021Academy of Public Administration of the President of the Republic of Belarus / Академия управления при Президенте Республики БеларусьBelarus3822
3022Vytautas Magnus University / Vytauto Didžiojo universitetas Lithuania3813
3023Tashkent Pediatric Medicine InstituteUzbekistan3810
3024Chukwuemeka Odumegwu Ojukwu University (Anambra State University of Science & Technology Uli)Nigeria3808
3025Sylhet Agricultural University (Sher-e-Bangla Agricultural University)Bangladesh3805
3026Sri Jayachamarajendra College of EngineeringIndia3798
3027Universidade do Extremo Sul Catarinense UNESCBrazil3790
3028Perm State Pedagogical University / Пермский Государственный Педагогический УниверситетRussian Federation3788
3029Institut Teknologi Nasional BandungIndonesia3785
3030Universidad Santiago de CaliColombia3777
3031Wayamba University of Sri LankaSri Lanka3767
3032Sri Lanka Institute of Information TechnologySri Lanka3765
3033Chittagong University of Engineering and TechnologyBangladesh3764
3034Cooperativa de Ensino Superior, Politécnico e UniversitarioPortugal3763
3035University of ZululandSouth Africa3740
3036Far Eastern Federal University / Дальневосточный федеральный университетRussian Federation3711
3037University of IndianapolisUnited States of America3699
3038Islamic Azad University ShahrekordIran3695
3039Politeknik Negeri BandungIndonesia3688
3040Bukhara State University / Бухарский государственный университетUzbekistan3682
3041Presidency UniversityIndia3680
3042University of Wisconsin Green BayUnited States of America3679
3043Ostfold University College / Høgskolen i ØstfoldNorway3671
3044Kwara State UniversityNigeria3667
3045Northern Technical UniversityIraq3666
3046ITESO Universidad Jesuita de GuadalajaraMexico3653
3047Universidad de Ciencias y Artes de ChiapasMexico3653
3048École National Supérieure de l’Informatique (ex-INI)Algeria3652
3049(1)  Suresh Gyan Vihar UniversityIndia3648
3050Karaganda State University Buketov / Карагандинский государственный университет Е А БукетоваKazakhstan3635
3051China Jiliang University / 中国计量学院China3633
3052(3)  Université de Tunis el Manar Ecole Nationale d’Ingénieurs de TunisTunisia3610
3053Universitas AMIKOM YogyakartaIndonesia3598
3054Dalian Maritime University / 大连海事大学China3586
3055Kerala Agricultural UniversityIndia3585
3056Bashkir State University / Башкирский государственный университетRussian Federation3575
3057Moscow State University of Food Production / Московский государственный университет пищевых производствRussian Federation3566
3058Ecole Nationale de la Statistique et de l’Administration Économique ENSAE ParisTech (comUE Université Paris Saclay)France3563
3059Instituto de Matemática Pura e Aplicada IMPABrazil3554
3060Toyota Technological Institute / 豊田工業大学Japan3551
3061Instituto Politécnico de Viana do CasteloPortugal3549
3062Fiji National UniversityFiji3540
3063(1)  Shri Govindram Seksaria Institute of Technology & ScienceIndia3531
3064Matej Bel University in Banská Bystrica / Univerzita Mateja Bela v Banskej BystriciSlovakia3505
3065Hochschule für Technik und Wirtschaft BerlinGermany3504
3066University of Trinidad and TobagoTrinidad and Tobago3501
3067Universität ErfurtGermany3499
3068Universidade Federal do CaririBrazil3490
3069Kerala Veterinary and Animal Sciences UniversityIndia3485
3070Dr Reddy’s LaboratoriesIndia3475
3071University of the Sciences in PhiladelphiaUnited States of America3472
3072Federal University Dutsin MaNigeria3466
3073Universiti SelangorMalaysia3462
3074University of Mary WashingtonUnited States of America3459
3075Notre Dame University LebanonLebanon3454
3076Tashkent State Technical University Islam KarimovUzbekistan3454
3077National University of Mongolia / Монгол улсын их сургуульMongolia3451
3078Madan Mohan Malaviya University of TechnologyIndia3447
3079Phetchaburi Rajabhat UniversityThailand3445
3080Sona College of TechnologyIndia3443
3081Islamic Azad University MahshahrIran3440
3082Damascus UniversitySyria3435
3083Silesian University Opava / Slezská univerzita v Opavě SUCzech Republic3427
3084(3)  Henley Business School University of ReadingUnited Kingdom3424
3085National Institute of Chemical Physics and BiophysicsEstonia3423
3086Marist CollegeUnited States of America3417
3087Utsunomiya University / 宇都宮大学Japan3417
3088North Khorasan College of Medical SciencesIran3413
3089Bishop’s UniversityCanada3412
3090MISR International UniversityEgypt3406
3091Belarusian State University of Transport / Белорусский государственный университет транспортаBelarus3403
3092Haliç UniversityTurkey3400
3093Cape Breton UniversityCanada3389
3094Tishreen UniversitySyria3387
3095Universidad de LimaPeru3374
3096MAHSA UniversityMalaysia3369
3097Saint Mary’s University TwickenhamUnited Kingdom3361
3098Université d’Abomey CalaviBenin3361
3099Sohar UniversityOman3350
3100Samarkand State UniversityUzbekistan3348
3101Guru Angad Dev Veterinary & Animal Science UniversityIndia3333
3102Ganpat UniversityIndia3333
3103Université de Bordeaux III / Université Bordeaux Montaigne (ComUE d’Aquitaine)France3332
3104Kathmandu UniversityNepal3328
3105Hanze University Groningen / Hanzehogeschool GroningenNetherlands3322
3106Sri Krishna College of Engineering and TechnologyIndia3322
3107Rajshahi University of Engineering and TechnologyBangladesh3316
3108Moscow State Institute of International Relations / Московский государственный институт международных отношений (университет) Russian Federation3307
3109Brest State University AS Pushkin / Брестский государственный университет А С ПушкинаBelarus3301
3110Universidad de la Guajira UNIGUAJIRAColombia3300
3111Berdyansk State Pedagogical University / Бердянський державний педагогічний університетUkraine3297
3112University of Thi QarIraq3296
3113Arabian Gulf UniversityBahrain3294
3114Universidad Autónoma de ChiapasMexico3280
3115École Normale Supérieure Paris Saclay / ENS Cachan (comUE Université Paris Saclay)France3279
3116Columbus State UniversityUnited States of America3275
