Fauci Del Sërish për të Krijuar Panik: “Amerika do të Kthehet në Normalitet në Fund të Vitit 2021”!

Dr. Anthony Fauci shfaqet sërish për të shtuar dozat e panikut, lidhur me PLANdeminë, në një kohë që Amerika po i rikthehet rimëkëmbjes dhe normalitetit, duke iu thënë amerikanëve, mes një kanali televiziv të globalizmit se: “Amerika nuk mund t’i kthehet normaliteti më parë se fundi i vitit 2021”.

Në një bisedë me gazetaren Andrea Mitchell nga kanali televiziv MSNBC, të premten në darkë, infenksionisti, miku dhe “vegla” e Bill Gates tha se “normaliteti” nuk do të mund t’u kthehet amerikanëve deri në fund të vitit 2021, pa dalë vaksina e COVID-19, si dhe derisa të bëhet shpërndarja dhe injektimi i saj në masë. Fauci tha se mendon që vaksina do të jetë gati në fund të këtij viti, apo në fillim të vitit tjetër.

“Kur të mobilizohemi për shpërndarjen dhe bërjen e vaksinës në mazhorancën e popullsisë, atëherë do të fillojmë të flasim për normalitet, por kjo mesa duket nuk ka për të ndodhur para fundit të vitit 2021” – tha Fauci, i cili shkoi edhe më tej në intervistën e tij, duke folur sërish për izolim dhe pjesërisht karantinim.

Ai u mëshoi sërish rikthimit të masave ekstreme në vend, për të shmangur sipas tij shpërndarjen e virusit.

Mesa duket nuk janë lodhur me izolim, ose mesa duket u duhet izolimi, për shkak të zgjedhjeve presidenciale, por nga ana tjetër nuk e paskan kuptuar se popujt janë koshientë që Pandemi nuk ka dhe këtë e thonë shifrat.

Kur gazetarja e pyeti lidhur me pozicionimin e Presidentit Trump në raport me virusin dhe pandeminë, ku sipas tij, amerikanët janë duke bërë kthesën dhe se virusi duket të jetë një çështje që po largohet, majtisto-globalisti Fauci u shpreh: “Më vjen keq por më duhet të mos jem dakord me këtë qëndrim, pasi për këtë flasin shifrat. Kemi rreth 40 mijë raste të reja dhe 1 mijë të vdekur”.

Kë dëgjojnë më shumë amerikanët vallë, lidhur me virusin, Presidentin e tyre, apo Fauci-n?

Presidenti ka qëndruar i qetë dhe i përmbajtur 10 muaj, për të ndalur panikun që mbillnin “organizatorët” dhe Media, për të qëndruar i paepur përballë histerisë së majtisto-globalistëve, lidhur me virusin dhe pseudo-pandeminë dhe ja ka arritur.

Sot, më shumë se kurrë amerikanët janë me Trump-in dhe përkrah tij!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Shtator 2017, 3 Deputetë të PD-së, Votonin Gramoz Ruçin për Kryetar Parlamenti!

Next Story

Grekët: "Pandemia" e Vetme Janë Politikanët!

Latest from Opinione