Me Mijëra Ushtarë në Washington DC!

/

Situata e tendosur në Uashington. Me mijëra ushtarë po i drejtohen Uashingtonit, teksa mijëra të tjerë kanë mbërritur tashmë dhe gjenden në rrugët e kryeqytetit të Shteteve të Bashkuara. 6200 ushtarë!

Nuk është e qartë se kush i ka thirrur dhe për çfarë arsye.

Janë ndaluar fluturimet mbi Uashington dhe ekzistojnë informacione për lëvizje të shtuara ushtarake.

Disa thonë se ushtarët ndodhen në Uashington për ruajtjen e rendit gjatë inagurimit të Biden, që do të bëhet pas 9 ditësh. Disa të tjerë deklarojnë se Trump do të mbështet mbi ligjin për kryengritjet.

Ndërkohë Pelosi bërtet, alarmohet dhe kërkon që Presidentit Trump t’i merren kodet e përdorimit të armëve bërthamore, sepse është, sipas saj, i paqëndrueshëm mendërisht.

75 milionë mbështetës fanatikë të Trump dhe votues të tij duket se janë vënë përballë pjesës tjetër të popullsisë, duke deklaruar me forcë se zgjedhjet presidenciale në Amerikë janë manipuluar dhe vjedhur.

Paralelisht është bërë një tjetër ftesë për “impeachment” të Presidentit Trump, por që kësaj here është kundërshtuar dhe nuk do të mbështetet nga Republikanët.

Ditë kaotike për Shtetet e Bashkuara të Amerikës!

1 Comment

  1. Mendoj se ushtria e thirrur ne Washington DC eshte pak e ekzagjeruar per nje inaugurim te presidentit te ri, dhe i ngjan me shume perpjekjes per te riafitmuar Presidentin Trump ne rast se ky do te sulmohej nga reahimi i se majtes liberale e te veglave te saj. Por Nuk arrij te kuptoj pse TV tregon krevatin e ri Presidencial te Bidenit dhe kutitë e mbushura plot me plaçkat e Trumpit per t’u larguar nga Washingtoni. Deri tani çdo gje ne Tv flet per largimin e Trumpit por nën rrogoz fircat speciale thonë te kunderten. Opinioni publik pothuajse eshte 99% i pergatitur per inaugurimin e Bidenit.
    Nje permbysje e tavolinave ne favor te Trumpit do te “habiste” 1/2 e Amerikaneve dhe 3/4 e Gjithe Botes, por jo mbeshtetesit e Trumpit!
    Nje permbysje eventuale e situates ne favor te Trumpit do e çlironte Ameriken nga makthi i majte represiv i pelosit dhe Gjithe Oligarkise Usa perfshire ketu edhe kreun e FBI CIA. Ne te njejten kohe do te hapte shoresa te medha per t’u çliruar nga represioni i medias liberale e korrupsionit mediatik social te FB e TWITTER si edhe sidomos do te qartesonte njehere e pergjithmone travestine e tmerrshme te krijuar nga Covid19 ne dem te lirive te individit, dhe shendetit mjerezor i cili u perdor per frikesimin e popullates dhe pati pasoja primordiale ne vjedhjen e zgjedhjeve presidenciale ne favor te Bidenit.
    Te gjitha keto edhe pse duken se perkraben nga logjika e shendoshe nuk jane aq te kollajshme te luftohen hapur dhe ne te njejten kohe. Kjo e ben rivendosjen e Trumpit gati te pamundur por po aq te domosdoshme!
    Le te shohim cfare do te ndodhe!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

1983: Bombardohet Kapitoli / Senati Amerikan. Prej Kujt?!

Next Story

Po Vijnë Orët e Përplasjes?!

Latest from Info

Ati ynë!

Teksa studiojmë “Ati ynë” që na mësoi Jezu Krishti, kuptojmë gjithnjë e më shumë se është