3117Roger Williams UniversityUnited States of America3271
3118Università degli Studi Niccolò Cusano (Università delle Scienze Umane)Italy3271
3119College of Engineering ThiruvananthapuramIndia3258
3120Institute of Space TechnologyPakistan3256
3121Saint Lawrence UniversityUnited States of America3252
3122(2)  Centro Agronómico Tropical de Investigación y EnseñanzaCosta Rica3250
3123Bidhan Chandra Krishi ViswavidyalayaIndia3250
3124Ishikawa Prefectural University / 石川県立大学Japan3250
3125Pittsburg State UniversityUnited States of America3241
3126Gulf Medical UniversityUnited Arab Emirates3240
3127Hanoi University of Industry / Đại học Công Nghiệp Hà NộiViet Nam3239
3128University of PortlandUnited States of America3231
3129Tuskegee UniversityUnited States of America3224
3130Tashkent Medical AcademyUzbekistan3216
3131Sindh Agriculture UniversityPakistan3216
3132University of Bielsko-Biala / Akademia Techniczno Humanistyczna w Bielsku-BiałejPoland3213
3133All India institute of Medical Sciences AIIMS JodhpurIndia3209
3134Alabama A&M UniversityUnited States of America3208
3135Universidade Federal do Sul da BahiaBrazil3206
3136Karnatak UniversityIndia3205
3137Hochschule MünchenGermany3203
3138International Institute of Earthquake Engineering and SeismologyIran3201
3139Universidad de BoyacáColombia3200
3140MIT World Peace University PuneIndia3200
3141Shanghai Maritime University / 上海海事大学China3195
3142Bahir Dar UniversityEthiopia3195
3143Istanbul Arel UniversityTurkey3188
3144Centro de Investigación y Asistencia en Tecnología y Diseño del Estado de Jalisco Mexico3185
3145Politeknik Negeri BaliIndonesia3179
3146University of Central MissouriUnited States of America3176
3147Sakarya Uygulamali Bilimler ÜniversitesiTurkey3176
3148K S Rangasamy College of TechnologyIndia3174
3149(1)  Baku State University / Bakı Dövlət UniversitetiAzerbaijan3164
3150Xavier University of LouisianaUnited States of America3163
3151Universidad de PiuraPeru3162
3152Universitas MalikussalehIndonesia3162
3153Rajarambapu Institute of TechnologyIndia3161
3154Kettering UniversityUnited States of America3146
3155Universität HildesheimGermany3146
3156Balochistan University of Information Technology, Engineering and Management Sciences  Pakistan3140
3157University of PetrosaniRomania3130
3158Patuakhali Science & Technology UniversityBangladesh3124
3159University of Wisconsin Stevens PointUnited States of America3119
3160Jahrom University of Medical SciencesIran3102
3161State University of New York at Old WestburyUnited States of America3093
3162Université Dr Yahia Farès de Médéa Algeria3077
3163Rajarata UniversitySri Lanka3073
3164Showa University / 昭和大学Japan3072
3165ITMO University / Университет ИТМОRussian Federation3066
3166Hobart and William Smith CollegesUnited States of America3064
3167Kyoto Prefectural University of Medicine / 京都府立医科大学Japan3062
3168National Taipei University / 國立臺北大學Taiwan3060
3169Instituto Federal Sul Rio GrandenseBrazil3057
3170Vivekanand Education Society MumbaiIndia3056
3171Muhimbili University of Health and Allied SciencesTanzania3054
3172Acharya Institute of TechnologyIndia3053
3173Sri Ramakrishna Engineering CollegeIndia3053
3174(1)  Yogi Vemana UniversityIndia3049
3175(1)  Korea Aerospace University (Hankuk Aviation University) / 한국항공대학South Korea3044
3176National Institute of Technical Teachers’ Training and Research ChandigarhIndia3039
3177Medical University Sofia / Медицински университет СофияBulgaria3036
3178Nakhon Pathom Rajabhat UniversityThailand3034
3179Effat UniversitySaudi Arabia3031
3180Central University of TechnologySouth Africa3024
3181Ardahan University / Ardahan ÜniversitesiTurkey3022
3182Lebanese International UniversityLebanon3020
3183Velagapudi Ramakrishna Siddhartha Engineering CollegeIndia3010
3184College of WoosterUnited States of America3009
3185Universidade do Estado do Amazonas UEABrazil3009
3186Ecole Nationale Supérieure de Chimie de Montpellier ENSCM (comUE Languedoc Roussillon Universités)France3009
3187Zabol University of Medical SciencesIran3001
3188Dhurakijpundit UniversityThailand2999
3189University Aurel Vlaicu AradRomania2996
3190École Nationale Vétérinaire Agroalimentaire et de Alimentation de Nantes Atlantique ONIRISFrance2995
3191Xi’An University of Technology / 西安理工大学China2990
3192Fasa University of Medical SciencesIran2990
3193University of Taipei (Taipei Municipal University of Education)Taiwan2984
3194Universidad de Ciencias Aplicadas y AmbientalesColombia2982
3195Wakayama University / 和歌山大学Japan2978
3196Mokpo National University / 목포대학교South Korea2976
3197Universidad Colegio Mayor de CundinamarcaColombia2974
3198Zhejiang Normal University / 浙江师范大学China2969
3199Universidad Católica de TemucoChile2960
3200Indira Gandhi National Tribal University IGNTU AmarkantakIndia2957
3201Universitas Mahasaraswati DenpasarIndonesia2955
3202Universitas Maritim Raja Ali HajiIndonesia2954
3203Amman Arab UniversityJordan2942
3204Saint Cloud State UniversityUnited States of America2918
3205Indian School of Business HyderabadIndia2908
3206Delaware State UniversityUnited States of America2903
3207Nile University Egypt2902
3208Universitas Palangka RayaIndonesia2901
3209Al Baha UniversitySaudi Arabia2900
3210Nikolaev State University VA Suhomlinskogo / Миколаївський національний університет В О СухомлинськогоUkraine2897
3211Malek Ashtar University of Technology ShahinshahrIran2897
3212Universidade Municipal de São Caetano do Sul USCSBrazil2891
3213Lawrence Technological UniversityUnited States of America2889
3214Universidad Autónoma de OccidenteColombia2885
3215Universitas Widyatama UTAMA BandungIndonesia2881
3216Universidad Tecnológica de BolívarColombia2875
3217Midlands State UniversityZimbabwe2867
3218California State University StanislausUnited States of America2863
3219Tecnológico Nacional de MéxicoMexico2862
3220Queen Margaret UniversityUnited Kingdom2860
3221Kagawa University / 香川大学Japan2849
