“Udhëheqja Globale” që Ëndërrojnë Drejtuesit e Shteteve & “Great Reset”: Plani për ‘Lockdown’ Deri në Vaksinimin e të Gjithë Popullsisë.

/

Udhëheqës, mes tyre edhe Kryeministri shqiptar, me një letër të përbashkët mbështesin idenë se botës i nevojitet një “Udhëheqje Globale” për t’u mbrojtur nga Coronavirus-i.

Pyetja që parashtrohet është se “kush përfiton nga kjo”. Përgjigja është si zakonisht ajo se, “është e pamundur që të jesh ti përfituesi”.

Në kuadër të “nacionalizmit të vaksinave” (siç edhe e quajnë) dhe të përplasjes mes shteteve, drejtuesit e Francës, Gjermanisë, Greqisë, Britanisë së Madhe, Spanjës, Portugalisë, Hollandës, Rumanisë, Norvegjisë, Serbisë, Ukrainës, Shqipërisë, Kilit, Kosta Rikës, Afrikës së Jugut, Trinidad dhe Tobago, Tunizisë, Senegalit, Indonezisë, Ishujve Fixhi, kreu i OBSH-së dhe Presidenti i Këshillit Europian, dërguan një mesazh paralajmërues kundër izolimit, duke e përshkruar pandeminë si “të ashpër dhe të dhimbshme, duke nënvizuar se askush nuk është i sigurtë deri kur të gjithë të jenë të sigurtë”.

Kjo është britma e 24 drejtuesve të shteteve të ndryshme të botës dhe një kërkesë lutjeje për një konventë globale “gadishmërie për pandeminë”.

Në letër përdoren fjalë si, “solidaritet”, “bashkëpunim ndërkombëtar” dhe “mbrojtje globale”, në mënyrë të përsëritur, për të na bërë që të ndjejmë se ajo që sugjerohet është në të mirë të të gjithëve. Por a është realisht?

Fjalia e parë e letrës thotë: “Pandemia Covid-19 është sfida më e madhe për komunitetin ndërkombëtar që prej dhjetëvjeçarit 1940”. Por a është e vërtetë kjo?

Gripi i Hong Kong-ut i kushtoi jetën afro 4 milionë njerëzve gjatë viteve 1968-1970. Por përmendet shumë herë me pak se Covid-i. Në vitin 1970 nuk u fol për një normalitet të ri, apo për masa kufizuese që të kujtojnë Luftën e Dytë Botërore. Nuk kishte të njëjtën jehonë dhe bujë as sëmundja HIV / AIDS që mbuloi dekadën e viteve ’80. OBSH-ja përmend se 24,8 milionë banorë kanë vdekur nga AIDS dhe 42,2 milionë njerëz kanë vdekur nga sëmundje të lidhura me AIDS, deri në fund të vitit 2019.

Të krahasosh Covid-in me Luftën e Dytë Botërore, siç bënë edhe 24 drejtuesit e shteteve, teksa shprehën se nevojitet një drejtim dhe organizim i ngjashëm me atë të Luftës së Dytë Botërore, është më shumë se hiperbolizim.

Shënim: Afro 75 milionë njerëz vdiqën në Luftën e Dytë Botërore, duke përfshirë këtu edhe 27 milionë shtetas rusë të Bashkimit Sovjetik. Ndërsa 60 milionë europianë u bënë refugjatë.

Në pangjashmëri me sa më sipër, numri i vdekjeve nga “Covid” është 2,8 milionë banorë në nivel global. Ndaj qytetarët skeptikë pyesin veten, pse një e ashtuquajtur pandemi, edhe pse ka sëmundje të tjera edhe më të rrezikshme që marrin jetë njerëzish në mënyrë permanente, na detyron të shkojmë drejt një “Great Reset”-i (ristartimi / rivendosjeje)?

Kur deklarojnë se “do të ketë të tjera pandemi dhe situata të tjera të emergjence për shëndetin”, 24 drejtuesit e shteteve dëgjohen si të jenë Bill Gates, i cili na paralajmëron për pandemi të reja.

Dëshirojnë realisht vallë që njerëzit të braktisin përqafimin, puthjen, grumbullimet kolektive, udhëtimet nëpër botë dhe të pranojmë krijimin e një shteti apo qeverisjeje të përhershme biosigurie që shkatërron liritë politike?

24 udhëheqësit flasin për ndërtimin e një “arkitekture më potente ndërkombëtare për shëndetin, që do të mbrojë brezat që vijnë”. Por çfarë ndodh nëse kjo që realisht po ndërtohet, me justifikimin e masave të sigurisë, është një burg teknologjik i sigurisë së lartë? Një burg që nuk do të të mundësosjë të shkosh tek pub-i i preferuar pa pasaportën e vaksinimit, që nuk do të të lejojë të bësh një fluturim diku, pa vërtetuar se ke marrë dozën e vaksinës më të fundit.

Kjo është e ardhmja që duam?

