Vendime në Athinë për Diktaturë me Vaksinë – Mijëra Grekë Kundër Vaksinave në Protestë, pa Maska dhe me “Krishti u Ngjall”!

/

Protesta të mëdha u organizuan në Athinë, Selanik, Patra dhe Kretë. Pa ruajtur distancimin social dhe pa maska, protestuesit thërrisnin sllogane kundër qeverisë dhe vaksinimit të detyruar, si dhe kundër diferencimit social.

Mijëra qytetarë u mblodhën në sheshin Syntagma të kryeqytetit, me flamuj, kryqe dhe pankarta në duar, ndërsa thërrisnin njëzëri kundër programit “Eleftheria” që po propagandon vaksinimin e detyruar në të gjithë sektorët e ekonomisë dhe administratës.

“Nuk luajmë me top”, “merrni vaksinat dhe shporruni nga këtu”, ndërsa disa protestues bërtisnin “dorëhiqu” jashtë Parlamentit, duke iu drejtuar kryeministrit të vendit.

Përveç slloganeve kundër vaksinimit protestuesit kënduar disa herë Himnin Kombëtar dhe “Krishti u Ngjall”.

Protestuesit iu referuan antikushtetueshmërisë së vaksinimti të detyruar dhe lënies së zgjedhjes së lirë të gjithkujt për t’u vaksinuar ose jo.

Protesta u organizuar nga “Lëvizja të Lirë Sërish” drejtuar nga Faidona Boboli, që është një profesor luftarak i mjekësisë dhe i vetmi grek me atribute politike që u bën ftesë grekëve të dalin në rrugë kundër juntës së vaksinës, që po vendos me dhunë qeveria.

Συγκέντρωση πολιτών στο Σύνταγμα κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού
Συγκέντρωση κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού στο Σύνταγμα
Σύνταγμα: Χιλιάδες ενάντια στα εμβόλια, χωρίς μάσκες και με Χριστός Ανέστη
Συγκέντρωση πολιτών στο Σύνταγμα κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού
Συγκέντρωση πολιτών στο Σύνταγμα κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού
Συγκέντρωση στην Ομόνοια κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού
Συγκέντρωση στην Ομόνοια κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού
Συγκέντρωση κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού στο Σύνταγμα
Συγκέντρωση κατά της υποχρεωτικότητας του εμβολίου στην Πάτρα

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

"Lutem për Mirëkuptimin Tuaj - Lejohet Hyrja Vetëm e Personave të Pavaksinuar"!

Next Story

Fenomene Apokaliptike në Epokën e Vaksinimit të Detyruar - Po Flet Perëndia dhe Natyra Vallë Kundër Demonëve në Qeverisje?!

Latest from Info