3222Kawasaki University of Medical Welfare Kawasaki Medical School / 川崎医科大学Japan2841
3223Abubakar Tafawa Balewa UniversityNigeria2841
3224Colorado CollegeUnited States of America2836
3225Dayananda Sagar University BangaloreIndia2824
3226Government College of Technology CoimbatoreIndia2819
3227Instituto Federal de Educação Ciência e Tecnologia do Rio Grande do Norte IFRNBrazil2818
3228(3)  Lagos State University College of MedicineNigeria2818
3229Galgotias College of Engineering and TechnologyIndia2811
3230Gogte Institute of TechnologyIndia2808
3231Assam Agricultural UniversityIndia2805
3232Connecticut CollegeUnited States of America2801
3233October 6 UniversityEgypt2801
3234Masinde Muliro University of Science & TechnologyKenya2794
3235University of Michigan FlintUnited States of America2785
3236Universidad Popular Autónoma del Estado de PueblaMexico2784
3237Universidad Católica del UruguayUruguay2777
3238North Eastern Regional Institute of Science & TechnologyIndia2775
3239National Changhua University of Education / 國立彰化師範大學Taiwan2771
3240University of Constantinus the Philosopher in Nitra / Univerzita Konštantína Filozofa v NitreSlovakia2769
3241Tbilisi State Medical UniversityGeorgia2764
3242Ayya Nadar Janaki Ammal CollegeIndia2763
3243École Nationale Supérieure de Électronique et de ses Applications ENSEA (Institut Polytechnique du Grand Paris) (comUE Université Paris Seine)France2760
3244İstanbul MEF ÜniversitesiTurkey2757
3245Academy of Physical Education in Wroclaw / Akademia Wychowania Fizycznego we WrocławiuPoland2755
3246Adamas UniversityIndia2755
3247Termiz State UniversityUzbekistan2753
3248Poltekkes SemarangIndonesia2747
3249Universidad SurcolombianaColombia2745
3250Instituto Federal de Educação Ciência e Tecnologia da Bahia IFBABrazil2743
3251L N M Institute of Information Technology JaipurIndia2733
3252University of Education WinnebaGhana2727
3253Sri Sai Ram Engineering CollegeIndia2719
3254Université de Khenchela Algeria2719
3255Instituto Federal CatarinenseBrazil2711
3256Universidad Autónoma de la Ciudad de MéxicoMexico2710
3257Grand Canyon UniversityUnited States of America2693
3258Brandon UniversityCanada2690
3259Klaipėda University / Klaipėdos universitetas Lithuania2688
3260Cherkasy State Technological University / Черкаський державний технологічний університетUkraine2681
3261(1)  Lviv University of Trade and Economics / Львівський торговельно-економічний університетUkraine2679
3262Doğuş UniversityTurkey2677
3263École Nationale Supérieure de Techniques Avancées de Bretagne / ENSTA BretagneFrance2671
3264Universidad Nacional del NordesteArgentina2670
3265Rajamangala University of Technology IsanThailand2660
3266American College of GreeceGreece2635
3267Universidad Nacional de General SarmientoArgentina2625
3268Technische Hochschule Köln / TH Köln University of Applied SciencesGermany2619
3269Fatih Sultan Mehmet University / Fatih Sultan Mehmet Vakıf ÜniversitesiTurkey2617
3270Zarqa UniversityJordan2613
3271University of the Arts LondonUnited Kingdom2609
3272Maria Curie Sklodowska University / Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w LubliniePoland2603
3273Quaid-e-Awam University of Engineering Science & TechnologyPakistan2603
3274Sri Sathya Sai Institute of Higher LearningIndia2603
3275Palo Alto University (Pacific Graduate School of Psychology)United States of America2601
3276Royal Commission Yanbu Colleges & InstitutesSaudi Arabia2598
3277Korea University of Technology and Education KoreaTech / 한국기술교육대학교South Korea2587
3278University of ZakhoIraq2583
3279University of Economics Ho Chi Minh City / Trường Đại học Kinh tế Thành phố Hồ Chí MinhViet Nam2581
3280Shanghai Ocean University (Shanghai Fisheries University) / 上海海洋大学China2578
3281Universitas Ibn Khaldun BogorIndonesia2566
3282Unitec New ZealandNew Zealand2561
3283Università di Roma LUMSA (Libera Università Maria SS Assunta)Italy2561
3284University of Economics Varna / Икономически университет ВарнаBulgaria2558
3285Nantong University / 南通大学China2557
3286Centro Universitário UNIVATESBrazil2553
3287Politeknik Negeri JemberIndonesia2552
3288Institut Agama Islam Negeri IAIN TulungagungIndonesia2551
3289Georgia Gwinnett CollegeUnited States of America2548
3290Washburn UniversityUnited States of America2546
3291Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi / Adana Alparslan Türkeş Science and Technology UniversityTurkey2539
3292Marwadi FoundationIndia2533
3293Ivanovo State University of Chemistry and Technology / Ивановский государственный химико-технологический университетRussian Federation2524
3294Sreenidhi Institute of Science and TechnologyIndia2515
3295University of Wisconsin StoutUnited States of America2512
3296Yaroslav Mudryi National Law University / Національний юридичний університет Ярослава МудрогоUkraine2494
3297Samara State Academy of Social Sciences and Humanities / Поволжская Государственная Социально-Гуманитарная АкадемияRussian Federation2492
3298Shandong Normal University / 山东师范大学China2480
3299Université de Lyon III / Université Jean Moulin Lyon III (comUE Université de Lyon)France2474
3300Ashoka UniversityIndia2468
3301Berry CollegeUnited States of America2467
3302Institute of Business Administration SukkurPakistan2464
3303Dr Babasaheb Ambedkar Marathwada University AurangabadIndia2456
3304Norwegian University for Sport and Physical Education / Norges IdrettshøgskoleNorway2454
3305Jikei University School of Medicine / 東京慈恵会医科大学Japan2448
3306Health Sciences University of MongoliaMongolia2448
3307Montana Tech of University of MontanaUnited States of America2447
3308Universidade FranciscanaBrazil2445
3309Northcap University (ITM University Gurgaon)India2435
3310Adana Science and Technology University / Adana Bilim ve Teknoloji ÜniversitesiTurkey2431
3311Ochanomizu University / お茶の水女子大学Japan2429
3312Namibia University of Science and Technology (Polytechnic of Namibia)Namibia2417
3313Rajasthan Technical UniversityIndia2416