9 Comments

 1. Kjo gjë është e tmerrshme që po ndodh!. Të detyrosh njerëzit të vdesin pa vullnetin e tyre, kjo është GJENOCID, kjo është Masakër, kjo është Krim kundër Njerëzimit, kjo është Shfarosje e Popullsisë në Masë. Po nuk ka qenë arsyeja të lëshohen këto viruse vdekje-prurëse dhe të marrin jetë njerëzish. Njeriu në këtë botë mosha maksimale që mundet të jetoj është 70-80 vjet, lëreni të qetë njerëzimin, për aq kohë sa i ka mbetur, mos i detyroni që ti traumatizoni edhe me këto viruse, se mjaft kemi sëmundje të rrezikshme, si: Kanceri, Diabeti, Alzhaimeri, Helicobakterët, Pankirsoni etj, ju edhe ma shumë me këto viruse po na bëni gërdi komplet. Zoti i bekum e ka kriju njeriun me jetu, andaj aq sa e ka kriju, lëreni që këtë jetë të kalojë si të mundet, me mundësit e tij e jo të detyroni të i mbysni ata me forcë. Zot i bekuar na mbro, Zot i bekuar na ndihmo nga këta njerëz që nuk kanë pikë mëshire, as ndaj fëmijëve të vegjël. Tmerr, Tmerr, Tmerr.

 2. Hi mast.al Owner,

  Do you want to know the Secrets To Mastering Internet Lead Conversion?

  I spent the last 10+ years generating, calling and closing Internet leads. I will be sharing my decade long conversion code for you to copy during this new, free webinar!
  During the webinar, I will show you:

  Every business needs to capture more leads, create more appointments, and close more deals.

  If you commit to mastering the content in this session, you will earn more money immediately– not in six months or a year, but literally as soon as you put your new knowledge to work. I have used this method on 1,000’s of Internet leads of all price points.

  If you want Internet leads, I have the key to CONVERTING them. Hope you can make it… https://TalkWithWebTraffic.com

  If getting more Hot Phone Leads is a part of your business plan (and why wouldn’t it be?), I’ve got great news for you.

  1. 12 ways to generate seller leads
  2. How to get seller leads on the phone
  3. What to say on the phone so you get instant sales
  4. The Key to SMS Marketing
  5 Never Cold Call Again
  6. Better leads = Faster conversions
  7. The four keys to inside sales success
  8. The 10 steps to a perfect sales call with an Internet lead

  More than 7,000 people have already registered. The last time I did a webinar with Top Producers, hundreds of people got locked out and could only watch the replay. Get your spot now and tune in early!

  ==> Save my spot https://TalkWithWebTraffic.com

  We’ve become obsessed with making sure our clients are converting the leads we generate for them.

  How much are you getting back in commissions compared to how much are you spending on advertising? But what is even better than a great ROI is a quick ROI. During this live webinar I will show you how we can help you generate higher quality leads that are easier to convert, fast.

  ==> Register at https://TalkWithWebTraffic.com

  Your #1 Fan,
  Linda Miller
  Be there or be square.

  If you’d like to unsubscribe click here http://talkwithwebtraffic.com/unsubscribe.aspx?d=mast.al

 3. Hi, Eric here with a quick thought about your website mast.al…

  I’m on the internet a lot and I look at a lot of business websites.

  Like yours, many of them have great content.

  But all too often, they come up short when it comes to engaging and connecting with anyone who visits.

  I get it – it’s hard. Studies show 7 out of 10 people who land on a site, abandon it in moments without leaving even a trace. You got the eyeball, but nothing else.

  Here’s a solution for you…

  Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to talk with them literally while they’re still on the web looking at your site.

  CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  It could be huge for your business – and because you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately… and contacting someone in that 5 minute window is 100 times more powerful than reaching out 30 minutes or more later.

  Plus, with text messaging you can follow up later with new offers, content links, even just follow up notes to keep the conversation going.

  Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

  CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

  You could be converting up to 100X more eyeballs into leads today!

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
  You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
  CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitors.com/unsubscribe.aspx?d=mast.al

 4. Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…

  – Someone does a search and winds up at mast.al.

  – They hang out for a minute to check it out. “I’m interested… but… maybe…”

  – And then they hit the back button and check out the other search results instead.

  – Bottom line – you got an eyeball, but nothing else to show for it.

  – There they go.

  This isn’t really your fault – it happens a LOT – studies show 7 out of 10 visitors to any site disappear without leaving a trace.

  But you CAN fix that.

  Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know right then and there – enabling you to call that lead while they’re literally looking over your site.

  CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  Time is money when it comes to connecting with leads – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later can be huge – like 100 times better!

  Plus, now that you have their phone number, with our new SMS Text With Lead feature you can automatically start a text (SMS) conversation… so even if you don’t close a deal then, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

  Strong stuff.

  CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

  You could be converting up to 100X more leads today!

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
  You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
  CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=mast.al

 5. First of all I want to say great blog!
  I had a quick question that I’d like
  to ask if you do not mind. I was interested to know how you center
  yourself and clear your mind
  before writing. I’ve had a difficult time clearing my mind in getting my
  thoughts out.
  I do enjoy writing however it just seems like the
  first 10 to 15 minutes are wasted simply just trying to
  figure out how to begin. Any recommendations or hints?

  Many thanks!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Dardhë: Atje ku Njeriu, Pasioni & Dëbora, Shkrijnë Diellin!

Next Story

Mos Shikoni më Televizor! Dëgjojeni Atë!

Latest from Info