3314Institution de la Recherche et de l’Enseignement Supérieur AgricolesTunisia2416
3315Arkansas Tech UniversityUnited States of America2414
3316Universidade do Mogi Das Cruzes UMCBrazil2414
3317Belarusian Trade and Economics University of Consumer Cooperatives / Белорусский торгово-экономический университет потребительской кооперацииBelarus2402
3318GMR Institute of TechnologyIndia2398
3319Cyprus Institute of Neurology & Genetics Cyprus School of Molecular MedicineCyprus2394
3320Samara State Technical University / Самарский государственный технический университетRussian Federation2388
3321Novosibirsk State Technical University / Новосибирский государственный технический университетRussian Federation2382
3322Universidad Autónoma de Baja California SurMexico2381
3323Universidad de PanamáPanama2376
3324Islamic Azad University ShirazIran2372
3325DIT UniversityIndia2366
3326Escuela Colombiana de Carreras IndustrialesColombia2359
3327Azusa Pacific UniversityUnited States of America2340
3328Madhav Institute of Technology and Science MITS GwaliorIndia2338
3329New Bulgarian University / Нов български университетBulgaria2332
3330Universidad de SantanderColombia2332
3331Saint Mary’s College of MarylandUnited States of America2329
3332Universidade Comunitaria da Região de Chapecó UNOCHAPECÓBrazil2328
3333West Texas A&M UniversityUnited States of America2327
3334Kongunadu Arts and Science College CoimbatoreIndia2325
3335Shifa Tameer e Millat UniversityPakistan2319
3336Universidad de PamplonaColombia2318
3337(3)  Université de Carthage Faculté des Sciences de BizerteTunisia2315
3338University for Business and Technology / Kolegji UBTSerbia2312
3339University of the District of ColumbiaUnited States of America2311
3340Bloomsburg University of PennsylvaniaUnited States of America2306
3341Arts and Science Colleges for Women CoimbatoreIndia2302
3342Universidad Camilo José Cela MadridSpain2294
3343Indian Institute of Management KozhikodeIndia2285
3344Universidad de las Ciencias InformáticasCuba2282
3345Ruppin Academic CenterIsrael2273
3346Instituto Nacional de Antropologia e HistoriaMexico2270
3347Fundación Universitaria Konrad LorenzColombia2270
3348B V B College of Engineering and TechnologyIndia2268
3349Sabzevar University of Medical SciencesIran2265
3350Maritime University in Szczecin / Akademia Morska w SzczeciniePoland2262
3351Regis UniversityUnited States of America2258
3352Lugansk National University / Луганський національний університет Та ШевченкаUkraine2253
3353International Antalya University / Antalya Bilim ÜniversitesiTurkey2253
3354EDHEC Business School (comUE Université Côte d’Azur)France2243
3355Donetsk National Technical University / Донецький національний технічний університетUkraine2242
3356Universidad de Playa Ancha ValparaisoChile2242
3357Universitas NasionalIndonesia2241
3358DAV University JalandharIndia2239
3359Gallaudet UniversityUnited States of America2235
3360École Nationale de l’Aviation Civile ENAC (comUE Université de Toulouse)France2233
3361National Textile University FaisalabadPakistan2228
3362Université Ahmed Draia d’AdrarAlgeria2223
3363Touro CollegeUnited States of America2208
3364Kirkurk UniversityIraq2208
3365Universidad de San Andrés Buenos AiresArgentina2207
3366Universidad UTEEcuador2207
3367Academy of Special Education Maria Grzegorzewskiej / Akademia Pedagogiki Specjalnej Marii Grzegorzewskiej w WarszawiePoland2206
3368Université de Constantine 2Algeria2200
3369Sang Myung University / 상명대학교South Korea2199
3370Kochi University of Technology / 高知工科大学Japan2197
3371(3)  Kyiv National University Trade and Economics Chernivtsi Trade and Economic Institute / Чернівецький торговельно-економічний інститутUkraine2192
3372National Institute of Technology GoaIndia2181
3373Abilene Christian UniversityUnited States of America2162
3374G H Patel College of Engineering & TechnologyIndia2160
3375Machakos UniversityKenya2157
3376Universidade do Oeste de Santa Catarina UNOESCBrazil2152
3377Medical University of Lublin / Uniwersytet Medyczny w LubliniePoland2148
3378Institut Supérieur de l’Aéronautique et de l’Espace ISAE SUPAEROFrance2147
3379KLE Technological UniversityIndia2146
3380Fundação e Faculdade de Medicina do ABCBrazil2145
33811 December 1918 UniversityRomania2136
3382Universitas 17 Agustus 1945 UNTAG SurabayaIndonesia2135
3383Marathwada Institute of Technology MIT AurangabadIndia2135
3384Instituto Federal de Educação Ciência e Tecnologia do Sul de Minas Gerais IFSULDEMINASBrazil2129
3385Changsha University of Science & Technology / 长沙理工大学China2117
3386Nicolae Testemiţanu State University of Medicine and Pharmacy / Universitatea de Stat de Medicina si FarmacieMoldova2107
3387Université Ziane Achour de DjelfaAlgeria2106
3388Kristianstad University College / Högskolan KristianstadSweden2094
3389Kyoto Sangyo University / 京都産業大学Japan2092
3390Universidad Técnica del NorteEcuador2090
3391Moscow State University of Railway Transport / Московский государственный университет путей сообщенияRussian Federation2082
3392Central University of GujaratIndia2081
3393Ahmet Yesavi Üniversitesi International Kazakh Turkish University / Ахмет Ясауи атындағы халықаралық қазақ-түрік университетіKazakhstan2080
3394(1)  Hogeschool Saxion / Saxion University of Applied SciencesNetherlands2074
3395Alabama State UniversityUnited States of America2069
3396Shandong Agricultural University / 山东农业大学China2065
3397National Institute of Fundamental Studies Sri LankaSri Lanka2056
3398Universidad Científica del SurPeru2051
3399Jawaharlal Nehru Krishi Vishwa VidyalayaIndia2050
3400Rajamangala University of Technology RattanakosinThailand2043
3401Al Furat Al Awsat Technical UniversityIraq2041
3402Pacific Lutheran UniversityUnited States of America2029
3403Henan Polytechnic University / 河南理工大学China2028
3404New Horizon College of EngineeringIndia2020
3405Tashkent State University of Economics / Toshkent Davlat Iqtisodiyot UniversitetiUzbekistan2019
3406University of Wollongong in DubaiUnited Arab Emirates2009
3407Clark Atlanta UniversityUnited States of America2006
3408Karpagam College of EngineeringIndia2004
3409Hertie School of GovernanceGermany2003
3410Adekunle Ajasin UniversityNigeria1999
3411Hogeschool van Arnhem en Nijmegen HAN / HAN University of Applied SciencesNetherlands1997
3412University of Hafr Al BatinSaudi Arabia1997
3413Illinois Wesleyan UniversityUnited States of America1990
3414National Institute of Technology DelhiIndia1981
3415Universidade de Ribeirão Preto UNAERPBrazil1980
3416South-West University Neofit Rilski Blagoevgrad / Югозападен университет Неофит РилскиBulgaria1976
3417Virginia Military InstituteUnited States of America1971
3418Istanbul Gedik UniversityTurkey1966
3419Ural State Pedagogical University / Уральский государственный педагогический университетRussian Federation1963
3420Jacksonville UniversityUnited States of America1962
3421University for Humanistics / Universiteit voor HumanistiekNetherlands1956
3422Sichuan Agricultural University / 四川农业大学China1955
3423Okayama University of Science / 岡山理科大学Japan1955
3424South Eastern University of Sri LankaSri Lanka1950
3425Korea Maritime University / 한국해양대학교South Korea1949
3426American International University BangladeshBangladesh1947
3427United International UniversityBangladesh1946
3428British Columbia Institute of TechnologyCanada1944
3429Dundalk Institute of TechnologyIreland1942
3430Islamic Azad University FalavarjanIran1942
3431Université Paris Dauphine / Université Paris 9 (comUE Université Paris PSL)France1940
3432I Shou University / 義守大學Taiwan1939
3433Swami Keshvanand Institute of Technology Management and GramothanIndia1939
3434Kütahya Sağlik Bilimleri ÜniversitesiTurkey1938
3435South East European UniversityNorth Macedonia1928
3436Saveetha Engineering CollegeIndia1927
3437Bennett UniversityIndia1926
3438Erbil Polytechnic UniversityIraq1926
3439Texas A&M International UniversityUnited States of America1923
3440Universitas Pembangunan Panca Budi MedanIndonesia1920
3441Katholische Universität Eichstätt IngolstadtGermany1918
3442Universidad Católica de CuencaEcuador1914
3443École Nationale d’Ingénieurs de Tarbes ENIT (comUE Université de Toulouse)France1912
3444State University of New York FredoniaUnited States of America1908
3445University of National and World Economy Sofia / Университет за национално и световно стопанство СофияBulgaria1906
3446University of Northern BorderSaudi Arabia1904
3447Ramapo College of New JerseyUnited States of America1903
3448Eckerd CollegeUnited States of America1901
3449Thiagarajar CollegeIndia1901
3450Keck Graduate InstituteUnited States of America1899
3451Institut Teknologi Nasional ITN MalangIndonesia1898
3452Kherson State Agricultural University / Херсонський державний аграрний університетUkraine1895
3453Modibbo Adama University of Technology Yola (Federal University of Technology)Nigeria1892
3454Virginia State UniversityUnited States of America1890
3455(4)  University of Maryland University CollegeUnited States of America1888
3456University of International Business & Economics / 对外经济贸易大学China1885
3457Al Muthanna UniversityIraq1882
3458Amet UniversityIndia1880
3459Indian Institute of Information Technology Design and Manufacturing  IIITDM KancheepuramIndia1873
3460Université d’Oran 1 Ahmed Ben BellaAlgeria1871
3461Universidad Pedagógica Nacional MéxicoMexico1871
3462Kamaraj College of Engineering and Technology Virudhunagar India1868
3463Shaanxi University of Science & Technology / 陕西科技大学China1867
3464Fachhochschule AachenGermany1862
3465Koya UniversityIraq1858
3466Kaduna State UniversityNigeria1857
3467Avinashilingam University for WomenIndia1854
3468Islamic Azad University KhomeinishahrIran1852
3469Ashland UniversityUnited States of America1845
3470Academy of Physical Education in Katowice / Akademia Wychowania Fizycznego Jerzego Kukuczki w KatowicachPoland1845
3471Vishwakarma Institute of Technology PuneIndia1839
3472Kermanshah University of TechnologyIran1838
3473Poltekkes YogyakartaIndonesia1837
3474Sewanee The University of the SouthUnited States of America1836
3475Universitas Narotama UNNAR SurabayaIndonesia1833
3476Dhaka University of Engineering & TechnologyBangladesh1832
3477Open International University of Human Development Ukraine / Відкритий міжнародний університет розвитку людини УкраїнаUkraine1831
3478Azerbaijan State University of Economics / Azərbaycan Dövlət İqtisad UniversitetiAzerbaijan1829
3479Rhode Island CollegeUnited States of America1825
3480Saint George’s UniversityGrenada1814
3481Asia Pacific University MalaysiaMalaysia1809
3482Perm State University / Пермский государственный национальный исследовательский университетRussian Federation1807
3483Agricultural University of GeorgiaGeorgia1805
3484Instituto Politécnico de TomarPortugal1802
3485Rennes School of BusinessFrance1793
3486Universidade Federal do Amapa UNIFAPBrazil1790
3487Tunku Abdul Rahman University CollegeMalaysia1785
3488Royal Roads UniversityCanada1785
3489Shandong University of Technology / 山东理工大学China1783
3490Vignan UniversityIndia1782
3491Khabarovsk State Academy of Economics and Law / Хабаровская государственная академия экономики и праваRussian Federation1772
3492Tokyo Denki University / 東京電機大学Japan1771
3493University of Missouri SystemUnited States of America1770
3494Federal Urdu University of Arts Sciences and Technology FUUAST KarachiPakistan1767
3495Universitas WarmadewaIndonesia1764
3496CUNY Borough of Manhattan Community CollegeUnited States of America1762
3497Islamic Azad University MarvdashtIran1758
3498International University of SarajevoBosnia and Herzegovina1755
3499Misurata University (Misrata University)Libya1751
3500Ming Chuan University / 銘傳大學Taiwan1738
3501Instituto Politécnico de GuardaPortugal1737
3502Al Esraa University CollegeIraq1735
3503Hochschule ReutlingenGermany1729
3504Universidad a Distancia de MadridSpain1727
3505Girne American University 1723
3506Hampton UniversityUnited States of America1721
3507Konan University / 甲南大学Japan1718
3508Changzhou University / 常州大学China1707
3509Université de BécharAlgeria1705
3510National Chi Nan University / 國立暨南國際大學Taiwan1703
3511Universidad AustralArgentina1700
3512Heritage Institute of TechnologyIndia1698
3513Institut Sains dan Teknologi AKPRIND YogyakartaIndonesia1694
3514University of Shumen Bishop Konstantin of Preslav / Шуменски университет Епископ Константин ПреславскиBulgaria1693
3515IFTM UniversityIndia1687
3516Universidad Nacional de San Agustín de ArequipaPeru1682
3517State University of Informatics and Technology / Державний університет інфраструктури та технологійUkraine1681
3518Information Technology University LahorePakistan1679
3519Kyiv National University of Trade and Economics / Київський національний торговельно економічний університетUkraine1679
3520Institut Agama Islam Negeri IAIN SurakartaIndonesia1675
3521Universidad Autónoma del CarmenMexico1670
3522Universitas HKBP NommensenIndonesia1666
3523Hanoi University of Mining and Geology / Trường Đại học Mỏ Địa chấtViet Nam1651
3524Russian State Vocational Pedagogical University / Российский государственный профессионально-педагогический университет в ЕкатеринбургеRussian Federation1648
3525Saint Edward’s UniversityUnited States of America1642
3526Northern Ontario School of Medicine (Laurentian University Lakehead University)Canada1641
3527Hankyong National University / 한경대학교South Korea1635
3528Universidad de Ingeniería y Tecnología UTECPeru1634
3529Bakırçay ÜniversitesiTurkey1634
3530Sri Krishna College of TechnologyIndia1633
3531Arab International University DamascusSyria1627
3532Hebron UniversityPalestinian Territory1624
3533University of DubrovnikCroatia1623
3534École Nationale Supérieure des Telecommunications (Telecom ParisTech)France1622
3535National Ilan UniversityTaiwan1621
3536Islamic University of Al MadinahSaudi Arabia1621
3537Sekolah Tinggi Ilmu Ekonomi STIE Perbanas SurabayaIndonesia1617
3538St Joseph’s College of EngineeringIndia1617
3539University of Asia Pacific BangladeshBangladesh1616
3540Pibulsongkram Rajabhat UniversityThailand1607
3541Manipur UniversityIndia1606
3542Université d’Alger 1Algeria1605
3543Military Technical CollegeEgypt1605
3544China University of Mining & Technology Beijing / 中国矿业大学(北京)China1603
3545Instituto Federal de Minas Gerais IFMGBrazil1602
3546Kenyon CollegeUnited States of America1601
3547Carl Von Ossietzky Universität Oldenburg Germany1600
3548Jagannath UniversityBangladesh1598
3549Pwani UniversityKenya1598
3550University of ChichesterUnited Kingdom1593
3551Teikyo University / 帝京大学Japan1591
3552Al Baath UniversitySyria1591
3553Centre for Excellence in Basic SciencesIndia1590
3554Wilkes UniversityUnited States of America1585
3555Karschi Engineering Economic InstituteUzbekistan1585
3556University of ArdakanIran1585
3557Universidade de Uberaba UNIUBEBrazil1583
3558Kyrgyz Turkish Manas UniversityKyrgyzstan1576
3559Anhanguera EducacionalBrazil1569
3560Mohammed Bin Rashid University of Medicine and Health SciencesUnited Arab Emirates1567
3561Trabzon ÜniversitesiTurkey1567
3562Ubon Ratchathani UniversityThailand1564
3563Institut Teknologi Sumatera Bandar LampungIndonesia1564
3564Fukushima Medical University / 福島県立医科大学Japan1562
3565Mangalore UniversityIndia1556
3566New College of FloridaUnited States of America1555
3567Sekolah Tinggi Ilmu Ekonomi Indonesia STIESIA SurabayaIndonesia1551
3568National Dairy Research InstituteIndia1550
3569Kazan State Technical University AN Tupolev / Казанский национальный исследовательский технический университет А Н ТуполеваRussian Federation1547
3570Batumi Shota Rustaveli State UniversityGeorgia1546
3571Politeknik Negeri Ujung PandangIndonesia1545
3572Harper Adams UniversityUnited Kingdom1544
3573Vaal University of TechnologySouth Africa1544
3574Chiang Mai Rajabhat UniversityThailand1541
3575University of Wisconsin ParksideUnited States of America1538
3576(3)  Universidad Santo Tomás BucaramangaColombia1538
3577University of Akureyri / Háskólinn á AkureyriIceland1529
3578Bhilai Institute of Technology DurgIndia1529
3579Karakarum International UniversityPakistan1528
3580Soran UniversityIraq1526
3581North Dakota University SystemUnited States of America1514
3582Sirte University (Al Tahadi University)Libya1514
3583Scuola Superiore IUSS Istituto Universitario di Studi Superiori di PaviaItaly1511
3584Winthrop UniversityUnited States of America1510
3585Universitas Muhammadiyah MetroIndonesia1509
3586University of Georgia / საქართველოს უნივერსიტეტიGeorgia1509
3587Montpellier Business SchoolFrance1508
3588(3)  Universidad de San Buenaventura MedellínColombia1508
3589Tishk International University (Ishik University)Iraq1506
3590Loyola College ChennaiIndia1503
3591Institute of Business Administration KarachiPakistan1502
3592Academy of Business in Dąbrowa Górnicza / Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie GórniczejPoland1499
3593Instituto Federal de Educação Ciência e Tecnologia Paraíba IFPBBrazil1499
3594Spiru Haret UniversityRomania1498
3595Perdana UniversityMalaysia1498
3596University of BojnourdIran1496
3597Université de Dschang Cameroon1493
3598Quest International University PerakMalaysia1492
3599Tashkent Institute of Irrigation and Agriculture Mechanization Engineers / Ташкентский институт ирригации и мелиорацииUzbekistan1490
3600Emerson CollegeUnited States of America1486
3601Escola Superior de Enfermagem de CoimbraPortugal1486
3602RK UniversityIndia1485
3603Nguyen Tat Thanh University / Đại học Nguyễn Tất Thành NTUViet Nam1484
3604Clayton State UniversityUnited States of America1479
3605Toho University / 東邦大学Japan1478
3606Royal College of Surgeons of IrelandIreland1478
3607Islamic Azad University KermanshahIran1477
3608Mohanlal Sukhadia UniversityIndia1468
3609Université Mohamed Chérif Messaadia de Souk-AhrasAlgeria1467
3610Universidad de SucreColombia1463
3611Eastern University of Sri LankaSri Lanka1460
3612Universidad de O’HigginsChile1453
3613Université Mohamed El Bachir El Ibrahim Bordj Bou ArréridjAlgeria1453
3614Technical University of Varna / Технически университет ВарнаBulgaria1452
3615Arak University of TechnologyIran1452
3616China Europe International Business School / 中欧国际工商学院China1446
3617Universitas MalahayatiIndonesia1435
3618Sher-e-Bangla Agricultural UniversityBangladesh1430
3619Amravati UniversityIndia1428
3620Universitas Iqra BuruIndonesia1426
3621Catholic University of Croatia Zagreb / Hrvatsko katoličko Sveučilište ZagrebCroatia1412
3622(1)  University of KashmirIndia1398
3623Ghana Institute of Management and Public AdministrationGhana1391
3624Universitas Kristen Krida WacanaIndonesia1391
3625Bindura University of Science EducationZimbabwe1389
3626Agricultural University of Tirana / Universiteti Bujqësor i TiranësAlbania1389
3627Université de Constantine 3Algeria1388
3628Islamic University KushtiaBangladesh1379
3629Foundation University Institute of Management and Computer SciencePakistan1379
3630Universidad CEU Cardenal HerreraSpain1378
3631Universidad Tecnológica de la MixtecaMexico1372
3632Insituto Federal FarroupilhaBrazil1368
3633Pontificia Universidad Católica Madre y MaestraDominican Republic1366
3634International Institute of Information Technology BangaloreIndia1366
3635Udon Thani Rajabhat UniversityThailand1363
3636Institute of World Economy / Института Мировой Экономики и Международных Отношений ИМЭМОRussian Federation1360
3637(3)  University of Minnesota MorrisUnited States of America1360
3638Centro de Investigación Científica y de Educación Superior de EnsenadaMexico1360
3639University of SwazilandSwaziland1354
3640Oita University / 大分大学Japan1353
3641Dalat University / Đại học Đà LạtViet Nam1351
3642Walchand College of Engineering SangliIndia1351
3643Universidad Estatal AmazónicaEcuador1349
3644Hochschule DarmstadtGermany1346
3645(3) Universitas Mercu Buana YogyakartaIndonesia1344
3646Technical University of KenyaKenya1336
3647Université Internationale de RabatMorocco1336
3648Khawaja Freed University of Engineering & Information TechnologyPakistan1336
3649Academy of Labour, Social Relations and Tourism / Академія праці, соціальних відносин і туризмуUkraine1333
3650Akita University / 秋田大学Japan1323
3651University of Horticultural Sciences BagalkotIndia1322
3652University of Medical Sciences OndoNigeria1316
3653National Institute of Technology UttarakhandIndia1311
3654Sikkim UniverstiyIndia1308
3655Politeknik Negeri BatamIndonesia1308
3656Tokyo University of Marine Science & Technology / 東京海洋大学Japan1307
3657Medical University Plovdiv / Медицински университет ПловдивBulgaria1306
3658Birla Vishvakarma Mahavidyalaya Engineering CollegeIndia1306
3659Universidad San JorgeSpain1304
3660Instituto Federal de Educação Ciência e Tecnologia do Sudeste de Minas GeraisBrazil1303
3661Akwa Ibom State University of TechnologyNigeria1302
3662Instituto Nacional de Ciencias AgrícolasCuba1301
3663Jesuit University of Philosophy and Education Ignatianum Cracow / Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna Ignatianum w KrakowiePoland1299
3664University of DubaiUnited Arab Emirates1297
3665Qom University of TechnologyIran1296
3666State University of TetovoNorth Macedonia1293
3667Padmasri Dr B V Raju Institute of TechnologyIndia1287
3668University of Agricultural Sciences and Veterinary Medicine BucharestRomania1286
3669Universidad Técnica Estatal de QuevedoEcuador1285
3670École des Hautes Études en santé publique EHESP (comUE Université Sorbonne Paris Cité)France1277
3671University of Energy and Natural ResourcesGhana1277
3672Università Carlo Cattaneo (Libero istituto universitario Carlo Cattaneo LIUC)Italy1276
3673Saint Petersburg State University of Economics / Санкт Петербургский государственный экономический университетRussian Federation1273
3674Nigerian Defence Academy KadunaNigeria1272
3675Edo University IyamhoNigeria1269
3676(1)  Fontys University of Applied SciencesNetherlands1264
3677Al Qasim Green UniversityIraq1264
3678University of BoltonUnited Kingdom1253
3679National University of Medical Sciences NUMS PakistanPakistan1251
3680Université de Paris III / Université Sorbonne Nouvelle (comUE Université Sorbonne Paris Cité)France1250
3681Omar Al Mukhtar UniversityLibya1249
3682JSS Academy of Technical EducationIndia1243
3683Vardhaman College of EngineeringIndia1243
3684Drew UniversityUnited States of America1235
3685Romanian American University / Universitatea Romano AmericanaRomania1233
3686Bratsk State Technical University / Братский Государственный УниверситетRussian Federation1231
3687Nyenrode Business UniversityNetherlands1223
3688Universidad de Oriente VenezuelaVenezuela1223
3689Academic College of Tel Aviv YaffoIsrael1221
3690Moscow Technological University / Московский технологический университетRussian Federation1217
3691Università degli Studi Guglielmo MarconiItaly1217
3692Indiana University NorthwestUnited States of America1215
3693Mawlana Bhasani Science & Technology UniversityBangladesh1214
3694eCampus Università telematicaItaly1212
3695Arcadia UniversityUnited States of America1202
3696University Constantin Brancusi of Targu-JiuRomania1202
3697National Institute of Engineering MysoreIndia1201
3698Southwest University of Science & Technology / 西南科技大学China1198
3699CUNY York CollegeUnited States of America1196
3700UNIFESSPABrazil1195
3701Walter Sisulu UniversitySouth Africa1192
3702Jadara UniversityJordan1188
3703Institute of Technology SligoIreland1187
3704University of Kaposvár / Kaposvári Egyetem KEHungary1187
3705Babu Banarasi Das UniversityIndia1186
3706Annasaheb Dange College of Engineering & TechnologyIndia1184
3707The Fourth Military Medical University / 第四军医大学China1183
3708AAB University / Kolegji AABSerbia1182
3709Hamadan University of TechnologyIran1178
3710B P Koirala Institute of Health SciencesNepal1178
3711National Engineering College KovilpattiIndia1178
3712Hult International Business SchoolUnited States of America1175
3713Regent UniversityUnited States of America1174
3714Kutztown UniversityUnited States of America1171
3715Universidad Autónoma de TlaxcalaMexico1171
3716Al Akhawayn University IfraneMorocco1170
3717University of PoonchPakistan1167
3718Uva Wellassa UniversitySri Lanka1163
3719Master’s College and SeminaryCanada1163
3720National Institute of Science and TechnologyIndia1158
3721University of Texas Health Center at TylerUnited States of America1157
3722University of MisanIraq1154
3723Silicon Institute of TechnologyIndia1154
3724(3)  Universidad de la República Facultad de MedicinaUruguay1149
3725Institut des Hautes Études Economiques et Commerciales INSEECFrance1142
3726Belarusian State University of Culture and Art / Белорусский государственный университет культуры и искусствBelarus1142
3727Hajee Mohammad Danesh Science & Technology University DinajpurBangladesh1142
3728Indian Institute of Information Technology BhubaneswarIndia1142
3729Suratthani Rajabhat UniversityThailand1139
3730Universitas Alma Ata BantulIndonesia1135
3731Universidad San Ignacio de LoyolaPeru1130
3732Toulouse Business School (comUE Université de Toulouse)France1128
3733World Islamic Sciences and Education UniversityJordan1128
3734University of Zenica / Univerzitet u ZeniciBosnia and Herzegovina1128
3735Tashkent State Pedagogical UniversityUzbekistan1127
3736Nile University of Nigeria (Nigerian Turkish Nile University Abuja)Nigeria1126
3737Universidade Guarulhos UNGBrazil1125
3738Umaru Musa Yar’Adua University (Katsina State University)Nigeria1124
3739Instituto Federal de Educação Ciência e Tecnologia de Pernambuco IFPEBrazil1122
3740(3)  Universidad Santo Tomás Abierta y a DistanciaColombia1121
3741Universidad Santo Tomás Santiago de ChileChile1119
3742Universidad de IbaguéColombia1117
3743University of Gonbad e QabusIran1117
3744(1)  Catholic University of Daegu / 대구가톨릭대학교South Korea1116
3745Anhui Normal University / 安徽师范大学China1111
3746Instituto Federal de Educação Ciência e Tecnologia do Triangulo Mineiro IFTMBrazil1111
3747International Islamic University ChittagongBangladesh1110
3748Third Military Medical University / 第三军医大学China1109
3749Sefako Makgatho Health Sciences UniversitySouth Africa1109
3750Al Quds Open UniversityPalestinian Territory1107
3751Turkish-German University / Türk-Alman ÜniversitesiTurkey1107
3752Islamic Azad University RoudehenIran1107
3753Ecole nationale vétérinaire d’Alfort ENVA (comUE Université Paris Est) France1106
3754École Nationale des Travaux Publics de l’État ENTPE(comUE Université de Lyon)France1104
3755S R Engineering CollegeIndia1103
3756Poltekkes Kemenkes MalangIndonesia1100
3757Emporia State UniversityUnited States of America1096
3758Dharmsinh Desai University (D D Institute of Technology)India1094
3759Mody University (Mody Institute of Technology and Science)India1094
3760Universidad de Pinar del RioCuba1093
3761Universidad de Especialidades Espíritu SantoEcuador1093
3762Royal College of ArtUnited Kingdom1092
3763Sri Chandrasekharendra Saraswathi Viswa Maha VidyalayaIndia1091
3764Hama UniversitySyria1089
3765Politeknik Caltex Riau PekanbaruIndonesia1083
3766Yeni Yüzyıl University / T C İstanbul Yeni Yüzyıl ÜniversitesiTurkey1077
3767Samsun ÜniversitesiTurkey1076
3768Wheaton College Norton MassachusettsUnited States of America1073
3769Nahda UniversityEgypt1072
3770TATI University CollegeMalaysia1070
3771Sekolah Tinggi Manajemen Informatika dan Teknik Komputer STMIK STIKOM BaliIndonesia1068
3772Wuhan Institute of Technology (Institute of Chemical Technology) / 武汉工程大学China1067
3773Brigham Young University IdahoUnited States of America1066
3774The Second Military Medical University / 第二军医大学China1062
3775Alfred UniversityUnited States of America1055
3776Egerton UniversityKenya1053
3777Molde University College / Høgskolen i MoldeNorway1051
3778Islamic Azad UniversityIran1049
3779Universidad Nacional de LojaEcuador1049
3780Balti State University Alecu Russo / Universitatea de Stat Alecu Russo din BălțiMoldova1049
3781Adama Science & Technology UniversityEthiopia1048
3782Capital Medical University / 首都医科大学China1047
3783Mount Saint Vincent UniversityCanada1046
3784Universidade Católica de PernambucoBrazil1044
3785(3)  Harbin Institute of Technology Shenzhen Graduate School / 深圳哈尔滨工业大学研究生院China1044
3786Mongolian University of Science & TechnologyMongolia1043
3787Politeknik Perkapalan Negeri SurabayaIndonesia1041
3788International BURCH University SarajevoBosnia and Herzegovina1039
3789Mgh Institute of Health ProfessionsUnited States of America1034
3790Universitas Samudra LangsaIndonesia1029
3791University College of Technology SarawakMalaysia1029
3792Andhra University Visakhapatnam India1026
3793Vivekanandha Arts and Science College for WomenIndia1026
3794Politeknik Negeri LhokseumaweIndonesia1024
3795Western Oregon UniversityUnited States of America1022
3796Mahatma Gandhi University KeralaIndia1022
3797(4)  University of PhoenixUnited States of America1021
3798Nişantaşı ÜniversitesiTurkey1021
3799Louisiana State University ShreveportUnited States of America1020
3800Ahlia UniversityBahrain1020
3801University of Science and CultureIran1018
3802(1)  RAK Medical & Health Sciences UniversityUnited Arab Emirates1017
3803Fort Lewis CollegeUnited States of America1016
3804Wheaton College IllinoisUnited States of America1013
3805Institute of Infrastructure Technology Research and ManagementIndia1009
3806Universidad Nacional de ChimborazoEcuador1007
3807Universitas BakrieIndonesia1004
3808Escuela Superior Politécnica de ChimborazoEcuador1004
3809Universitas Bangka BelitungIndonesia1002

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Zgjedhja në Universitetin e Korçës - Kandidati për Studentët në Senat!

Next Story

D.Trump: "Do të Mbyll edhe Konsullata të Tjera Kineze!" - Drejt Prishjes së Marrëdhënieve Diplomatike!

Latest from Info

Feja e Globalistëve

Për të kuptuar globalistët duhet të kuptojmë fenë e tyre psiko-patetike / psikopate. Në fund të